Třetí vítězství v řadě! Třebíč vyloupila Sokolov a po výhře 4:3 veze domů všechny tři body

T ř e b í č - Bílé hvězdy potvrzují svoji formu. Na ledě Sokolova si připsaly už třetí vítězství v řadě. Svěřenci trenérů Sobotky a Barvíře předvedly kvalitní, týmový výkon, jenž byl již tradičně podpořen spolehlivým Pavlem Jekelem. Výsledkem toho jsou další tří důležité body do tabulky. Brankově se prosadili Petr Kratochvíl, Lukáš Nedvídek, Lukáš Paták a Michal Vodný.

23.kolo, pondělí 18.11.2019
SOK SOK
3:40:0, 2:3, 1:1
Branky a nahrávky: 23. Kverka (Přindiš), 30. Vrána (Křemen, Osmík), 58. M. Zadražil (A. Rulík) – 30. P. Kratochvíl (Tadeáš Král), 34. Nedvídek (Szathmáry, Tadeáš Král), 39. Paták (Tadeáš Král, P. Kratochvíl), 51. Vodný (Szathmáry, T. Havránek). Rozhodčí: Martin Grech, Štěpán Souček - Martin Kreuzer, David Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 588. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.
HC Baník Sokolov: Bednář – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, Michálek, A. Rulík, Šafář, Vodička – Švec, M. Zadražil, T. Rohan – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Osmík, Vrána, Křemen – Kuběna, Jiskra, Křehlík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Kowalczyk, Nedbal, Forman, Szathmáry, Jenáček, Furch, Hort – Kunc, Bittner, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Paták, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Podlaha, Havlát, Ferda.

Začátek zápasu na ledě dalekého Sokolova se nesl v opatrném duchu. Oba celky si byly vědomi důležitosti utkání, proto nikdo nechtěl udělat chybu. Do první formace HST povýšil mladý Michal Kunc, ten v ní nahradit zraněného Davida Michálka. První vážnější střelecký pokus si v páté minutě do kolonky připsal Tadeáš Král, jeho projektil jen těsně minul tři tyče. Následné nahození sokolovského Šafáře bez problémů zkrotil Pavel Jekel. Osmá minuta úvodní periody přinesla svižný pokus Petra Kratochvíla. Šikovný útočník vystřelil z kruhu, Jan Bednář puk za svá záda ale nepropustil. Na druhé straně zkusil své štěstí Vracovský, třebíčská obrana však byla pozorná. Těsně za polovinou první třetiny se svou střelou prezentoval ex třebíčský Marek Švec, Pavel Jekel ji zlikvidoval. Další příležitost Západočechů měl na své holi řízný Petr Přindiš, ale ani on síť za fantomem v třebíčské svatyni nerozvlnil. Po aktivitě Sokolova se znovu osmělily Bílé hvězdy, byl u toho agilní Petr Kratochvíl, který provětral lapačku domácího maskovaného muže. Do první sirény se už nic důležitého nestalo. Oba celky tak šly do kabiny za stavu 0:0.

Hned úvodní minuta prostřední třetiny přinesla příležitosti na obou stranách. Nejdříve to byl třebíčský Kunc a posléze Baníkovec Kverka, nicméně gólu ani jeden z nich nedocílil. Ve třiadvacáté minutě jsme byli svědky prvního vyloučení. Za katr putoval Tadeáš Král, přičemž Sokolov nabízenou šanci využil. Nahození od modré čáry ještě Jekel vyrazil, na dorážku Jaromíra Kverky už ale byl krátký – 1:0. Následná pasáž hry byla rozháraná, ani jeden z týmů se nemohl dostat do žádné výraznější příležitosti. Probíhal spíše litý boj o střední pásmo. Třebíč vyrovnala v polovině střetnutí. Do samostatného úniku se probil Petr Kratochvíl , jenž zamířil přesně – 1:1. Jenže radost Bilých hvězd měla jepičího trvání. Přesněji řečeno, pouhých 14 vteřin. Přesně po takové době se totiž do útočného pásma dostal Jakub Vrána, jehož střela vrátila Sokolovu vedení – 2:1. Svěřenci trenérů Sobotky a Barvíře se okamžitě snažili o vyrovnání. Jejich aktivní hra rezultovala ve vyloučení sokolovského beka Adama Rulíka, který se provinil podražením. Třebíč jeho přestupek bez slitování potrestala. Na modré čáře napřáhl Lukáš Nedvídek a jeho dělovku zastavila až síť za Janem Bednářem - 2:2. Skvělé chvíle Třebíče dovršil v devětatřicáté minutě Lukáš Paták, důrazný útočník dostal celek z Vysočiny do vedení 3:2 To byl zároveň stav, který platil po 40 minutách.

Závěrečnou periodu odstartovalo vyloučení Martina Osmíka. Horáci svou početní výhodu sehráli velmi dobře, když téměř celé dvě minuty mačkaly svého soka v jeho obranném pásmu. Ke střelám se odhodlali Szhatmáry, Nedvídek i Havlát. Skóre se tentokrát každopádně nepohnulo. Bílé hvězdy pokračovaly v aktivní hře také po konci své přesilovky, to zahrozili Jenáček s Bittnerem. Kolem padesáté minuty se k náporu nadechli domácí. Nicméně příležitosti Vrány, respektive Švece skončily u Pavla Jekela. A tak přišel trest. Lehká střela třebíčského beka Janu Bednářovi propadla, čehož využil důrazný Michal Vodný. Ten svou zarputilostí dotlačil kus černé pryže až do sítě – 2:4. Baník pak dostal možnost přesilovky, HST si však počínala zkušeně a svého soupeře téměř k ničemu nepustila. Naopak sama mohla udeřit, avšak bomba Tadeáše Krále mezi tyčemi neskončila. Tři minuty před vypršením šedesáté minuty šel Sokolov do tří. Ale dva třebíčští hokejisté se v útočném pásmu srazili, toho využili domácí k přečíslení 2/1, které také využili - 3:4. Družina Karla Mlejnka sáhla během závěrečných vteřin ke hře bez brankáře. Třebíč tyto krizové momenty nicméně přestála a ze západu Čech si zaslouženě odváží všechny tři body.

Autor reportáže: Pavel Mandát

Karel Mlejnek - HC Baník Sokolov: Dnešní utkání z naší strany rozhodly hrubé individuální chyby. Jak před prvním gólem, tak třetím a dá se říct, že i před čtvrtým. Do poloviny utkání jsme předváděli hru a plán, jakým jsme chtěli hrát. Troufám si říct, že do poloviny utkání se soupeř nedostával do šancí. Ale jak jsem řekl, hrubými individuálními chybami jsme zápas prohráli. Velmi nás to mrzí. I nadále máme poměrně velkou podporu fanoušků. A fanoušek čeká na naše body. Ty v posledních dvou utkáních doma byly velmi blízko. Bohužel individuální chyby jsou tím faktorem, který nyní po reprepauze rozhoduje utkání v náš neprospěch. Klukům nemohu upřít snahu, snaží se, chtějí. Ale bohužel v tom chtění jsou individuální chyby vidět víc a víc. Nedá se nic dělat. Čekají nás další utkání. Ve středu i v sobotu a je potřeba se na to velmi zodpovědně připravit.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Z naší strany nebyla první třetina vůbec ideální, protože jsme byli ještě v autobuse. Nebyli jsme schopni se dostat do tempa a hrát naši hru. Zápas pro nás měl vlny, kdy tam byly lepší pasáže a horší pasáže. Čeho si velmi cením, je, že jsme dvakrát prohrávali, dokázali jsme vyrovnat, a nakonec i skóre otočit. To se pak ukázalo jako rozhodující moment toho, že jsem utkání zvládli za tři body. Zbytečně jsme si to ještě zkomplikovali, kdy jsme dostali při vlastní přesilovce 5 na 3 kontaktní gól. To se nesmí stávat, protože jsme si pak koledovali o vyrovnávací branku. Dnes jsme spokojeni se třemi body, ale s předvedenou hrou ne.