V Prostějově inkasovala Třebíč pětkrát, šance na reparát bude v úterý

T ř e b í č - Po třech domácím zápasech v přípravě zavítala Třebíč na led Prostějova. Podruhé se do branky postavil Pavel Jekel, který musel lovit puk ze sítě již v 5. minutě. Jestřábi následně přidali další čtyři zásahy a dokonce jeden byl ve vlastním oslabení. Třebíčským duel nevyšel, nevstřelili ani branku a šanci na nápravu budou mít v úterý, kdy přijede rival z Jihlavy.

přát., čtvrtek 15.8.2019
PRO PRO
5:02:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 5. Meidl (Chlán), 17. Žalčík (Račuk), 35. Krejčí, 47. Krejčík (Chlán, Ouřada), 52. Jandus (Krejčík, Mrázek). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 5:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Dvořák – Husa, Krejčí, Novotný, Březák, Mrázek, Muška, Chujas, Brančík – Krejčík, Luňák, Hrníčko, Žalčík, Meidl, Nouza, Ouřada, Chlán, Jandus, Novák, Chlouba, Račuk.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Forman, Padrnos, Jenáček, Furch, V. Čejka, Hort – Václavek, Šťovíček, Psota, Vodný, Havránek, Jirásek, Malec, Matiaško, Paták, J. Čejka, Havlát, Podlaha, Ferda.

Zápas začal řadou vyloučení. Přesilovou hru sice žádný tým nevyužil, ale po konci jedné z nich se z dorážky prosadil prostějovský Václav MEIDL a rozradostnil necelých pět stovek domácích fanoušků - 1:0. Další minuty hry divákům moc zážitků nepřinesly, jelikož většina útočných akcí končila na nepřesným přechodem přes střední pásmo. O menší vzrušení se postaral Tomáš Jandus, který vyslal dobrou střelu na gólmana Jekela, ale ten si sní bez problému poradil. V 16. minutě se blýskl krásnou akcí Marek Račuk, který sehrál své první utkání po operaci ramene. Urostlý forward udržel puk ve třetině a nezištně nahrál do prázdné branky zcela osamocenému ŽÁLČÍKOVI - 2:0. Třetina se už pak spíše dohrávala a domácí po ní odcházeli do kabiny rozhodně spokojenější, než soupeř.

Druhá perioda odstartovala vyloučením hostujícího Filipa Jiráska, který dostal od rozhodčích dvě minuty za hákování. Prostějov si v početní výhodě moc šancí nevytvořil a Třebíč se snadno ubránila. Velkou příležitost měl na hokejce Václav Meidl, ale puk mu na poslední chvíli přeskočil hokejku a domácí útočník se nakonec ke střele nedostal. Ve 34. minutě potřetí radovali domácí, když se o velmi kuriózní branku postaral prostějovský odchovanec Petr KREJČÍ, který plachtící kotouč ze vzduchu usměrnil do branky - 3:0. O dvě minuty později měl šanci Lukáš Luňák, když od mantinelu vyslal velice nečekanou střelu, ale brankář hostů byl připraven. Stav po dvou třetinách byl tedy 3:0.

Poslední třetina začala větší aktivitou hostů, ale pozorný Daniel Dvořák, debutant v prostějovské brance, si se všemi akcemi poradil. Ve 46. minutě se prosadil po krásné souhře mladíků Chlána a Ouřady Lukáš KREJČÍK a na světelné tabuli svítilo už - 4:0. Další minuty doslova úřadovali rozhodčí, kteří poměrně hodně vylučovali. To ovšem Jestřábům nevadilo, protože v oslabení se dostali do brejku a krásnou Krejčíkovu nahrávku proměnil Tomáš JANDUS - 5:0. Pár minut před koncem měl ještě šancí hostující Forman, ale růžek Dvořákovi svatyně netrefil.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní zápas lze vidět ze dvou pohledů. Ten první říká, že domácí dávali branky, ten druhý, že nám se naopak v koncovce vůbec nedařilo. Pokud by dneska zápas skončil pět čtyři nebo šest pět, nikdo by se nemohl divit. Jen ve druhé třetině jsme měli k dispozici pět přečíslení a jeden samostatný nájezd. Jenže naše řešení předfinální a finální fáze zakončení je špatné. Místo střely volíme nahrávku a naopak. Na tom a na hře v obranném pásmu budeme muset teď nejvíc zapracovat.