Menu +

VIDEO: Dnešní děti nezaostávají, jen je jiná doba a možnosti, říká Zdeněk Sedláček

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Už několikátou sezónu pořádá Horácká Slavia Třebíč ve spolupráci se sportovním centrem Bílý Králík letní soustředění mládeže pod názvem SUMMER CAMP. Jedním z trenérů, kteří se při tomto soustředění mládeži věnují, je i dlouholetý obránce a odchovanec Horácké Slavie Zdeněk Sedláček. Právě jeho jsme poprosili o krátký rozhovor, v němž osvětlil cíle a náplň celého projektu, který je něčím navíc, něčím, co klub pořádá pro ty hráče, kteří se chtějí zlepšovat a pracovat na sobě.
Sdílejte článek
 

Summer Camp Bílý Králík je pro mládež Horácké Slavie pořádán už poněkolikáté. Co je jeho hlavní náplní?

Hlavní náplní je kvalitní trénink. Děti se postupně učí, jak na sobě pracovat a rozvíjet se. Seznamují se v tělocvičně s různými druhy cvičení a pomůckami. Jde hlavně o to, aby věděly, že ta věc existuje a co se s ní dá vše dělat. Např. Bosu, TRX, Spinning, gymnastika a další. A pak samozřejmě trénink na ledě, kde se zaměřujeme na techniku bruslení. Pokud se hráč naučí v mládí špatně přešlapovat, tak se to pak hůře spravuje.

A co je cílem celého projektu?

Hlavní cíl je, aby děti byly spolu v kolektivu a vytvořily dobrou partu. Máme v jednom kempu mladší i starší hráče a musí spolu vycházet. Chceme, aby něco zažily a měly na co vzpomínat. Mají všichni stejné oblečení a když pak vidíte, jak to celý rok pyšně nosí, máte z toho obrovskou radost.

Vidíte na svých svěřencích pokroky?

Samozřejmě, že vidím. Ale je to strašně individuální. Někdo dělá pokroky rychle, někdo pomalu. Strašně záleží, jestli to dítě baví a nebo si to odbyde, protože rodič chce, těší se pak domů, až si sedne k tabletu nebo k legu. Ale chápu, že je těžké dnes děti vyhnat z domu se hýbat, když doma je tolik on-line zábavy. Ti šikovnější se většinou těší na trénink a hlavně na partu. Když dám klukovi vybrat, jestli chce na hokej nebo fotbal, tak řekne hokej jen proto, že s těma klukama má víc zážitků. Děti neřeší jestli hrají to nebo to, je jim to úplně jedno. Důležité pro ně je, kde se cítí komfortněji, mají menší stres a více kámošů. A to je ten důvod proč pořádat kemp, ta PARTA.

V čem podle vás dnešní děti zaostávají v pohybových aktivitách a proč?

Nemyslím si, že dnešní děti zaostávají. Naopak myslím, že dnešní děti jsou daleko šikovnější, než jme byli my. Mají daleko více možností se hýbat a zdokonalovat. Všude jsou nová hřiště, skateparky, doma má každý trampolínu, bazén. Všude jsou cyklostezky.
Nejvíc podle mě zaostávají rodiče. Za něčím se pořád honíme a na děti kašleme. Kdo z nás si jde s dětmi po práci zahrát fotbálek, vyjet na kole, pinknout tenis nebo se jen tak projít. My jsme pro ně VZOR a to je důležité. Musíme jim ukázat cestu, směr. Jak můžete z děcka chtít sportovce, když sami nesportujete a máte obezitu?

V trenérských týmech jsou teď všichni hokejisté – odchovanci Horácké Slavie. Je to podle vás ku prospěchu věci?

Myslím, že není nic lepšího. Hokej prostě musíte zažít. Já jsem nikdy neměl rád trenéry teoretiky. Jak můžete někoho něco naučit, když to sám neumíte. Na ledě, když po dětech něco chci, tak jim to nejprve musím ukázat a oni to pak dělají správně. Navíc jako trenéři se všichni dobře známe a můžeme si předávat nové zkušenosti. Což myslím v Třebíči funguje perfektně.
A hlavně všichni máme společný cíl.

Děkuji za rozhovor a přejeme hodně úspěchů ve vaší záslužné práci s dětmi.

Podobné články

Mládežnický hokej

Někteří mládežníci už vyjeli na led! Trenéři si budou vzájemně pomáhat, hlásí Martin Čech

03.08.2020
Mládežnický hokej

Junioři i dorostenci už znají svůj program pro nadcházející sezonu

16.07.2020
Mládežnický hokej

Sportovní manažer mládeže Martin Čech hovoří o aktuálních tématech

25.06.2020
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
SKLH Žďár nad Sázavou