Menu +

Prolomí Bílé hvězdy v sobotu smůlu domácího ledu? Přijede ústecký Slovan

Pozvánky na zápas

T ř e b í č – Již tuto sobotu nás čeká jeden z mála sobotních zápasů. Ve 39. kole WSM ligy hostí Bílé hvězdy tým Ústí nad Labem. Třebíč není zrovna na vítězné vlně a potřebuje bodovat. Slovan naopak dotahuje první pětku, od které ho dělí pouhé 4 body. Utkání SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem startuje 9. ledna 2016 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL aréně v 17:30. Připraven bude i tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie klubu

Organizovaný hokej v Ústí nad Labem má své počátky v poválečném roce 1946 a až na několik ročníků je hokejová historie tohoto severočeského města spjata s druhou nejvyšší českou soutěží. Jednou z výjimek je extraligová sezóna 2007/2008, která však skončila neúspěchem a sestupem klubu zpět do první ligy.

V posledních letech se ústecký hokejový klub potýkal s finančními problémy, které eskalovali před minulou sezónou, kdy nebylo vůbec jasné, zda se nějaký hokej v Ústí bude hrát. Situace se však nakonec vyřešila a stabilizovaný klub ročník odehrál.

Výsledkově to však nebyl ročník, na jaký byli fanoušci Slovanu v minulých letech zvyklí, Slovan skončil desátý a sezónu navíc předčasně ukončil ambiciózní Chomutov, který ve čtvrtfinále přehrál Ústí 4:2 na zápasy.

HC Slovan Ústí nad Labem

Letos je na tom Ústí zatím velmi podobně, aktuálně se nachází na 9. místě tabulky WSM ligy, nicméně na první pětku ztrácí pouhé 4 body.

Brankářskou jedničkou Slovanu je Jakub Soukup (90,70%), který zatím odchytal 34 zápasů s bilancí 18 výher a 16 proher.

Základním stavebním kamenem ústecké obrany je nejen dle bodování Jan Pohl (6+22) a Ondřej Smetana (2+17).

V útoku je to pak především Jaroslav Roubík (25+29), který se stará o pravidelný příděl gólů soupeři. Pozadu však není ani Jan Kloz (19+22) a David Tůma (15+14).

Předzápasové informace

Slovan v novém roce zatím neprohrál, naposled si na vlastním ledě poradil 2:0 s Kadaní. Hráči Ústí jsou tak na vítězné vlně a na svém kontě mají 4 vyhrané zápasy v řadě. Skalp sebrali Slavii i Kladnu.

To Horácká Slavia je na tom spíše opačně. Doma se jí vůbec nedaří a poslední domácí vyhraný zápas s Mostem byl navíc kontumován ve prospěch soupeře za neoprávněné starty hráčů Bílých hvězd. V minulém kole zavítaly na led Litoměřic, odkud po bojovném výkonu dovezli alespoň bod za prohru v prodloužení.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Vl. Brož, D. Sobotka, Skočovský, Smetana, Bernad, Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, D. Merta – Dalecký, Rys, Kuchler – Křivohlávek, Andres, Gengel

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Podlipnik, Čejka, Bartoň, Šaur, Schejbal, Šik, Nesvadba – Erat, Dolníček, Pekr – Kusko, Zohorna, Švec – Wasserbauer, Psota, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020