Horácká Slavia Třebíč má Kladnu co vracet, v sobotním utkání chce uspět

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Prvoligové hokejisty čeká v pořadí 22. kolo základní části v sobotu 8. listopadu 2014. Třebíčské hokejisty prověří v domácím prostředí velmi náročný soupeř, ještě loni extraligový tým Rytíři Kladno. Středočeši by měli patřit k favoritům celé soutěže a zároveň i hlavním adeptům na účast v baráži. Ale v posledních zápasech se jim výsledkově nedařilo a v tabulce jim patří aktuálně až desátá příčka. V minulém kole však porazili Kladenští Jihlavu na jejím ledě. Horácká Slavia Třebíč začala sezónu ve velkém stylu a v nastoleném trendu se jí zatím daří pokračovat. Fanoušci se tak mohou těšit na zajímavý souboj dvou silných týmů.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno začíná v sobotu 8. listopadu 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Rytíři Kladno jsou dalším domácím soupeřem hokejistů Horácké Slavie Třebíč. Středočeši stále patří mezi hlavní favority celé soutěže a současně i adepty na účast v baráži o extraligu. Rytíři by rádi co nejrychleji zpět do extraligy, ale zatím se ukazuje, že to pro ně bude těžší, než si možná sami mysleli. Kladenští Rytíři totiž v tabulce zaujímají aktuálně až desáté místo. Nutno však zároveň dodat, že dva zápasy mají ještě k dobru a tak se mohou posunout o nějakou pozici výše. Přesto celkově zatím Kladno určitě zůstává za očekáváním, což dobře vědí nejen samotní hráči a fanoušci, ale také vedení klubu v čele s Jaromírem Jágrem. Před několika dny vyslovil svoji nespokojenost s výkony a současným postavením Rytířů i právě většinový majitel klubu Jaromír Jágr. Ten zároveň avizoval některé změny v hráčském kádru. I vzhledem k neúspěchům v posledních zápasech se podobné opatření dalo očekávat. Podle informací, které uvolnil počátkem tohoto týdne oficiální klubový web, tak by kádr měl posílit zkušený Jan Hlaváč a další ostřílený borec Tomáš Klouček. Do Kladna se také vrací zkušený útočník Tomáš Horna. Na hostování z Olomouce přichází útočník Ondřej Švaňhal, na střídavý start z Plzně přichází bek Michal Moravčík. Další jména budou následovat, jak se oficiálně uvádí na klubovém webu. Stále častěji v poslední době zaznívalo i jméno dalšího slavného kladenského odchovance - obránce Tomáše Kaberleho. Je tedy parné, že na Kladně nechtějí ponechat nic náhodě a kádr týmu výrazně posílí. Rytíři navíc hrají zatím všechny své zápasy již od začátku sezóny až do 22. kola základní části výhradně na ledě soupeřů kvůli rekonstrukci svého stánku. Brankářskou jedničkou týmu je Jan Chábera mezi beky patří k oporám David Růžička a Jakub Kania. Z útočníků jsou aktuálně nejproduktivnější Miloslav Hořava a Petr Tenkrát. Kladenští mají ale v kádru i řadu dalších šikovných hokejistů, kteří umí střílet góly. První vzájemný zápas Horácká Slavia prohrála 2:3 v prodloužení.

Kladenským se v poslední době opravdu příliš nedařilo. Rytíři nedokázali bodovat v soubojích proti Litoměřicím, Havířovu ani Ústí nad Labem. V minulém kole v Jihlavě ale Kladno zabralo a po boji vyválčilo všechny tři body. Středočeši se tak mohou tímto výsledkem odrazit k ataku horních příček v tabulce.

Poslední odehrané zápasy hokejistů týmu Rytíři Kladno:

Jihlava – Kladno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0), branky: Strnad, Stach.

Litoměřice – Kladno 6:3 (2:2, 1:1, 3:0), branky: Eberle, Pitule, Stach.

Havířov – Kladno 5:2 (1:0, 3:1, 1:1), branky: Pitule, Růžička.

Kanadské bodování týmu Rytíři Kladno:

Miloslav Hořava - 18Z – 9G+8A

Petr Tenkrát - 18Z – 7G+9A

Tomáš Pitule - 18Z – 6G+6A

První vzájemný zápas odehraný v sezóně:

Třebíč – Kladno 2:3 (PP) (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1), branky: Pekr, Havel – 2 Eberle, Rudovský.

Utkání začalo v dobrém tempu a s šancemi na obou stranách. Těsně před koncem úvodní třetiny šli domácí do vedení, když se prosadil Matěj Pekr. Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako úvodní část. Ve 27. minutě zápasu zvýšila Horácká Slavia už na rozdíl dvou branek, tentokrát přesně střílel Lukš Havel. Třebíčští ale v dalším průběhu o slibné vedení postupně přišli. Středočeši se tak vrátili do zápasu, který přinesl i řadu vyloučení. Po druhé třetině byl stav vyrovnaný 2:2. Jelikož závěrečná dvacetiminutovka žádnou další branku nepřinesla, muselo se prodlužovat. V prodloužení se prosadili Rytíři a získali tak z utkání nakonec dva body.

Hokejisté týmu Rytíři Kladno nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Chábera (Švihálek) – Kolařík, Klouček, Růžička, Moravčík, Kužel, Gutwald – Rudovský, Dragoun, Hořava (A) – Lukáč, Stach, Tenkrát (C) – Švaňhal, Pitule, Eberle (A) – Strnad, Redlich.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Falter (Máj) – Zdráhal, Malena, Bartoň, Bilčík, Přibyl, Šaur – Havel, Dolníček, Erat – Zuzin, Holec, Řípa – Čuřík, Ostřížek, Wasserbauer – Králík, Raška, Čech – Juráň.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno začíná vesobotu 8. listopadu 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.