Již ve středu šlágr kola a další důležitý souboj! Pojeďte svůj tým podpořit do Jihlavy!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Prvoligový peloton po vloženém pondělním kole peláší stále dál a již tuto středu 13. listopadu má start další etapa. Bílé hvězdy, posílené pondělní výhrou nad Medvědy, jedou bojovat v rámci dvacátého druhého kola na led krajského rivala. Od 17:30 budou hosty na Horáckém zimním stadionu, když jako hostitel bude mužstvo HC Dukla Jihlava. Kdo bude po zápase radostnější, host nebo jeho hostitel?

Dukla doma válí

Dukla Jihlava zažívá prozatím dobrou sezónu, když po odehraných jednadvaceti kolech nestačí v tabulce pouze na lídra soutěže, bruslaře z Mladé Boleslavi.

Dobré výsledky předvádí tým kouče Vlka jak venku, tak i před vlastními diváky. Vždyť z deseti utkání, hraných na Horáckém zimním stadionu, vyhrála Dukla sedmkrát v základní hrací době, dvakrát v prodloužení a pouze jeden zápas z deseti prohrála a nebrala tak žádný bod. Svatostánek Jihlavy dokázal pouze vyloupit pouze soused z Havlíčkova Brodu, do prohraného prodloužení zápas dotlačili týmy Olomouce a Mostu. Budou Třebíčští dalším týmem, který domácí na jejich ledě překvapí?

V brankovišti našeho příštího soupeře najdeme dvojici Rittich, Sáblík, kteří svojí úspěšností zákroků (91,51% a 92,02%) patří do top patnáctky prvoligových gólmanů. Kanadskému bodování Dukly s přehledem vládne Tomáš Čachotský, který je zároveň se 35 body (10+25) nejproduktivnějším hráčem první ligy a nejlepším nahrávačem Jihlavy. Střelcům vévodí pátnáctibrankový Adam Zeman.

Poslední kolo v podání Dukly Jihlava

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava 3:2, branky Dukly: Kadlec Hubáček.

Sestava Dukly: Rittich – Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Kotvan, Čáp, Podlipnik, M. Jícha – Kadlec, Čachotský, Mikeš – Hubáček, Seman, Důras – Vysloužil, L. Jícha, Malec – Krupka, Kuřítko, Přidal.

Po jednačtyřiceti vteřinách hry poslal Jihlavu do vedení Jakub Kadlec. Na další gól v Kotlině si diváci museli počkat až do čtyřiadvacáté minuty, kdy se po hezké individuální akci prosadil David Stach. O pět minut později již Rebel díky gólu Radka Čípa vedl. V závěrečné třetině se červenožlutí hnali za vyrovnáním a šest minut před koncem se dočkali, když Radek Hubáček našel skulinu mezi betony Šindeláře. Poslední slovo ale měli domácí, minutu a čtvrt před koncem vstřelil vítězný gól mladík Vojtěch Tomi.

Horácká Slavia lepším týmem mimo domácí arénu

Hráči trenérského dua Pokorný, Novák zažívají doposud zvláštní průběh sezóny. V MANN+HUMMEL Aréně jejich svěřenci získali v jedenácti odehraných zápasech pouhých dvanáct bodů, venku je jejich družina mnohem nebezpečnější a po odehraných deseti utkáních jim v tomto směru patří třetí pozice. Třebíčští byli prvním týmem, který vyhrál na led do té doby neporaženého Berouna, na jejich štítě zůstali i mužstva Havlíčkova Brodu, Havířova, Ústí nad Labem či Šumperka.

Mezi třemi tyčemi Bílých hvězd se skvěle zabydlel Martin Falter, který svojí úspěšností 92,35% zaujímá skvělé sedmé místo mezi všemi brankáři, kteří se doposud v první lize představili. Ke stabilnímu výkonu si jako bonus připsal již dvě čistá konta a pohledem na statistiky tedy předčí oba dva své možné středeční protivníky. Nejproduktivnějším Slávistou je oblíbenec tribun Jakub Čuřík, který doposud nasbíral 7 branek a 5 asistencí. Pozici nejlepšího střelce však musel přenechat Tomáši Vondráčkovi, který prozatím zatížil konta soupeřů osmi přesnými trefami. Stejný počet, tedy osm nahrávek, má nejlepší asistent Bílých hvězd Lukáš Nahodil.

Poslední zápas Horácké Slavie

SK HS Třebíč – Medvědi Beroun 1933 4:0, branky: Kaut, Holec, Vondráček, Nahodil.

Sestava Horácké Slavie: Falter – Dlapa, Rangl, Bilčík, Dujsík, Peroutka, Dietz – Laš, Dolníček, Čuřík – Mikeska, Nahodil, Vondráček – Fořt, Holec, Kaut – Čech, Kadela, Přibyl.

Medvědi zaspali úvod zápasu, inkasovali dvě branky a manko už nedokázali dohnat. Ve druhé třetině měly oba cely spoustu šancí, ale stav utkání se nezměnil. Třebíčští definitivně rozhodli na začátku třetí periody dalšími dvěma góly. Martin Falter si připsal čisté konto a Horácká Slavia se tak dobře naladila na středeční derby v Jihlavě.

Poslední vzájemný zápas

9. kolo: SK HS Třebíč – HC Dukla Jihlava 2:8, branky: Dolníček, Dlapa – Čachotský 2, Seman 2, Kadlec, Jaroš, Velecký, Podlipnik.

Sestava Horácké Slavie: Falter (21. Dusík) – Malena, Rangl, Dietz, Hruška, Dlapa, Bilčík – Laš, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Kaut, Kadela – Čech, Moučka, Přibyl.

Sestava Dukly Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Stebih, Mocek, Podlipnik, Kotvan, Zadražil, Kaláb – Čachotský, Zeman, Mikeš – Velecký, Hubáček, Seman – Prokš, Kadlec, Malec – Jaroš, Kuřítko.

Domácí začali dobře a šli ve třetí minutě do vedení, ale hosté i díky dvěma přesilovkovým brankám překlopili vedení na svoji stranu a do první sirény přidali ještě dva zásahy. Ve druhé třetině dali domácí gól naděje z hole Dlapy, ale Dukla drama nepřipustila. Do druhé sirény přidala ještě tři přesné trefy a v posledním dějství završila dnes její večer jednou brankou na konečný výsledek 2:8.

Srovnání před derby

JIHLAVA	        TŘEBÍČ
Počet domácích utkání v analýze	                                    9	                  10
Počet výher vč. výher v prodloužení nebo nájezdech	            9	                  10
Počet získaných bodů	                                           27	                  30
Nejvyšší výhra	                                                  8:2	                 5:2
Domácí úspěšnost	                                           56 %	                  60 %
Venkovní úspěšnost	                                           44 %	                  40 %
Počet vstřelených branek	                                   56	                  48
Průměrný počet vstřelených branek na zápas	                  2,9	                 2,5
Průměrná návštěvnost na zápas	                                2 893	               3 360

Jak plyne z této předzápasové pozvánky i přiloženého statistického přehledu, příští zápas slibuje zajímavou podívanou. Jihlavským se daří doma, Bílé hvězdy zase více méně pravidelně bodují na hřištích soupeřů. Jelikož se jedná o bitvu nejbližších zeměpisných sousedů, očekává se i kvalitní divácká kulisa s očekávanou podporou obou táborů. Tímto jste zváni do ochozů Horáckého zimního stadionu nebo ke sledování tradičního on-line přenosu. První buly mezi týmy HC Dukla Jihlava a SK HS Třebíč bude vhozeno ve středu 13. listopadu v 17:30 hodin.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!