Menu +

V sobotu od 15:30 otevřena fanzóna. K prvnímu utkání přijede mistrovská Kometa Brno!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Led je na svém místě, lajny namalované a venku tropické vedro. Nastal ten správný čas vyrazit na hokej. V rámci přípravných zápasů na nadcházející prvoligovou sezonu si Horácká Slavia Třebíč pozvala k prvnímu duelu, jako již tradičně, mistrovskou Kometu Brno. Utkání se odehraje v sobotu 4.8. od 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče.
Sdílejte článek
 

Předzápasový program ve fanzóně před stadionem startuje už od 15:30.
Láká třeba na hokejovou virtuální realitu

Součástí celého hokejového dne bude vyvrcholení oslav 90. výročí založení klubu. Pro fanoušky bude připraven předzápasový program na parkovišti před stadionem, projekce na kostce a také soutěže na ledě během přestávek. Vzhledem k tomu, že se čeká zvýšená návštěvnost, je lepší koupit si vstupenku na utkání předem přes internet. Vyhnete se tak nepříjemným frontám a stihnete se ještě před zápasem osvěžit vychlazeným pivem, které budou točit bývalí hráči HST.

Od již zmíněných 15:30 bude zprovozněna fanzóna na parkovišti před stadionem, kde budou pro fanoušky velké i malé připraveny soutěže a další aktivity.

Tou asi nejzajímavější bude HOKEJOVÁ VIRTUÁLNÍ REALITA, kterou přivezou zástupci pivovaru Radegast. Kromě virtuální reality pak bude o druhé přestávce přímo na ledě možnost vyzkoušet si jednu z částí RADEGAST INDEXU, tedy blokování střel vlastním tělem. Účastník bude schovaný za plexisklem, nicméně zážitek bude mít hodně podobný, jako hráč blokující střelu. Viz odkaz níže.
Chybět nebude STŘELBA NA BRANKÁŘE SE ZAJÍMAVÝMI CENAMI v podobě dresů, triček a dalších historických věcí s logem HST. TIPAFROST PŘICHYSTALA FOTOSTĚNU, kde každá fotografie bude odměněna zmrzlinou od této třebíčské firmy. Připraven bude i VÝČEP, KDE VÁM PIVO NEBO LIMO NATOČÍ BÝVALÍ HRÁČI HORÁCKÉ SLAVIE TŘEBÍČ do speciálního kelímku - nick-nacku. Ve fanshopu pak bude prodávat a podepisovat se o druhé přestávce Ondřej Malec, který je momentálně ve stavu zraněných. Lákadlem jistě bude také možnost vidět a vyfotit se s MASARYKOVÝM POHÁREM pro mistra extraligy a prolistovat kroniky třebíčského hokeje v místnosti pod VIP.

 • Video jedné z aktivit, kterou si můžete vyzkoušet o druhé přestávce přímo na ledě pokud chytíte mezi diváky vystřelené tričko najdete ZDE


 • ONLINE PRODEJ VSTUPENEK
  ZDE

 • HC Kometa Brno, tým z jižní Moravy, kterému se povedlo obhájit mistrovský titul, se pod vedením trenérů Libora Zábranského a Kamila Pokorného v nadcházející sezoně pokusí o ,,zlatý hattrick“. Kádr úřadujícího mistra však prošel před sezonou poměrně velkými změnami v sestavě. Pojďme se na ně v krátkosti podívat.

  Marek Čiliak, brankář, kterého si fanoušci dobře pamatují i z jeho působení v dresu Třebíče, a jeden z hlavních strůjců nedávných brněnských úspěchů. Slovenský sympaťák se rozhodl posílit Slovan Bratislava v prestižní KHL. Talent českého hokeje a účastník letošního mistrovství světa Martin Nečas bude s největší pravděpodobností hájit barvy zámořského celku NHL v Carolině. Do třetice zmiňme Hynka Zohornu a Jakuba Krejčíka, oba se rozhodli vydat za štěstím na sever Evropy.

  Ale zajímavé pohyby registrujeme i směrem do Brna. Za všechny mistr světa Lukáš Kašpar, který vyměnil bratislavský Slovan za Kometu, nebo Bedřich Köhler z hradeckého Mountfieldu. Do Komety se z hostování vrátil třebíčský odchovanec Lukáš Nahodil. Zajímavou akvizicí může být i Američan Peter Mueller, ten působil v EEBEL, kde nastupoval za Salcburk.

  Otázkou je, v jaké sestavě Kometa, ale vlastně i Třebíč nastoupí, jedná se o první zápasy obou celků a nějaké odhadování složení je v tuto chvíli asi zbytečné. S jistotou můžeme říci, že bude na ledě převažovat spíše dravé mládí doplněné o pár zajímavých jmen.


  Horácká Slavia Třebíč prochází momentálně generační obměnou. Roli lídrů po Davidu Dolníčkovi s Romanem Eratem, kteří ukončili kariéru, budou muset převzít ostatní zkušení hráči a jen čas ukáže, jak si mužstvo bez těchto dvou srdcařů a bojovníků povede. V sobotu uvidíme jistě i v třebíčském dresu spoustu nových mladých jmen bojujících o sestavu, ale také nové akvizice! Těmi jsou navrátilci Adam Raška, jenž přichází ze Znojma a Vlastimil Bilčík z polské nejvyšší soutěže. Zcela novou tváří je Lukáš Nedvídek, který přišel z pražské Slavie.

  Po dlouhé přestávce se hráči na první zápas těší už dlouho dopředu. Jedním z nich je i Silvester Kusko, který v Třebíči startuje už pátou sezónu. Poprvé oblékl třebíčský dres v sezóně 2014-15, i když jen na jedno utkání. Od sezóny 2015-16 je již stabilním členem třebíčského kádru a je možná i jedním z hráčů, kteří by měli převzít více zodpovědnosti v týmu.
  "Na zápas se samozřejmě moc těším. Je to první utkání po delší době, navíc hrajeme proti Kometě Brno, což je samo o sobě svátek. Přijde hodně diváků, přijedou i fanoušci hostů, takže bude i dobrá atmosféra. Asi bude dost teplo, ale to k letním přípravným zápasům patří, musíme se s tím vyrovnat. Samozřejmě budeme chtít doma vyhrát a věřím, že nám k tomu fanoušci pomůžou," říká hráč, jenž do Horácké Slavie přišel právě z brněnské Komety.

  Statistiky

  Podobné články

  Pozvánky na zápas

  Třebíčští vycestují k poslednímu zápasu v sezóně do Havířova, pro něj to je zápas o play-off

  25.02.2019
  Pozvánky na zápas

  Poslední vystoupení před domácím publikem - přijede Jágrovo Kladno - INFO

  21.02.2019
  Pozvánky na zápas

  Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do Kadaně, budou bojovat o body s tamními Trhači

  19.02.2019