Vítězná generálka! Třebíč porazila Velké Meziříčí 3:1

Poslední test před startem Chance ligy třebíčští hokejisté zvládli. Družina trenérů Mejzlíka a Barvíře přemohla druholigové Velké Meziříčí 3:1. Zásluhu na tom měla zejména parádní poslední perioda, kterou bílé hvězdy opanovaly poměrem 3:0. Brankově se pod dnešní vítězství podepsali Václav Krliš, Šimon Szathmáry a Martin Šťovíček.

, úterý 8.9.2020
3:10:1, 0:0, 3:0
VME VME
Branky a nahrávky: 48. Krliš (Psota), 49. Szathmáry (Nedvídek), 59. Šťovíček (Psota) - 19. Slabý (Juráň, Hort). Rozhodčí: -. Vyloučení: -. Využití: -. V oslabení: -. Diváci: 215. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Chalupa, Vodička, Čejka, Valík, Zukal – Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Š. Kratochvil, Krliš, Psota, Křehlík, Kořenek, Ferda, Michálek, Vedral, Čížek.
HHK Velké Meziříčí: Slavíček – Slabý, Hort, Trnka, Ambrož, Baňa, Kochánek, P. Vlašín – Juráň, Krutiš, Horký, Strnad, Křenek, Paták, M. Vlašín, Maštera, Rozmarín, M. Burian.

Generálku na ostrý ligový start obstaral pro třebíčské hokejisty souboj s Velkým Meziříčím. HHK přijel do KHNP ARÉNY s řadou bývalých bílých hvězd v sestavě, a snad i proto měl náš soupeř velkou motivaci na tom, aby se předvedl.

Byli to také hosté kdo vsítil první branku utkání. Přesilovou hru využil po přihrávkách Lukáše Horta a Marcela Juráně Petr Slabý. Pak oba brankáři na dlouho zavřeli krám. Třebaže svěřenci trenérů Mejzlíka a Barvíře měli více ze hry, skórovat se jim do druhé sirény nepodařilo. Po čtyřiceti minutách si tak hosté hýčkali nejtěsnější vedení v poměru 1:0.

Závěrečné dějství však bylo jasně v režii Třebíče. Herně a tentokrát i gólově. Jako první využil znatelnou převahu domácích barev Václav Krliš ,který tak nejlepším možným způsobem oslavil své setrvání v třebíčském dresu. Odchovanec plzeňského hokeje totiž na své zdejší zkoušce uspěl. A bylo ještě veseleji. To, když o necelou minutu později využil Šimon Szatháry přesilovou hru. Definitivní razítko na třebíčské vítězství přidal minutu před koncem základní hrací doby Martin Šťovíček , který skóroval při vlastním oslabení.

Závěrečná prověrka před ostrým startem soutěže se Třebíčí povedla na jedničku. Konkrétní informace o nejbližším programu Horácké Slavie vám přineseme během zítřka.

Roman Mejzlík - Třebíč 8.09

Karel Vejmelka - HHK Velké Meziříčí 8.09

Roman Mejzlík – SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas to byl těžký a splnil to, co jsme od něj očekávali. Začali jsme trochu vlažněji, hráči měli nějaká okýnka v obraně, dovolili jsme soupeři tři šance během chvilky. Poté jsme měli nějaké šance, které jsme neproměnili a v oslabení jsme inkasovali. V první třetině jsme neměli takový důraz do brány, což se ve druhé zlepšilo. Ve třetí třetině jsme udělali ve dvou útočných řadách úpravy, a to se nám povedlo a zápas se nám povedl otočit na naši stranu. Chtěli bychom poděkovat soupeři, že dorazil, dneska si musíme vážit každého zápasu.

Karel Vejmelka – HHK Velké Meziříčí: Tak my jsme věděli o kvalitách soupeře, takže jsme sem jeli s tím uhrát dobrý výsledek. Začali jsme dobře, dali jsme první gól, díky čemuž nám narostlo sebevědomí. První dvě třetiny jsme dobře bránili, takže nějaké šance přečíslení jsme minimalizovali. Ve třetí třetině se už projevila kvalita domácího týmu, který využil nabídnuté šance, které jsme jim poskytli. Dneska jsme tady neměli kompletní tým, hráli jsme na tři pětky, takže nám trochu docházela šťáva, ale tomu se nelze divit.