SPT - HST 2:3 - Hokejisté přehráli florbalisty, rozdílový gól zařídil Juráň

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Už počtvrté se v přípravném obodobí utkala hokejová Horácká Slavia s florbalisty třebíčského Spartaku. Hokejisté dokázali stejně jako loni vyhrát a bilanci vzájemných zápasů tak vyrovnali na 2:2. Zápas hraný ve sportovní hale Města Třebíče na Velkomeziříčské ulici sledoval 61 divák. Uvnitř foto.

FOTOGRAFIE Z FLORBALOVÉHO UTKÁNÍ

Spartak Třebíč – Horácká Slavia Třebíč

2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky: Moudrý, Nevosad – Kadela, Laš, Juráň

Horácká Slavia Třebíč: Dusík (25. Máj) – Bilčík, Přibyl, Peroutka, Škvor, Zítka Dittrich – Moučka, Nahodil, Horký, Laš, Kadela, Paták, Vejmelka, Zábranský, Juráň

Třebíčští nastoupili se třemi kompletními formacemi s cílem zvítězit a vyrovnat tak bilanci vzájemných zápasů, která zatím hovořila pro florbalisty. První dva zápasy totiž vyhráli hráči Spartaku, loni zvítězili hokejisté a snížili na 2:1.

Hokejisté nakonec cíl splnili a po třetinách 0:1, 1:0, 1:2 zvítězili 3:2. První gól hokejistů vstřelil v první třetině po důrazu před brankou Eduard Kadela. Florbalisté vyrovnali Moudrým ve druhé třetině a stav 1:1 vydržel do začátku třetí periody. Nejprve se dvěma slepenými góly prosadili Marek Laš a Marcel Juráň a hokejisté vedli 3:1. Až jedinou vteřinu před závěrečnou sirénou uoravil na konečných 2:3 pro Bílé hvězdy Spartakovec Nevosad.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme rádi, že jsme mohli dodržet tuhle příjemnou tradici a kluci si tímto zápasem trošku oddechli od hodně tvrdého denního drilu. K zápasu jsme nominovali patnáct hráčů a dva gólmany a všichni si zahráli s velkou chutí. Zápas mi připomínal hokejová utkání hraná hodně z obrany. Výborně zachytali všichni gólmani, ale my jsme měli přece jen větší gólové možnosti a víc šancí, které jsme dnes neproměňovali, přesto kluci zápas i výsledkově zvládli. Prioritou ale bylo, jak už jsem říkal, aby si hráči zpestřili tvrdou letní přípravu. Některým hráčům, kteří jsou starší a třeba mají opotřebovanější klouby, nevyhovuje tento povrch, proto jsme vybrali hráče, kterým to nevadí. To neznamená, že by ostatní byli zranění, jen měli jiný program.

Další dvě jména na soupisce: Pokračují Matyáš Svoboda a David Michalčuk