Narodil jsem se tady, pro klub udělám, co bude v mých silách, říká Ferda

Rozhovory
T ř e b í č - Po úvodní prohře se Třebíči podařilo srovnat stav čtvrtfinálové série. Na druhý pokus doma zdolala Přerov 3:1. Dvěma góly k tomuto výsledku pomohl Martin Dočekal, který tak opět ukázal svou třídu. Velký podíl měl na důležitém triumfu také Radim Ferda, jehož jsme po utkání vyzpovídali.

Domácí už od začátku testovali svými střelami Postavu, ten ale pokračoval ve skvělém výkonu ze středy. V 11. minutě ale přišlo vyloučení na obou stranách a hra 4 na 4 rozhodně prospěla Horácké Slavii. Do přečíslení se po 40 vteřinách dostali Bittner s Dočekalem, třebíčský kapitán předložil puk druhému jmenovanému a ten rozvlnil síť poprvé v utkání.

Za další dvě minuty mohli být domácí fanoušci ještě spokojenější. V přesilové hře se prosadil znovu Dočekal a na tabuli svítilo skóre 2:0. Právě přesilovky se ukázaly být klíčové. S tím souhlasil v pozápasovém rozhovoru i Radim Ferda: „Něco jsme si k tomu řekli, protože o den dříve jsme měli hodně přesilovek, ale a nepadlo nám tam nic, takže ráno si nás zavolali trenéři a něco jsme tam proházeli. Myslím si, že play off rozhodují přesilovky a oslabení, takže se to vyplatilo.“

Další využitá početní výhoda přišla v 31. minutě, kdy vteřinu před vypršením Březinova trestu zvýšil na 3:0 Jakub Malý.

„V přesilovkách jsme něco proházeli"

V 45. minutě předvedl Postava fantastický zákrok, po kterém následovala potyčka, jež vyústila v bitku Kudělky a Ferdy. Ta oběma přinesla pětiminutový trest. Ani jeden z aktérů jí však nepřikládal větší význam. „Byl tam souboj před bránou, tak jsme se spolu chytli a nebylo to zas nic velkýho, trochu jsme se pošťouchli, šli jsme si sednout a pak jsme šli hrát dál,“ zhodnotil pěstní výměnu názorů třebíčský útočník.

Celý zápas se nesl v ostrém duchu a ani jeden z týmů se nebál tvrdě dohrávat souboje, z čehož vyplynulo celkem 14 trestů. U hráčů to žádné překvapení nevyvolalo, přece jenom hraje se už vyřazovací fáze, s čímž souhlasil i Radim Ferda: „Je to play off, nikdo nechce vypadnout, nikdo nechce mít konec sezony, vždycky všichni dřou kvůli tomu celý rok jak blázni a teď se to ukázalo. V play off má každý tým nepříjemné hráče. Nikdo nechce nechat metr ledu, já hraju za Třebíč, narodil jsem se tady, pro klub udělám, co bude v mých silách.“

Šest minut před koncem základní hrací doby ještě přišlo snížení po dorážce Tomáše Doležala. Místo další branky Přerova ale následoval jen nájezd Klímka, tomu se ale Postavu překonat nepodařilo. V závěrečné minutě měl ještě šanci dovršit hattrick Martin Dočekal, jeho vyhozený puk ale orazítkoval pouze tyč.

S více než 2 200 diváky v zádech Třebíč vyhrála 3:1 a série se tak za stavu 1:1 přesouvá do Přerova. Domácí příznivce pochválil v závěru pozápasového rozhovoru i Radim Ferda: „Už když jsme po prvním zápase skončili, tak jsme si říkali, že to pro ně (fanoušky) musíme vrátit. Ráno jsme se vzbudili plní sil a myslím si, že jsme jim to splatili.“