SPT – HST 6:7 - Hokejisté přehráli florbalisty, zvítězili o jeden gól

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie už třetí rok po sobě hrají v přípravě florbalový zápas s mužstvem TJ Spartak Třebíč. Letos se jim poprvé povedlo zvítězit, když v předchozích dvou zápasech prohráli 6:8 a 10:11. V zápase tří rozdílných třetin, z nichž nejbohatší na branky byla ta poslední, se hattrickem blýskl David Křenek. Utkání sledoval i generální manažer Horácké Slavie Dr. Karel Čapek a útočník Vilém Burian. Uvnitř fotografie.

Fotografie z utkání najdete TADY

TJ Spartak florbal Třebíč – SK Horácká Slavia Třebíč

(3:1, 0:1, 3:5)

Branky HST: 6. Sláma, 22. Zdráhal, 47. Křenek, 48. Zdráhal, 51. Křenek, 52. Křenek, 57. Kadela

Diváci: 53

SK HS Třebíč: Wolf (30. Barus) – Sláma, Zítka, Čejka, Sobotka, Dlapa, Bilčík, Rangl – Kaut, Vítek, Vondráček, Kadela E., Křenek, Zdráhal, Peroutka, Jurák, Vysloužil.

David Křenek nasázel spoupeři tři krásné góly

Do utkání nezasáhli zranění Jan Káňa a Lukáš Paták, reprezentační povinnosti s týmem U17 si plní brankář Karel Vejmelka a volno dostali Milan Přibyl, David Dolníček, Rostislav Malena a Martin Čech.

Už třetí rok po sobě se hokejisté Horácké Slavie střetávají v závěrečné fázi suché přípravy ve florbalovém utkání s mužstvem TJ Spartak Třebíč. Letošní zápas po dvou předchozích porážkách přinesl hokejistům první vítězství, i když těsné.

V první třetině byli lepší florbalisté Spartaku. Měli víc ze hry, byli techničtější a převahu vyjádřili i brankově. První branku zápasu sice vstřelil v šesté minutě kapitán hokejistů Lukáš Sláma, ale na jeho gól florbalisté odpověděli třemi trefami do branky, kterou hájil Adam Wolf. Po první dvacetiminutovce tedy svítil na časomíře stav 3:1 pro Spartak.

Brankář Spartaku byl jedním z nejlepších hráčů zápasu

Ve druhé třetině hokejisté vyrovnali hru, jejich akce začaly být nebezpečnější, než v třetině první. Vypadalo to, že hráči Horácké Slavie si po prvních dvaceti minutách zvykli na styl hry soupeře i povrch, který je v hale přece jen jiný, než in – line plocha na zimním stadionu. Ve třicáté minutě sáhli hokejisté ke střídání brankářů. Wolfa v brance vystřídal Barus. Jediný gól druhé části zápasu vsítil do sítě Spartakovců Zdráhal. Po druhé siréně byl tedy stav utkání 3:2 ve prospěch florbalistů.

Třetí třetina přinesla doslova brankovou smršť. 53 diváků v ní vidělo osm gólů. Čtyřikrát v řadě se prosadili hokejisté, kteří tak otočili stav zápasu až na 6:3. Trefili se David Křenek, který zaznamenal v rozmezí pěti minut hattrick a svůj druhý gól v zápase vstřelil Zdráhal. Florbalisté stihli ve třiapadesáté minutě snížit na 4:6, ale v sedmapadesáté minutě už hokejisté znovu vedli o tři branky 7:4, když se prosadil Eduard Kadela. V osmnácté minutě ale dvakrát udeřili florbalisté, snížili za 7:6 a na drama bylo zaděláno. V závěru utkání ještě Spartak sáhl k power – play, ale hokejisté si už vítězství i přes doslova trmu - vrmu před Barusovou bránou vzít nenechali a zvítězili 7:6.

Zažij ten nejlepší hokej na turnaji – vstupenky na finálový víkend MS jsou stále k dispozici