Horácká Slavia míří do Přerova, kde bude série čtvrtfinále za stavu 1:1 pokračovat!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy se přesouvají na led Zubrů. Zde se odehraje třetí a čtvrté utkání čtvrtfinálové série. Oba celky už za sebou mají dvě klání, která si mezi sebe shodně rozdělily. Svěřenci Kamila Pokorného budou chtít navázat na poslední duel, kdy se jim konečně začalo dařit v početních výhodách, které připravily Zubry o naději na druhou výhru. Utkání mezi Horáckou Slavií a Zubry startuje v neděli v 17:00 a v pondělí v 18:00 na zimním stadionu v Přerově.

Stav série je po dvou bitvách v KHNP aréně vyrovnaný!

V prvním střetnutí čtvrtfinále úřadoval Přerov hned v úvodu, když se v sedmé minutě František Hrdinka opřel do odraženého kotouče a ten se zastavil až v třebíčské síti. Pak přišla dlouhá pasáž bez změny skóre, kterou prolomil až Matyáš Svoboda, který nejrychleji našel nahozený kotouč v brankovišti. Konečné slovo však měli hosté, a to konkrétně Daniel Indrák, který si prokličkoval cestu až k Jekelovi a rozhodl v prodloužení.

Ve druhém měření sil už ovšem kralovala Horácká Slavia. Bílé hvězdy začaly svou pouť už v první třetině, kdy v přečíslení třebíčský kapitán Ladislav Bittner předložil kotouč kanonýru Martinu Dočekalovi. Ten potvrdil pověst střelce a otevřel skóre utkání. Vzápětí v přesilové hře dostal třebíčský snajpr nabídku do kruhu a svou druhou trefou v zápase poslal Horáckou Slavii do trháku. Další početní výhodu využil ve druhém dějství Jakub Malý a hosté už v závěru hrací doby pouze korigovali skóre. Za vyrovnaného stavu se série přesouvá na led soupeře.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (2+0), Jakub Malý (1+1), Lukáš Forman (0+2)

nejlepší střelec: Marin Dočekal (2+0)

nejlepší nahrávač: Lukáš Forman (0+2))

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 96,10 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička, Fajmon – Vodný, D. Michálek, Ferda – Dočekal, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Pšenička, Novák.

Statistiky hráčů Zubrů Přerov

lídr kanadského bodování: Daniel Indrák (3+1)

nejlepší střelec: Daniel Indrák (3+1), Jiří Goiš (3+0)

nejlepší nahrávač: Antonín Pechanec (0+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Michal Postava 96,00 %

Sestava Přerova z minulého utkání: Postava – Chroboček, Krisl, Hrdinka, Černý, Ševčík, Kudělka, Němec – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Březina, Süss, Goiš – Doležal, Macuh, Jan Svoboda – Hradil, Ministr, Fencl

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!