Třebíčští přehráli Litoměřice, využili přesilovky a byli produktivnější

T ř e b í č - Třebíčští hokejisté potřebovali v utkání s Litoměřicemi nutně bodovat, aby udrželi kontakt s elitní osmičkou Chance ligy, do které se chtějí probojovat. To se povedlo zejména díky vynikající produktivitě Bílých hvězd a využitým přesilovkám. Po první třetině vedli domácí už 4:0, nakonec dokázali ve velmi pohledném utkání zvítězit 6:3. Dvěma brankami se blýskl Adam Raška, vítěznou trefu zaznamenal Robert Havlát a další góly přidali Šimon Szathmary, Silvester Kusko a Tadeáš Král. Důležité bylo, že hosté se třebíčskému vedení za celý zápas nepřiblížili na rozdíl jediné branky, pouze ve druhé třetině po gólu na 4:2 ztráceli dvě branky. Ale to trvalo opravdu jen chvíli. Jejich branky dávali Kantner, Eret a Kadlec. Netradičně ve čtvrtek zajíždí Horácká Slavia do Frýdku-Místku a v sobotu doma přivítá Porubu.

33.kolo, pondělí 10.12.2018
6:34:0, 1:2, 1:1
LTM LTM
Branky a nahrávky: 8. Raška (Szathmáry, Vl. Brož), 10. Raška (Nedvídek, Kusko), 12. Havlát (Nedvídek, Nedbal), 15. Szathmáry (Raška, Kusko), 39. Kusko (Szathmáry, Vl. Brož), 50. Tadeáš Král (Paták, Szathmáry) – 23. Kantner (Jícha), 37. Eret (Jícha, Strejček), 57. M. Kadlec (Gaspar, J. Kloz). Rozhodčí: Barek, Cabák – Zídek, Komínek. Vyloučení: 6:8, navíc Málek (LTM) 10 minut OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 875. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož – Vodný, Raška, R. Zohorna – Kusko, Nedvídek, Havlát – Süss, M. Novák, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Mlynář.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (15. Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Strejček, D. Málek – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Jícha, Kantner – Helt, Przybyla, Eret – Machač, Matějček, Jirásek.

Poprvé výrazněji zahrozili hosté, když v přesilovce se puk od mantinelu odrazil do Dostála a poté skončil nakonec na brankové čáře, odkud ho domácí poslali do bezpečí. Navíc z protiútoku dokonce zahrozili, Král v brance byl ovšem dobře připraven. Na první branku jsme si počkali do 8. minuty, kdy domácí v přesilovce otevřeli gólový účet zápasu. ADAM RAŠKA poprvé neuspěl, ale po chvíli ze stejné pozice jako předtím, tedy od pravého kruhu, propálil brankáře. O minutu později hráli červenobílí další přesilovku a opět se prosadil ADAM RAŠKA, kterému skvěle nahrál Lukáš Nedvídek a střílející hráč tentokrát od levého kruhu střelou o břevno zvýšil již na 2:0. Po této brance Litoměřice zabraly a zmáčkly domácí hráče na několik chvil v jejich pásmu, ale nebezpečné akce jsme se nedočkali. Naopak Třebíčští po delší době vjeli do útočného pásma, Nedvídek puk posunul ROBERTU HAVLÁTOVI, jenž si s ním po levém mantinelu sjel do rohu a z nulového úhlu nachytal brankáře Stadionu. Ještě hůř bylo hostům ve 14. minutě, kdy se opět museli bránit v oslabení. Horácká Slavia dokázala využít i třetí přesilovku, jelikož tentokrát v pozici nahrávače byl Raška, který nabil na modrou ŠIMONU SZATHMARYMU a ten z první prostřelil Krále. Ten byl po tomto gólu střídán a nahradil ho Michajlov.

Do druhé periody naskočili lépe hosté, již po třech minutách měl velkou šanci Eret, kdy po nahrávce Helta branku minul. Mrzet ho to ale tolik nemuselo, protože o pár sekund později se prosadil MATYÁŠ KANTNER, ten procpal puk o výstroj Dostála do branky. Poté jsme sledovali docela vyrovnanou hru na obou stranách, po ubráněném oslabení se hnal do brejku Nedvídek s Patákem, druhý jmenovaný ale nevyzrál na Michajlova. Ve 37. minutě Stadion dostal pod tlak domácí hráče a po sérii mnoha šancí nebo náznaků snížil na rozdíl dvou branek PETR ERET. Bílé hvazdy však odpověděly nejlepším možným způsobem – brankou a dokonce opět v přesilovce! Po ráně od modré z hole Szathmaryho se puk odrazil na čepel SILVESTRA KUSKA a ten před brankovištěm poslal puk pod břevno.

Ve třetí třetině hráli na začátku domácí oslabení, ale situaci přečkali. Domácí hráli velmi dobře do obrany a bylo vidět, že si i hlídají zadní vrátka, aby nedošlo ke zdramatizování závěru. V polovině třetiny mohl náskok zvýšit Jan Süss, ten dostal puk do prostoru mezi kruhy a střílel z první, jenže střela mu nevyšla tak, jak si představoval a puk chytil Michajlov. Třebíčské to mrzet nemuselo, jelikož o půl minuty později vjel do brejku TADEÁŠ KRÁL, jehož přesná střela na bližší tyčku byla gólová. Litoměřice se dostaly k šancím ke konci třetiny, Korkiakoski měl šanci zamířit do odkryté branky, ale puk mu přeskočil hůl. Na konečných 6:3 přeci jen upravil skóre MARTIN KADLEC, jenž byl důrazný na brankovišti. Závěr dohrávali domácí na puku a připsali si cenné vítězství.

Tiskovka po utkání Třebíč - Litoměřice 6:3