Menu +

V prvním domácím mistrovském zápase se Bílé hvězdy utkají s Litoměřicemi

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Dlouhé čekání na první domácí mistrovský zápas je konečně u konce. Bílé hvězdy na svém ledě přivítají Litoměřice, které mají po dvou odehraných duelech na svém kontě tři body. Třebíč zvládla těžkou zkoušku na ledě ústeckého Slovanu a přivezla důležité dva body. Další výzva už však klepe na dveře. Horácká Slavia se navíc poprvé před domácím publikem představí ve zbrusu nových dresech. Nenechte si proto tento zápas ujít a podpořte Bílé hvězdy při jejich tažení za vítězstvím. Utkání startuje ve středu 12. září 2018 v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče.
Sdílejte článek
 

HC Stadion Litoměřice

Hokejový klub byl v Litoměřicích založen v roce 1971. Historicky první název litoměřického hokejového klubu byl TJ Rudá Hvězda Litoměřice.

V sezóně 2008/2009 působily Litoměřice ve druhé národní hokejové lize. Po konci základní části se litoměřický hokejový klub nacházel na čtrnáctém místě tabulky, což stačilo na postup do play off. Ve vyřazovacích bojích Litoměřice ve čtvrtfinále nestačily na silný Tábor a sezóna jim tak skončila.

V sezóně 2009/2010 se litoměřickému klubu dařilo a vše vyvrcholilo postupem Litoměřic do druhé nejvyšší české hokejové ligy. V roce 2010 se Litoměřice dočkaly rekonstrukce Kalich arény, což byla skvělá správa jak pro fanoušky, tak i pro samotné hráče.

V sezóně 2010/2011 se Litoměřicím vůbec nedařilo a hokejisté Litoměřic se po základní části pohybovali u dna tabulky.

V následující sezóně došlo ke zlepšení, ale na postup do play off to stále nestačilo.

V sezóně 2012/2013 se Litoměřice dohodly na spolupráci s pražskou Spartou. Po vypršení smlouvy se Spartou, se Litoměřice dohodly na spolupráci s hradeckým Mountfieldem.

Litoměřice vychovaly spoustu výjimečných hokejistů. V Litoměřicích začínal například Martin Škoula, Milan Hnilička, Kamil Kreps, Michal Birner nebo Tomáš Svoboda.

Bílé hvězdy zvládly bravurně samostatné nájezdy

Horácká Slavia zatím v nové sezóně odehrála jen jediné utkání s ústeckým Slovanem. Třebíč zvládla dramatický závěr zápasu a z ledu soupeře si odvezla zasloužené dva body. Dva hráči Horácké Slavie se navíc blýskli dvěma body. Konkrétně Vojtěch Střondala a Adam Raška. Druhý jmenovaný byl navíc úspěšným exekutorem v samostatných nájezdech.

Litoměřice v prvním utkání nebodovaly

Kališníkům se start do nové sezóny nezdařil. Litoměřice měly utkání s Havířovem velmi dobře rozehrané. V sedmadvacáté minutě vstřelily druhou branku a jejich brankář držel čisté konto. Pak ale došlo k zásadnímu zvratu v událostech. Kališníci inkasovali tři branky a v závěrečném risku bez brankáře pečetil výhru Havířova čtvrtou brankou Daniel Kurovský. V následném zápase si však Litoměřice vyšláply na ústecký Slovan, který zničily šesti brankami.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po samostatných nájezdech

Poslední odehrané zápasy Litoměřic

AZ Residomo Havířov - HC Stadion Litoměřice 4:2

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 6:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Vejmelka (Jekel) – Furch, Bilčík, Nedbal, Kowalczyk, Čermák, Čejka (C), Vl. Brož – Střondala, Raška, Kusko (A) – P. Kratochvíl, Nedvídek, Vodný (A) – Čejka, Tadeáš Král, Malec – M. Novák, Süss, Paták.

Sestava Litoměřic z minulého utkání: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, D. Málek – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Válek, Kusý – J. Dvořák, Flynn, Jirásek – M. Havelka, Pochobradský, Machač.

Ostatní středeční zápasy 3. kola Chance ligy

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 17:30

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 18:00

SK Trhači Kadaň - HC Benátky nad Jizerou 18:00

Rytíři Kladno - VHK Robe Vsetín 18:00

AZ Residomo Havířov - HC RT Torax Poruba 18:00

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek - Místek 18:00

Podobné články

Pozvánky na zápas

Třebíčští vycestují k poslednímu zápasu v sezóně do Havířova, pro něj to je zápas o play-off

25.02.2019
Pozvánky na zápas

Poslední vystoupení před domácím publikem - přijede Jágrovo Kladno - INFO

21.02.2019
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do Kadaně, budou bojovat o body s tamními Trhači

19.02.2019