V Třebíči se mi hraje výborně, první liga je na jiné úrovni, tvrdí Vlastimil Bilčík

T ř e b í č - Další tříbodový zisk si hokejisté Horácké Slavie připsali na ledě předposledního Berouna, kde vyhráli poměrem 3:1. Řeklo by se, že tyhle body byly povinností, ale vlastní zápas nebyl vůbec jednoduchý. Hráči Berouna doma hrají hodně bojovný hokej a navíc se posílili brankářem pražské Slavie Dominikem Furchem, který dlouho trápil třebíčské střelce. K redakčnímu mikrofonu jsme si po vítězném utkání pozvali autora rozdílové branky, obránce Vlastimila Bilčíka.

Na první branku se v zápase s Berounem čekalo až do čtyřicáté čtvrté minuty, kdy se prosadil kapitán David Dolníček. Jenže o osm minut později bylo srovnáno, když si ze tří třebíčských hráčů udělal kuželky Karpov. Už o minutu později skvěle zafungovala spolupráce Nahodil – Čuřík – Vlastimil Bilčík a posledně jmenovaný vsítil, jak se později ukázalo, rozdílový a vítězný gól Horácké Slavie. Ve čtyřiapadesáté minutě ještě pojistil tři body Tomáš Vondráček a zhruba dvacítka hostujících fanoušků mohla spustit vítězné chorály.

“Věděli jsme, že Beroun je předposlední tým tabulky, ale čekali jsme, že budou dobří. Jsou tady mladí hráči, kteří hrají i extraligu. Přesvědčili jsme se, že to nic lehkého nebylo, domácí byli velmi houževnatí, ale nakonec jsme je ve třetí třetině zlomili. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ spokojeně konstatoval po utkání střelec vítězné branky ze třiapadesáté minuty Vlastimil Bilčík.

Více než dvě třetiny se čekalo, kdo vstřelí první gól. Po nevýrazné první třetině se třebíčská mašina rozjela naplno a Medvědi jen díky brankáři Furchovi drželi bezgólový stav. Ten ale hráči z Vysočiny zlomili ve třetí dvacetiminutovce, kdy postupně odčarovali domácího brankáře Dolníček, Bilčík a Vondráček.

“Povedlo se mi dát vítězný, rozhodující gól. Jakub Čuřík mi puk výborně nahrál, já jsem do toho vlastně jen plácl a gólmanovi to prošlo mezi nohama. Takový šťastný gól, na kterém má největší zásluhu Čuřa,“ připisuje teprve dvacetiletý bek velkou zásluhu na vítězném gólu svému spoluhráči z útoku.

Vlastimil Bilčík se v Třebíči objevil už v letní přípravě díky spolupráci Horácké Slavie s Kometou Brno, jejíž je hráčem. Do mistrovských bojů ale v Třebíči zasáhl až v zápase devatenáctého kola v Mladé Boleslavi. Do té doby oblékal dres brněnské Techniky.

“Do Třebíče mám vyřízeny střídavé starty s tím, že hraji v Technice Brno. Třebíči se zranili obránci a pan Zubíček mi zavolal s tím, že mám odjet do Třebíče a že zde odehraji pár zápasů,“ popisuje mladý nadějný obránce svoji cestu do Horácké Slavie.

Už tři zápasy obléká Vlastimil Bilčík dres s bílou hvězdou ve znaku a v tom třetím si připsal i první trefu a navíc hned vítěznou.
“V Třebíči se mi líbí hodně, je to hezké město. Po hokejové stránce … Když jsem sem šel z Techniky, měl jsem z toho trošku obavy, přece jenom je to vyšší soutěž, kvalitnější, úplně na jiné úrovni. Nakonec si ale myslím, že jsem se s tím popasoval dobře, hraje se mi tady výborně,“ pochvaluje si střelec vítězné branky do medvědí sítě angažmá v Třebíči, kde může sbírat své první zkušenosti s prvoligovým hokejem.