Mezinárodní konfrontace v Třebíči, Bílé hvězdy vyzvou ve středu 5.8. Francii

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Druhé domácí utkání sehrají hokejisté Horácké Slavie Třebíč s týmem Francie do 23 let. V loňském roce v přípravě se stejným soupeřem Bílé hvězdy prohrály až v dovednostní soutěži. Letos by rády diváky přesvědčily, že jsou na tom podstatně lépe než jejich soupeř.

Tým ze země Galského kohouta na letošním mistrovství světa v Praze a Ostravě nepřesvědčil a skončil již v základní skupině.

I v letošní sezóně se začíná tvořit kádr na nadcházející MS v Rusku právě na kempu v České republice. Reprezentační tým pod hlavičkou do 23 let sehraje v ČR, na Slovensku i Polsku několik utkání.

Kádr vede zkušený lodivod Dave Handerson. Ten si s sebou vzal mimo jiné Floriana Chakiachviliho, Anthony Recha či brankáře Sebastiena Ylönena.

Francie odehrála doposud tři utkání:

Jihlava - Francie U23 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
U regionálního souseda začali mladí Francouzi zakřiknutě a již od druhé minuty prohrávali, Sice se jim do první přestávky podařilo vyrovnat, ale na na Duklu to nestačilo. Ta postupně začala zvyšovat svůj náskok až na 4:1. Poslední slovo měl ve 52. minutě Bouvet.

Trenčín - Francie U23 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Utkání se hrálo následující den po utkání s Jihlavou. Na týmu Galského kohouta se nejspíše podepsal přesun na Slovensko, protože proti omlazenému kádru Trenčína, který hrál bez svých opor, podlehl jednoznačně a jediným střelcem Francouzů se stal Briand, který korigoval stav na konečných 4:1 pro slovenskou Duklu.

Piešťany - Francie U23 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1)

Horácká Slavia Třebíč nastoupila pouze ke dvěma utkáním. Nejprve ji na vlastním ledě prověřil partnerský klub Kometa Brno. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 1:2, tedy hra byla poměrně vyrovnaná, ale v poslední části dokázala brněnská mašina roztočit své obrátky naplno a zápas ovládla v poměru 6:2.

Druhý zápas se hrál dnes 4.8.2015, když Bílé hvězdy zavítaly na led nevyzpytatelného Šumperku, jenž zvolil nestandardní přípravu na suchu. V první třetině se domácí ujali vedení, ale Třebíč zásluhou Baldwina rychle vyrovnala z přesilové hry. I ve druhé třetině padl stejný počet branek. Nejprve se prosadil za Horáckou Slavii Raška. Tři minuty před sirénou vyrovnal Daniel Vrdlovec. Ve třetí dvacetiminutovce padly rovněž dvě branky a rovněž na každé straně jedna. Nejprve Baldwin dostal Třebíč do vedení, aby dvě minuty před koncem vyrovnal na konečných 3:3 Daniel Hroch. V dovednostní soutěži - samostatných nájezdech pak byli lepší Šumperští, kteří se prosadili dvakrát.

Nově se k týmu s hvězdou na hrudi připojil Američan Dakota Klecha, který již stihl odehrát jak úvodní utkání s Kometou, tak i utkání v Šumperku. Druhým mužem ze státu pruhů a hvězd je Charles Baldwin. Ten se k týmu připojil před utkáním se Šumperkem. V něm se prosadil i gólově, když v první třetině využil přesilovou hru svého týmu a ve třetí části, když ujel svým strážcům a propasíroval puk za Novákova záda.

Utkání SK Horácká Slavia Třebíč - Francie U23 začíná v MANN+HUMMEL Aréně ve středu 5. srpna 2015 v 17:30. Vstupné na utkání činí 50 Kč.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!