V derby vládla Třebíč. Horáci smetli Jihlavu šesti góly

S trochou nadsázky by se dalo říct, že o co horší byl začátek, tak o to lepší byl konec. Když se totiž Jihlava dostala hned v první minutě derby do vedení, měla trumfy na své straně. Nevydrželo jí to ale dlouho. Zejména ve druhé a třetí třetině totiž úřadovala Třebíč, která domácím nakonec nasázela celkem šest branek. Výsledkem je zasloužené vítězství 6:2 a tři body do tabulky. Třebíčští se díky nim opět dotáhli na vedoucí Porubu.

22.kolo, neděle 20.11.2022
JIH JIH
2:62:1, 0:3, 0:2
Branky a nahrávky: 1. Harkabus (Skořepa, Fronk), 15. Miškář – 14. Bittner (Holec, Furch), 29. Dočekal (Vodný, Psota), 30. Holec (Vodný, Forman), 39. Holec (Mat. Novák, Bittner), 44. Psota (Bittner, Vodný), 48. Psota (Forman). Rozhodčí: Hucl, Rapák – Bohuněk, Peluha. Vyloučení: 3:4, navíc Dvořák (JIH) a Tureček (TRE) 5 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1436. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6.
HC Dukla Jihlava: Beran (41. Wolf) – Dundáček, Bilčík, D. Kolář, F. Kočí, A. Dvořák, Haman, Chvátal – Jungwirth, Miškář, Šik – Harkabus, Skořepa, Fronk – Křehlík, Handl, Pořízek – Cachnín, Juda, V. Brož.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Mat. Novák – Krliš, D. Michálek, Meluzín – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda M.

Bílé hvězdy se vydaly do Pelhřimova, kde se začalo hned pořádně zostra. Už v první minutě se prosadil Tomáš Harkabus, který dorazil odraženou střelu Josefa Skořepy do třebíčské sítě, a rázem to bylo 1:0. Opovědět mohl třebíčský kapitán, ale nepodařilo se mu zpravovat poskakující kotouč. To však obávaného kanonýra nemuselo mrzet, protože bomba Ladislava Bittnera od modré čáry po pobídce od Miroslava Holce prosvištěla až do sítě.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po zmatku v Jekelově brankovišti kotouč spadl příhodně na hůl Patriku Miškářovi, který jej pohotově uklidil do třebíčské klece. V závěru úvodních dvacetiminutovky už se nic důležitého nestalo a za stavu 2:1 se šlo poprvé do kabin.

Prostřední část základní hrací doby už si však z hlediska produktivity podmanily bílé hvězdy. Trest domácích potrestal Martin Dočekal, na kterého prodloužil přihrávku Michal Vodný. Třebíčský lídr kanadského bodování vypálil z kruhu přesně a Beranovi nestačil ani jeho rychlý přesun.

A pak přišla perla zápasu. Miroslav Holec vlétl jako velká voda do útočného pásma a z bránících soupeřů si udělal tréninkové kužely. Poté si nádherně nabruslil až do kruhu odkud své sólo stylově zakončil. Miroslav Holec se připomenul i ke konci třetiny, kdy si opět našel prostor v kruhu a přidal druhou trefu v utkání.

Jihlava vystoupila do závěrečné periody s novým maskovaným mužem Adamem Wolfem. Ani to však Dukle nepomohlo. Domácí opět pykali za nedisciplinovanost, čehož využil Matěj Psota, který po nabídce Ladislava Bittnera okamžitě pálil z ideální střelecké pozice a upravil už na 2:5.

Utkání gradovalo a začalo se přitvrzovat na obou stranách. Dokonce přišly i dva pětiminutové tresty za bitku. Poslední slovo si nakonec znovu vzala Třebíč. Matěj Psota objel domácí klec, vybruslil si až do kruhu a nádhernou bekhendovou ranou přidal svou druhou branku v utkání, a Horácká Slavia si tak domů odvezla zasloužené tři body.

Autor: Viktor Pavlovec

Viktor Ujčík - HC Dukla Jihlava: Byla to noční můra, já stále doufal, že se z toho probudím. První třetina byla z naší strany ještě slušná. Ale bohužel bolest celého začátku sezony je proměňování našich šancí, tlaku do brány a celkově našeho projevu. Za stavu 2:1 jsme měli přesilovky, klasicky jsme z nich nic nedali. Soupeř dostal první a hned ji proměnil. Myslím si, že to je ten rozdíl mezi týmy, že Třebíč dokáže ve speciálních formacích dávat góly a my je nedáme, naopak ještě inkasujeme. Musím soupeři pogratulovat. Druhá a třetí třetina už byl de facto jen jeden tým na ledě. Měli lepší pohyb, byli silnější v osobních soubojích a po zásluze zápas zvládli a vyhráli.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme první třetinu neodehráli vůbec dobře. Jihlava měla lepší pohyb, nastoupila na nás a dostala nás pod tlak. My jsme v pohybu zaostávali prvních dvacet minut a měli jsme pomalá řešení situací. Z většiny střel jsme se dostali pod tlak, byli jsme neorientovaní v našem předbrankovém prostoru. Ke druhému gólu se nechci vůbec vyjadřovat, tam ať si každý udělá obrázek sám. My jsme z toho byli takoví zaskočení, přepadení. V kabině jsme si řekli, že je to derby a že musíme zlepšit pohyb, mít větší hlad po vítězství. Protože prvních dvacet minut bylo od Jihlavy viditelně lepších. Já si myslím, že si to kluci vzali k srdci. Od druhé třetiny, co jsme si vytvořili za šance, jsme využili, což nás nakoplo. Od druhé třetiny jsme převzali iniciativu my a byli jsme lepším mužstvem. Myslím si, že jsme to zaslouženě dotáhli do úspěšného konce. Jihlavu jsme už pak k ničemu moc nepustili a výborným týmovým výkonem body vybojovali.