Třebíčští nestačili na Havířov, v tabulce končí na desátém místě

T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie nedokázali na ledě o play-off bojujícího Havířova zopakovat parádní výkon ze zápasu s Kladnem. Přesto mohou z ledu odejít se zdviženými hlavami, protože do utkání dali vše, co mohli. Domácí měli díky vyrovnanosti tabulky nůž na krku a do poslední chvíle i díky ostatním výsledkům museli hrát na hranici svých možností. Třebíčští dlouho drželi bezgólový stav, ale ve druhé třetině nakonec Havířov využil přesilovou hru a tím zlomil odpor houževnatého týmu Horácké Slavie. Třebíčští tak v konečné tabulce končí po základní části Chance ligy na desátém místě.

60.kolo, úterý 26.2.2019
HAV HAV
3:00:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 24. Rehuš (Matai), 29. Gřeš (F. Seman, Kurovský), 49. O. Procházka (Rašner, Maruna). Rozhodčí: Kašík, Obadal – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1656. Střely na branku: 41:12. Průběh utkání: 3:0.
AZ RESIDOMO Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek, Mrowiec – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Maruna, Haas, O. Procházka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (37. Do. Svoboda) – Vl. Brož, Szathmáry, Bilčík, Nedbal, V. Čejka, Furch, Hort – Vodný, Psota, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Forman, M. Novák, P. Kratochvíl – J. Čejka, Mlynář, Ferda.

Zápas začal oboustranně ve vysokém tempu, ale vyložených šancí moc k vidění nebylo. Oba týmy také v prvních šesti minutách nevyužily přesilovku. V 8. minutě byl blízko gólu Haas, ale zblízka svou střelou z otočky těsně minul tyč Jekelovy branky. Za minutu třebíčský gólman zlikvidoval šance Gřeše a Pořízka a pak do třetice neuspěl rozjetý Seman.

< p>Od 10. minuty hrál AZ dvě další přesilovky, ale kromě několika střel od modré a šance Kotaly z blízka po přihrávce z rohu, nic víc nevytěžil. V 17. minutě už visel gól ve vzduchu, když Rehuš trefil z pravé strany vzdálenější tyč. Na druhé straně proklouzl za minutu puk nebezpečně havířovským brankovištěm, ovšem bez brankového vyústění.

Na začátku druhé dvacetiminutovky nejprve zahrozili hosté Patákem, ale Bláha včas ramenem zasáhl. Na druhé straně se nebezpečně do zakončení dostal po objetí branky Pořízek. Branky se ale Gascontrol Aréna dočkala až na začátku 24. minuty. Branislav Rehuš si v přesilovce vybruslil od mantinelu na pravý kruh a přesnou polovysokou střelou k tyči překonal Jekela – 1:0. AZ se po vedoucí brance tlačil za dalším gólem a to se mu podařilo přesně v čase 28:02. U branky zapomenutý Tomáš Gřeš se dostal před Jekela a překonal ho střelou bekhendem po ledě mezi betony – 2:0.

Pak havířovští ubránili velmi slušně zahranou třebíčskou přesilovku a ve 32. minutě opět zahrozili, když Marunou nahozený puk Jekel jen vyrazil před sebe, ale žádný domácí hokejista jej před poloodkrytou brankou nedorazil. V další třebíčské přesilovce pak pálil nebezpečně Havlát, ale Bláha, který jinak neměl moc práce, výborně zasáhl. Ve 38. minutě hosté vystřídali gólmany a mezi tyče zamířil Dominik Svoboda. V závěru třetiny hrál přesilovku zase AZ, jenže když Pořízek nasměřoval svou rychlou dorážku Bořutovy střely jen do Svobodovy lapačky, šlo se podruhé do kabin za stavu 2:0.

Přesilovku tak dohrával AZ na začátku třetí části. Sice ji nevyužil, ale během ní, i po jejím skončení, zasypal Svobodu řádnou sprškou střel. V největších šancích byli Rehuš a Kotala, ale na mladého gólmana bílých hvězd si nepřišli. Podařilo se to až Ondřeji Procházkovi ve 49. minutě. Toho našel křížnou přihrávkou od modré před brankou Rašner, a havířovský útočník puk usměrnil po ledě mezi betony – 3:0.

Jasné vedení dávalo AZetu jistotu postupu do play-off, ale na ledě se bylo stále na co dívat. Rozjetého Kotalu vychytal Svoboda, na druhé straně Bláha musel hasit po chybě obránců Královu šanci. V 53. minutě pak Svoboda zákrokem ukončil pohlednou kombinaci domácího prvního útoku zakončenou Semanem. V závěru utkání se dost vylučovalo, AZ měl herní i střeleckou převahu, ale branka už nepadla žádná.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavai Třebíč: Do Havířova jsme jeli s tím, že nás čeká velmi těžký zápas, ze kterého ale rozhodně nechceme odcházet s prázdnou. Nakonec jsme zde třikrát inkasovali, i když jsme dlouho bojovali o první gól zápasu. Ve druhé třetině přišlo několik faulů a jeden z nich domácí potrestali. Pak už jsme nedokázali vyrovnat, protože dnes nám chyběla kvalita, kterou jsme ukázali v zápase s Kladnem. Dnes rozhodly útoky a ten měli domácí lepší. Střídání brankářů jsme měli domluvené už před utkáním, chtěli jsme, aby v posledním zápas nastoupili do hry oba naši brankáři.

Jiří Režnar - AZ Residomo Havířov: Věděli jsme, že proti nám nastoupí kvalitní tým, který umí hrát nátlakový hokej a v sobotu porazil i Kladno. Takže jsme se na to připravili a po nepovedeném zápase v Ústí kluci ukázali, že jsou parta a tým. Byl to pro nás takový první play-off zápas. Podali jsme zodpovědný výkon a dotáhli to k vytouženému postupu. Teď se musíme připravit na České Budějovice a udělat vše pro postup.