Třebíčští míří do Ústí nad Labem, potvrdí dobrou formu na ledech soupeřů?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Prvoligový kolotoč nabírá rychlých obrátek, již ve středu míří hokejisté Třebíče k dalšímu utkání, tentokrát se vydají až na sever Čech, kde je čeká souboj s místním týmem HC Slovan Ústečtí Lvi. Utkání bude sehráno ve středu 8. ledna 2014 v 18:00 ve Zlatopramen Aréně.

Historie ústeckého Slovanu

Největším úspěchem v novodobé historii hokeje v Ústí nad Labem byla sezóna 2006/2007, kdy se mužstvo mohlo radovat z postupu do extraligy. Účinkování v ní však trvalo pouze jedinou sezónu. Severočeši se od té doby zatím marně pokoušejí mezi naši hokejovou elitu vrátit. Nejinak tomu bylo i v sezóně minulé. Ústečtí pomýšleli minimálně na účast v baráži, jenže v semifinále play-off je rázně zastavila rozjetá Olomouc, která zvítězila hladce 4:0 na zápasy. Ústečtí tak znovu ani na několikátý pokus návrat do extraligy nezvládli a v klubu po tomto neúspěchu nastaly výraznější změny viditelné zejména v hráčském kádru. Ústečtí pro tuto sezónu žádné velké cíle nevyhlašovali, přesto by určitě nechtěli chybět ve vyřazovací části soutěže.

Pohled do kádru soupeře

V Ústecké bráně se dostává nejvíce příležitostí mladá dvojice Michal Petrásek a Jan Dlouhý. V několika utkáních byl k vidění mezi tyčemi i ostřílený matador Zdeněk Orct. V obraně hraje prim především Zbyněk Sklenička, který je i nejproduktivnějším obráncem týmu. Zdatně mu sekundují Jakub Grin a Milan Vobořil. V obraně se neztrácí ani Vladimír Brož, který v Třebíči strávil sezónu 2011/2012. V útoku může Milan Skrbek počítat s duem Jaroslav Roubík, Daniel Boháč. Ve druhém útoku pravidelně nastupuje i matador Jan Alinč, střední generace je zastoupena Tomášem Rodem, Janem Klozem nebo Václavem Meidlem. Mladíčky zastupuje David Tůma, David Videlka či Martin Baránek.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Ústí nad Labem:

Havl. Brod - Ústí nad Labem 4:3 (2:0, 1:2, 1:1), branky: Přeučil, Baránek, Vávra.
Ústí nad Labem - České Budějovice 2:1sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0), branky: Loskot, rozh. nájezd Hanzl.
Olomouc - Ústí nad Labem 5:2 (0:1, 1:1, 0:0), branky: Daniel Boháč, Grin.

Vzájemné zápasy obou týmů v této sezóně:

12. kolo: Ústí nad Labem – Třebíč 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1), branky: Roubík – Malena, Fořt.
25. kolo: Třebíč - Ústí nad Labem 0:3 (0:3, 0:0, 0:0), branky: Daniel Boháč, Alinč, Havlíček.

První měření sil obou soupeřů v nové sezóně přineslo vyrovnaný zápas. Třebíčští dokázali hned v úvodu první třetiny potrestat domácí vyloučení pohotovou brankou obránce Maleny. Domácí výrazněji přidali na tempu ve druhé třetině, kdy se také dočkali zaslouženého vyrovnání. V poslední dvacetiminutovce byli nebezpečnější hokejisté Horácké Slavie, kteří ale nedokázali proměnit ani své vyložené šance. Utkání tak logicky dospělo až do prodloužení. V polovině prosloužení udělala obrana Lvů hrubou chybu a tu dokázal potrestat útočník Tomáš Fořt vítěznou brankou. Třebíčští si z Ústí odvezli dva body, domácí Lvi se museli spokojit s jedním bodem.
Druhé měření sil bylo jednoznačnou záležitostí hráčů ústeckého Slovanu. Brzy se ujali vedení, které po první třetině vzrostlo až na tři branky. Domácí se ve zbytku utkání tlačili do koncovky, ale vše pochytal výborný Dlouhý.

Hokejisté Ústí nad Labem nastoupili v minulém kole v této sestavě:
Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, K. Černý, Vl. Brož, Smetana, Vaněk – P. Přeučil, Alinč, Pořický – Loskot, Rod, D. Tůma – Baránek, M. Hanzl, Vávra – do 50. Dostálek, do 50. Videlka, do 50. Kuchynka.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:
Zelenka – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Peroutka, Čejka – Vondráček, Nahodil, Laš – Čuřík, Mikeska, Fořt – Kadela, Kaut, Čech – P. Mrázek, Raška, Wasserbauer - Přibyl.

Utkání HC Slovan Ústečtí Lvi - SK Horácká Slavia Třebíč začíná ve středu 8. ledna 2014 v 18:00 hodin ve Zlatopramen Aréně, jako tradičně pro Vás bude připraven online přenos, který zprostředkuje redakce Ústeckých Lvů.