Po druhé třetině jsme si řekli, že do toho musíme jít, vyšlo to, raduje se Vladimír Stejskal

T ř e b í č - V rámci třiatřicátého kola první ligy na sebe narazili soupeři bojující o každý bodík a o šanci vyhnout se bojům ve skupině play-out, Horácká Slavia Třebíč a Benátky nad Jizerou. Že Benátky spolupracují s Libercem je obecně známo, ovšem tým který si přivezly připomínal spíše slabší liberecké áčko, než Benátky. Přesto si z Třebíče neodvezl ani bod.
Třebíčští hokejisté snad už konečně našli cestu, jak získávat cenné body, zvlášt se soupeři, kteří je do konce roku ještě čekají.

Obrovsky důležitý zápas zvládli lépe domácí hokejisté Horácké Slavie. V utkání s Benátkami je zdobila ne tygří, ale přímo lví bojovnost. Jakub Lev v brance to svými zákroky v průběhu celého utkání jen potvrzoval. A hráči v poli? Padali do střel, dřeli, vrhali se do soubojů s extraligou protřelým soupeřem a odměnou jim jsou perně vydřené tři body a posun v tabulce hned o dvě příčky.

Vladimír Stejskal

Vladimír Stejskal právě vstřelil vítěznou branku

Těžko se po takovém zápase hledá hráč, který nad ostatními nějak vyčníval, nebo je předčil. Třebíčští totiž podali jeden z nejkolektivnějších výkonů v sezóně. Volba nakonec padla na střelce rozdílové a vítězné branky Vladimíra Stejskala.

Devatenáctiletý forvard, jenž do Třebíče před sezónou přišel z Českých Budějovic, nepatří k nějakým velkým řečníkům, o to víc však na ledě bojoval.

“Byl to dnes těžký zápas, pro nás se šťastným koncem,“ pronesl jen při hodnocení zápasu.

Vladimír se přesto alespoň trošku rozpovídal při otázce na soupisku soupeře.

“Věděli jsme to už před zápasem. Na takové soupeře platí jedině bojovnost a nasazení, jedině tím se dá takový zápas zvládnout. Opravdu si nepamatuju, kdy jsme takhle naposled dřeli.“

Mladý útočník mohl přímo na vlastním těle doložit, že zápas s Benátkami tentokrát hodně bolel. V přesilovce totiž inkasoval tvrdou ránu do nohy, když se pádem snažil zblokovat střelu od jednoho z obránců soupeře.

“Bylo to v přesilovce, jejich bek se snažil vystřelit, šel jsem do toho a trefil mě do nohy. Bolelo to v tu chvíli hodně. Nevypadalo to, že bych ten zápas ještě dohrál, ale doktor pomohl, takže dobrý,“ už s úsměvem popisuje pernou chvilku střelec vítězného gólu z šesté minuty třetí třetiny.

Slávisté měli zápas velmi dobře rozehraný, už v sedmadvacáté minutě vedli 2:0 a nikdo by se nemohl divit, kdyby to bylo i víc. Soupeř však dokázal ještě v sedmadvacáté minutě snížit na rozdíl jediného gólu a v poslední minutě druhé třetiny dokonce vyrovnal. Diváci na stadionu už jakoby očekávali scénář posledních utkání, tedy dokonaný obrat. Jenže ten se tentokrát nekonal.

“Před třetí třetinou za stavu 2:2 jsme si řekli, že do toho musíme jít a nakonec to vyšlo. Ale bylo to těžké. Závěr zápasu byl nervózní, hodně se to kouskovalo, ale tlak jsme nakonec ustáli,“ oddychl si spokojeně střelec vítězné branky, která byla už jeho pátou v sezóně.