Třebíčští duel se Žďárem rozhodli ve třetí části, vítěznou trefu si připsal Ferda

T ř e b í č - Úterní zápas proti druholigovému Žďáru nad Sázavou nenabídl v úvodních dvou třetinách ani jednu branku. Vše protrhl až útočník Radim Ferda ve 46. minutě, když úspěšně tečoval kotouč do sítě. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval povedenou střelou Matiaško a Třebíč vyhrála 2:0. V domluveném prodloužení diváci branku neviděli, v nájezdech se prosadil pouze domácí bek Lukáš Forman.

přát., úterý 13.8.2019
2:00:0, 0:0, 2:0
ZDR ZDR
Branky a nahrávky: 47. Ferda (V. Čejka), 55. Matiaško (Podlaha). Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 273. Průběh utkání: 0:0, 2:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Szathmary, Jenáček, Furch, Forman, Hort, Čejka V., – Podlaha, Král, Malec – Rohlík, Václavek, Jirásek – Havlát, Matiaško, Michálek – Ferda, Patyk, Čejka J.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Pleva, Brož, Jan Wasserbauer, Adam, Kališ, Čermák, Bureš, Heinrich, Chlubna, Nečas, Kovářů, Jícha, Pazourek, Kadlečka, Grega.

Kdo čekal jednoznačnou záležitost prvoligového celku, byl asi hodně překvapen. Utkání bylo vyrovnané, minimálně tedy první dvě třetiny. Ne tedy že bychom viděli nějaký festival pohledného hokeje, hrála se spíše urputně bojovná podívaná, kterou lemovalo spousta nepřesností.

V úvodní třetině jsme největší šanci zaznamenali zhruba v polovině třetiny, kdy domácí Havlát překonal dva obránce a zakončoval, následně pak dorážel jeho spoluhráč Jirásek. Brankář Sláma však překonán nebyl.

Ve druhé části se opět kupily spíše nepřesnosti, pro oko diváka bylo k vidění méně než více šancí, které by stály za povšimnutí. Třebíčští nejprve doslova promarnili dvojnásobnou přesilovou hru, kdy se nedostali téměř k žádné pořádné střele a poté nevyužil dobrou pozici před domácím brankářem Svobodou Jícha, jehož střela mezeru mezi betony nenašla.

Ve 42. minutě mohly opět udeřit žďárské Plameny. Do samostatného úniku se dostal Chlubna, ale Svoboda dnes prostě nechtěl inkasovat a znovu své spoluhráče podržel.

Úvod poslední třetiny patřil spíše hostům, paradoxně však skórovala Horácká Slavia. Po střele obránce Čejky šikovně dorážel Radim Ferda. V 55. minutě pak využil dobrého postavení v útočném pásmu Michal Matiaško, jehož střela přesně zapadla pod víko žďárské branky.

Hosté v závěru zkoušeli power play, nicméně branku jsme v Třebíči již neviděli. Horácká Slavia tak udolala Žďár nad Sázavou 2:0.

Po utkání se hrálo ještě prodloužení, které skončilo bez branek. Následné samostatné nájezdy v pěti sériích vyhrála také Třebíč, když byl jediným úspěšným střelcem Lukáš Forman.

Radek Haman po utkání Třebíč - Žďár nad Sázavou

Martin Sobotka po utkání Třebíč - Žďár nad Sázavou

Martin Sobotka – SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme rádi, že jsme to utkání nakonec zvládli. Vyložených šancí jsme měli asi víc, ale koncovka byla dnes od obou týmů špatná, nešlo to. Řešení šancí bylo ve finální fázi špatné. My nabádáme hráče, aby víc stříleli, jenže jsme si dnes pořád chtěli přihrávat až do prázdné brány. Soupeř ale také nebyl špatný, kluci ze Žďáru hráli dobře v boxu před brankou a ty nahrávky nám vychytávali. V tomto prostoru je třeba být odvážnější, víc se tlačit do střelby, víc důrazu a větší clona gólmanovi. Po druhé třetině jsme trochu proházeli útoky a jsme rádi, že to vyšlo a nově složený útok dal i vítězný gól. Pro nás dobrá prověrka, dobrý zápas i ze strany Žďáru nad Sázavou, který měl také dobré šance. V nejbližší době budeme muset vyřadit první hráče, ale takový je hokejový život. Tak to prostě je.

Radek Haman - SKLH Žďár nad Sázavou: Věděli jsme, že nás čeká kvalitní mužstvo první ligy, takže jsme sem do Třebíče jeli s pokorou. Pro nás šlo o první zápas po jednom týdnu na ledě a chtěli jsme si vyzkoušet nějaké věci. S výkonem mužstva jsem spokojen. Samozřejmě tam byly pasáže, kdy nás Třebíč přehrávala. Pro mě je dobré, že jsme s domácími udrželi krok bruslařsky. Nějaké šance jsme měli, bohužel jsme si ještě ani v přípravě puku moc neužili, proto bylo vidět, že koncovka vázla. Výborný výkon podali oba gólmani. Z našeho pohledu ten zápas splnil účel. Jsme teprve týden na ledě, je to teď spíše o kondici, o bruslení, nájezdy jsme trénovali snad asi jen jednou, a proto bylo vidět, že taková ta jistota v rukách a na hokejkách teď ještě není. Paradoxně jsme však mohli jít do vedení právě ze samostatných nájezdů. Rádi bychom byli kompletní, ale ve druhé lize hráči chodí do zaměstnání a hlavně v srpnu zaměstnavatelé neradi hráče pouští. Dnes nám chyběli minimálně čtyři hráči ze základní sestavy, takže příležitost proti kvalitnímu soupeři dostali další hráči a musím říct, že se toho zhostili výborně.