Proti Medvědům s Nerudou v brance a s Kučným v obraně?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Kádr Horácké Slavie bude v nadcházejícím zápase proti Berounu asi poměrně dost pozměněn. Na pátečním tréninku se již neobjevil gólman Josef Kučera, do branek si stoupli Stanislav Neruda a Filip Luňák. Poměrně velkým překvapením byl nečekaný příchod vsetínského obránce Jiřího Kučného.

Jiří Kučný v dresu SK HS Třebíč
Jiří Kučný se narodil 17. listopadu 1983 a ve Vsetíně nastupoval jak v dorostenecké, tak juniorské lize. V sezóně 1999-2000 si jako dorostenec zahrál ve 49 zápasech, v nichž nasbíral 24 body za 9 branek a 15 asistencí a také 71 trestných minut. O rok později v juniorské lize odehrál 52 zápasů se sedmi body (1+6), přičemž v každém utkání si v průměru připsal jednu trestnou minutu.

Zajímavý je Kučného další rok v juniorské lize - v sezóně 2001-2002 odehrál 50 ligových zápasů (15 bodů za 3 branky a 12 asistencí, navíc 88 trestných minut) a také 3 zápasy jako reprezentant ČR v reprezentaci do 19 let. Další rok Kučný nastoupil i v seniorském kádru - v devíti zápasech ani jednou nebodoval, pouze si na konto připsal 6 trestných minut. Tento rok se mu vydařil v juniorské lize, když ve 41 zápase sedmkrát skóroval, devětkrát asistoval a navíc si coby řízný obránce připsal 134 minuty, které strávil na trestné lavici.

Třebíčský soupeř, HC Berounští medvědi Beroun, byl v minulé sezóně velmi znevýhodněný poté, co při loňských povodních berounský zimní stadion zaplavila voda, a Medvědi museli hledat azyl v jiných městech. To se samozřejmě projevilo i na výkonu hráčů, a proto se není co divit, že se Beroun nezúčastnil minulého play-off.
Letos už je situace jiná - Medvědi válí, v šesti zápasech čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli a se dvanácti body jim patří čtvrtá pozice v tabulce. Minulý zápas, kdy doma nastoupili proti Dukle Jihlavě, byl pro ně velmi smolný - na jediný úspěch Jihlavských v podobě střely Jantovského z 18. minuty nedokázali odpovědět a prohráli fotbalovým výsledkem 0:1.

O Medvědech je známo, že se soupeřem nejednají v rukavičkách - ani v minulém zápasu si rozhodně nebrali servítky, a proto se není co divit, že dva Medvědi dostali desítku a další šel předčasně do šatny.

Je jasné, že si Medvědi na Horácké Slavii budou chtít zchladit žáhu, protože prohra s Jihlavou byla již druhá v řadě. Minulou sobotu totiž podlehli rozjetému Chomutovu 1:4 a do třetice o body nebudou chtít přijít.

Přijďte povzbudit třebíčské hokejisty, před plným zimákem se hraje lépe, než když se přijde podívat necelá tisícovka lidí. Jednou se vyhrát musí a proč by to nemohlo být zrovna proti Medvědům?

Tvoří se nová soupiska, koho uvidíme v Moravských Budějovicích?

22.03.2024

Zažijte finálový víkend! Vstupenky na světový šampionát jsou stále k dispozici

22.03.2024

HST táhne! Návštěvnost i sledovanost zápasů patří v rámci Chance ligy k nejvyšším