Horácká Slavia odehrála s Litoměřicemi střelecky velmi vyrovnané utkání, ale domů se vrací s prázdnou

T ř e b í č – Bílé hvězdy v sobotním utkání s Litoměřicemi neuspěly. Po první periodě platil bezbrankový stav. V následné dvacetiminutovce se však Kališníci prosadili dvakrát a Horácká Slavia na tyto trefy nedokázala odpovědět. Třebíčští hokejisté zdramatizovali utkání díky parádní trefě Šimona Szathmáryho, který zužitkoval přesilovou hru. Pak se ale prosadili znovu domácí a vzali si zpět své dvoubrankové vedení. V osmapadesáté minutě ještě vykřesal naději Tomáš Havránek, který vstřelil kontaktní branku. Střelou do opuštěné třebíčské klece však pečetil vítězství Litoměřic Jan Kloz.

48.kolo, sobota 19.1.2019
LTM LTM
4:20:0, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 30. Sklenář (Jirásek), 31. Eret (Jirásek, Sklenář), 50. M. Kadlec (Korkiakoski), 60. J. Kloz (Korkiakoski, Pavlas) – 42. Szathmáry (Nedvídek, T. Havránek), 58. T. Havránek (Střondala, R. Zohorna). Rozhodčí: Zubzanda, Wagner - Bosák, Tvrdík. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1097. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Pavlas, Marcel, T. Kvapil, Strejček, Jebavý, A. Rulík, Dluhoš – M. Kadlec, J. Kloz, J. Dvořák – Schegolkov, Korkiakoski, Šik – Jirásek, Sklenář, Eret.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, D. Mikyska, Bilčík, V. Čejka – Vodný, Nedvídek, Psota – R. Zohorna, T. Havránek, P. Kratochvíl – Süss, M. Novák, Střondala – Malec, Tadeáš Král, Paták.

Přestože třebíčskou branku hned na začátku zasypala smršť litoměřických šancí, kališníci žádnou z nich ne a ne přetavit v gól. V 8. minutě zvedla diváky ze sedaček dělovka Martina Kadlece, který před sebou měl zcela odkrytou klec. Kotouč na cestě do sítě ale zastavila tyč.

Poté se hra překulila na druhou stranu ledové plochy a byl to naopak Tomáš Král, kdo se ve své svatyni řádně zapotil. Se všemi pokusy Horácké Slavie si však porazil a při odchodu do kabin svítilo na ukazateli bezbrankové skóre. Zkraje prostřední periody to opět chtěl vzít na sebe Kadlec. Ten sice šikovně tečoval střelu od modré, Jekel byl ale připravený a včas sklapl betony.

Přesně v polovině zápasu se slušně zaplněná Kalich Aréna konečně mohla radovat. Dominik Sklenář si na levé straně zanotoval s Jiráskem a ocitl se takřka sám u soupeřovy klece. Nesobecky chtěl ještě nahrát pod sebe, puk se odrazil od bránícího hráče a skončil za zády překvapeného Jekela.

O minutu a půl později navíc domácí navýšili náskok. Jirásek objel třebíčskou klec a přistrčil kotouč bekhendem na levý kruh, kde číhal Petr Eret. Ten se vůbec nerozpakoval a střelou švihem zacílil přesně mezi tři tyče.

Pojistku mohl přidat pár vteřin před sirénou Kadlec, v samostatném úniku ale trefil pouze boční síť. V čase 41:44 udělaly „bílé“ hvězdy radost hloučku, který je přijel povzbudit z domovské Vysočiny. Po faulu Rulíka a pěkné kombinaci v obranném pásmu Stadionu se k puku dostal na modré Šimon Szathmáry a nedal Královi šanci.

Kališníci udrželi těsný náskok do 50. minuty, pak totiž zaúřadoval Martin Kadlec. Litoměřická třináctka ujela hostující obraně a tváří v tvář Jekelovi vysekl parádní gólovou tečku – 3:1.

Dvě minuty před koncem vykřesal naději na třebíčské střídačce Tomáš Havránek, když po povedené akci snížil na 2:3. Pár vteřin před koncem ale dal výsledku konečnou podobu trefou do prázdné svatyně Jan Kloz a Litoměřice zvítězily 4:2.

Autorka reportáže: Martina Kramerová

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice: Strašně důležitý zápas. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Bohužel v poslední době lepíme sestavu, jak se dá. Proti Třebíči jsme dali dohromady sotva tři útoky. Klukům proto patří obrovské poděkování za to, jak zápas zvládli, protože je to muselo stát strašně moc sil. Děkujeme i divákům za atmosféru, kterou vytvořili. Teď nás čekají Budějovice a doufáme, že už se nám nikdo nezraní nebo neonemocní.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebič: První třetina byla z naší strany snad nejhorší v letošní sezóně doma i venku, protože jsme byli absolutně bez pohybu. Asi jsme si snad mysleli, že si soupeř góly do brány nahází sám. První část hry pro nás byla obrovským zklamáním a o přestávce jsme museli hráče seřvat. Takhle si boj o play-off opravdu nepředstavuji. O druhé třetině jsme se trošku zvedli, ale, i když se hra trošku zvedla, dostali jsme dva góly. Co nás ale pořád hodně trápí a co klukům říkáme, že začíná v tréninku, je koncovka, koncovka, koncovka. Finální nahrávka a střela, to je takové .... Nejsme takoví ti správní zabijáci, že to někdo vezme a z první vystřelí. Není před bránou důraz, pořádná clona. Chybí černá práce pro tým, před bránou, kde to bolí. Tam se nám moc nechce. Pořád hrajeme po rozích, chybí souboj jeden na jednoho, udělat jednoho hráče, jít do přečíslení. Chybí víc střelby, jsme málo pohotoví, takže ta koncovka nás trápí dál. Když jsme snížili na 2:1 a měli jsme další dvě přesilovky, tak místo časté střelby zase začneme kombinovat, zbytečně někoho hledat a v tom se utápíme. Pokud kluci tohle nezmění, neuvědomí si, že to začíná v tréninku a nepřijde mnohem víc střelby, tak budou asi přicházet i další porážky. Teď musíme na dnešní prohru rychle zapomenout, jít do dalšího zápasu se zvednutou hlavou a snažit se urvat další body. Musíme do dalšího zápasu nastoupit s mnohem lepším pohybem než dnes, protože pokud ten pohyb není, pak si musíte pomáhat přidržením, podražením a jsou z toho zbytečná oslabení. Dnešní porážka nás mrzí o to víc, že soupeř dnes ani nebyl v kompletní sestavě, měl nějaké hráče nemocné nebo zraněné a my jsme toho nedokázali využít. Do konce základní části chybí už jen dvanáct kol, ve kterých už těžko můžeme vymýšlet něco úplně nového. Musíme se s k tomu s hráči společně sednout, něco si k tomu říct, rozebrat si naše chyby, potrénovat a jít se vztyčenou hlavou do dalšího zápasu, aby byl lepší, aby se nám podařil a abychom se přiblížili vysněnému play-off.