Třebíčští dali Žďáru co proto. Ani desátý gól z hole Kuska nebyl poslední

T ř e b í č - Žďár do druhého vzájemného utkání pozměnil sestavu, nasadil i zkušené hráče, kteří první duel v Třebíči odpočívali, nicméně už po první třetině bylo jasné, že hosté mají velmi dobře nakročeno. Sice prohrávali 0:1, ale pak pěti góly skóre otočili na 1:5. Ve druhé třetině nasázeli nešťastným Plamenům další tři góly a bylo to už 1:8. Otázku, zda padne desítka, vyřešil v čase 48:20 Silvester Kusko střelou mezi Slámovy betony. V sedmapadesáté minutě ještě korigoval na 2:10 žďárský Jícha, jenže odpověď Bílých hvězd byla blesková. O minutu později uzavřel skóre na 2:11 Roman Čermák.

, pátek 17.8.2018
ZDR ZDR
2:111:5, 0:3, 1:3
Branky a nahrávky: 5. Hasoň (Prokš, Kolda), 57. Jícha – 6. Novák (Kusko, Nedvídek), 10. Havlát, 13. Vodný (Střondala, Bilčík), 14. Čermák, 20. Vodný (Raška, Střondala), 26. Bilčík (Raška, Vodný), 33. Raška (Střondala, Vodný), 37. Kučera (Raška, Střondala), 44. Nedbal, 49. Kusko, 58. Čermák (Král, Paták). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 211. Průběh utkání: 1:0, 1:10, 2:10, 2:11.
SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich (21. Sláma) – Kališ, Pleva, Peslar, Lojek, Kolda, Marek – Kuřítko, Jícha, Štefka, Franek, Krupka, Kovářů, Prokš, Hasoň, Kunstmüller, Gregar, Stehlík, Mäki.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bilčík, Nedbal, Čejka V., Furch, Čermák, Hort, Kabelka, Jurnečka – Vodný, Raška, Střondala, Kusko, Nedvídek, Novák, Malec, Král, Paták, Čejka J., Havlát, Krejčí, Kučera.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Dostali jsme sice první gól, ale ještě do konce první třetiny jsme skóre otočili na 1:5. Byly tam od nás hezké góly po tečích a důrazu před brankou. Od druhé třetiny jsme hru kontrolovali a výhru si dnes kluci zasloužili. Je dobře, že jsme dali tolik gólů, hráčům to určitě zvedne sebevědomí, což je důležité.