Málo střelby, žádný gól. Derby rozhodla jediná chyba

T ř e b í č - Dlouho očekávané derby přineslo zápas plný osobních soubojů a bruslení. Kdo očekával utkání podobné tomu se Vsetínem, ten se nedočkal. Střelecké hody se tentokrát nekonaly, protože oba týmy hrály spíše z obrany a do velkých příležitostí se nedostávaly. A když už ano, byli na obou stranách vynikající brankáři. Utkání tak rozhodla jediná chyba, kterou Třebíčští udělali ve vlastní přesilovce, a nabídnutou příležitost využil extřebíčský Havránek. Ani hosté se pak už do nějakého velkého útočení netlačili, trpělivě hráli to, co produkovali od začátku. Třebíčským to ale vůbec nevyhovovalo. Jejich snaha byla sympatická, leč k vyrovnávací brance nevedla ani závěrečná power-play.

23.kolo, středa 14.11.2018
0:10:0, 0:1, 0:0
JIH JIH
Branky a nahrávky: 27. T. Havránek (Skořepa). Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3274. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Bilčík, Szathmáry, L. Vágner, Vl. Brož, Bartejs, D. Mikyska, V. Čejka – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Škvrně, M. Novák.
HC Dukla Jihlava: Brož – Kajínek, D. Váňa, J. Pohl, Štebih, Štindl, Mareš, Vála – D. Tůma, Werbik, T. Havránek – Anděl, Skořepa, Pekr – Jiránek, Zeman, Dostálek – Harkabus, M. Hlinka, Osmík.

Téměř pod dvou měsících se sehrálo derby o Vysočinu, tentokrát ale na ledě Třebíče, která v záři na jihlavském stadionu prohrála 3:6. Domácí tedy měli co vracet svému rivalovi.

Bílé hvězdy ale nezačaly zápas dobře, měly problém v rozehrávce a několikrát se dopustily i icingu. Ve čtvrté minutě Pekr uvolnil do průniku Skořepu, ovšem Lukáš Dostál nájezd ustál a zabránil prvnímu gólu. O dvě minuty později měla Dukla výhodu přesilovky a dostala pod tlak domácí hráče, ale ani střelou Pekra nebyla nakonec úspěšná. Třebíčští hrozili především z protiútoku, třeba Malec vybojoval v oslabení puk a jel i sám na Brože, nicméně poslední jihlavský bek na poslední chvíli překazil střelu domácího hráče. Ve zbytku třetiny hrozila především Jihlava, jenže bez gólového efektu.

Do druhé části naskočili domácí hráči v lepším světle, dokonce v první minutě jel sám na Brože Michal Vodný, ten ale pouze trefil lapačku brankáře. Slávisté dostali možnost jít do vedení v přesilovce, ale paradoxně to byli oni, kteří obdrželi branku. Zmatky v rozehrávce využil bývalý hráč třebíčského celku TOMÁŠ HAVRÁNEK, jenž v tváři v tvář prostřelil Dostála na bližší tyčku. Adam Raška mohl po minutě odpovědět, ale z dorážky střílel bekhendem a jeho pokus nakonec skončil v lapačce hostujícího brankáře. Třebíčští se snažili a bojovali o vyrovnání, akorát ani další šanci nedokázali využít, Škvrně mohl střílet do téměř prázdné branky, ale jihlavský obránce ve spolupráci s Janem Brožem zabránili brance. Následný tlak čtyři minuty před koncem opět ustála domácí obrana, která se bránila minimálně pěti pokusům od domácích hráčů. Poslední šanci ve druhé třetině měli hosté, kdy po spolupráci Zemana a Dostálka musel perfektně zasáhnout betonem Dostál.

Začátek poslední periody měli jasně lepší hráči z krajského města, již ve druhé minutě totiž mohli náskok zdvojnásobit, jelikož Anděl našel v dobré pozici Skořepu, jenomže toho zase vychytal mladičký Lukáš Dostál. A o chvíli později se tento talent musel opět ukázat, protože ve velké šanci se před ním objevil Tůma, domácí brankář ale opět skvěle zasáhl a stále dával svým hráčům naději. Hráči Dukly ovšem pokračovali ve výborném pohybu a byli aktivnějším celkem. Ale i obrana Jihlavy udělala chybu a ve dvanácté minutě Adam Raška mohl vyrovnat, pokoušel se o kličku do bekhendu, kterou mu nicméně zneškodnil Jan Brož. Třebíčští poté se o něco zlepšili, ale vyložených šancí se nedočkali, navíc tři a půl minuty před koncem hráli v oslabení a poté se jim již ve hře bez brankáře nepovedlo vyrovnat.

Jihlava si tedy odvezla tři body za fotbalový výsledek 1:0 a nejspíše zaslouženě. Domácí byli lepší pouze ve druhé třetině, kde ovšem se jim nepovedlo překonat skvělého Jana Brože. Navíc obdrželi branku ve vlastní přesilovce.

Tiskovka po utkání Třebíč - Jihlava 0:1