Třebíčští zabrali, z Havířova vezou všechny tři cenné body

T ř e b í č - Do Havířova zajížděli bílé hvězdy s velkým odhodláním získat co nejvíce bodů. Po odbojovaném, leč výsledkově neúspěšném zápase s Prostějovem je totiž potřebovali jako sůl. Snaha se vyplatila a po velkém boji a dramatickém závěru získal třebíčský tým tříbodovou výhru. Za hosty se dvakrát prosadil Ladislav Bittner a to ve třinácté a sedmačtyřicáté minutě. Domácí AZ snížil až v power play, kdy se prosadil Alex Rašner. Víc už ale Havířovským červenobílí bojovníci v čele s výborným brankářem Jekelem nedovolili a po zásluze si připisují tři body do vyrovnané tabulky.

12.kolo, pondělí 11.1.2021
HAV HAV
1:20:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 59. Rašner (Bořuta, M. Adamský) – 13. Bittner (Hrubec, Nedbal), 47. Bittner (Krliš, Furch). Rozhodčí: Cabák, Fiala – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
AZ RESIDOMO Havířov: Groh – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Kočí, Chroboček, Ševěček, Ketner – M. Adamský, Seman, Becher – Horváth, Kloz, Rudovský – Doktor, Maruna, O. Procházka – Petriska, Mastič, Mrva.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zukal, Furch, Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal.

Domácí hráči začali aktivně a po necelé minutě hry hráli přesilovku. V té měl největší šanci staronový kapitán Maruna, jenž na hraně brankoviště dorážel vyražený puk po Rašnerově bombě. Na konci 3. minuty se dostal domácí Seman do samostatného nájezdu, ale s bekhendovým blafákem neuspěl.

Přesně v čase 5:00 měl obrovskou šanci opět AZ, když po Procházkově střele mohl Maruna dorážet do odkryté branky, ale obránce hostí mu zablokoval hůl. V polovině 11 minuty zůstal na ledě ležet hostující Krliš, kterému museli z ledu pomoct spoluhráči.

Ve 13. minutě přišel první góDl utkání, který vstřelila Horácká Slavia. Hosté využili rychlý protiútok, Hrubec vypálil zpoza obránce, Groh puk vyrazil a Ladislav Bittner jej po rychlé bekhendové kličce poslal do branky.

Na konci 17. minuty měl další obrovskou šanci Havířov, Kloz v situaci 2 na 1 pálil, vyražený puk dorážel Maruna, ale Jekel předvedl perfektní zákrok a poradil si i s následnou bombou Mrowiece od modré.

Na druhé straně mohli hosté navýšit své vedení, když Nedbal nahodil puk od modré, před Grohem někdo tečoval, ale domácí brankář nakonec situaci uhasil a puk vyrazil. Po první třetině tak platil stav 0:1.

Ve druhé třetině se hrálo ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. V polovině 24. minuty měli hosté obrovskou šanci, když Šťovíček tečoval Nedvídkovu střelu, ale Groh vytasil skvělý zákrok pravým betonem a puk vyrazil.

O dvě minuty později měli domácí notnou dávku štěstí, když Šťovíčkův brejk zastavil Groh, pokryl i následnou dorážku, ale puk pak poskakoval volně v brankovišti, odkud jej odpálili obránci AZetu.

Ve 27. minutě přišly dvě šance AZetu, nejprve ujel Doktor, jehož příklep zastavil levý Jekelův beton a poté se za obranu hostí dostal Adamský, jemuž blafák mezi betony Jekel nespolkl. Další gólovku měli domácí v polovině utkání, když Adamského střelu Jekel vyrazil na hůl Bechera, ale ten střelou z první pálil jen do boční sítě jeho branky.

V polovině 36. minuty hrála Horácká Slavia přesilovku, Nedvídek vypálil, Groh jeho ránu vyrazil těsně vedle tyče své branky a pak měl při dorážce protihráče štěstí, že puk nešel do branky. Zbytek třetiny byl hlavně ve znamení tvrdých soubojů u mantinelu. Po dvou třetinách tak stále vedla Horácká Slavia 0:1.

Atraktivní hokej se hrál i ve třetí třetině. Hosté na začátku 47. minuty odskočili do dvoubrankového vedení, když Ladislav Bittner z rychlého protiútoku dorazil svou vlastní střelu.

Domácí hráči pak přidali, na konci 48. minuty tečoval Mrowiecovu střelu Seman, ale puk těsně minul horní tyč třebíčské branky. V 50. minutě šikovně tečoval Doktor nahození Procházky, ale puk šel mimo tyče.

Podobně se vedlo v 53. minutě Procházkovi, jehož teč Marunovy střely těsně minula Jekelovu branku. Dvě a půl minuty před koncem třetiny se domácí provinili zakázaným uvolnění a trenér Režnar si vyžádal oddechový čas.

Necelé dvě minuty před koncem třetiny pak sáhla domácí střídačka ke hře bez brankáře, která se vyplatila. Alex Rašner trefil od modré šibenici branky Třebíče. AZ pak hrál znovu bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázal.

Havířov tak zůstal bez bodu, plný počet si odváží Třebíč. Další utkání odehrají hokejisté Havířova ve středu na ledě Vrchlabí.

Jiří Režnar - AZ Heimstaden Havířov: Na jeden gól se nedá vyhrát. My jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany a vyvarovat se ztrát kotoučů v obranném pásmu. Dneska jsme bohužel dostali dva góly po naivních chybách a ztrátách kotoučů ve středním pásmu ze strany mladých hráčů. Bohužel oni se teprve mnohé učí. Nemůžeme však takhle ztrácet zápasy. Momentálně nedáváme góly a děláme zbytečné chyby, které soupeř trestá, a to se musí změnit. Musíme to protrhnout.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Dneska jsem spokojen spíše s výsledkem než s předvedenou hrou. Řekl bych, že vyhrál spíše šťastnější tým, ale i takové vítězství jsme potřebovali. Poté, co jsme minulé utkání doma nezvládli, tak tentokrát jsme to dotáhli do vítězného konce. V naší hře je však hodně věcí, které si budeme muset ukázat a do dalších zápasů zlepšit.