Vítězná šňůra pokračuje! Utkání s Ústím rozhodla branka v oslabení

T ř e b í č - Odpolední utkání Třebíče s Ústím nad Labem nepřineslo příliš brankových radostí. Vše důležité se odehrálo v prostřední části hry, kdy padly všechny branky utkání. Do vedení šla Třebíč, když skóroval bekhendem Bittner. Hosté zvládli velmi rychle vyrovnat překvapivou brankou Trávníčka. Utkání nakonec rozhodl Martin Šťovíček, který v oslabení zakončil únik dva na jednoho. V závěrečné třetině si již Horáci hlídali svůj náskok a mohou se radovat ze třetí výhry v řadě.

21.kolo, sobota 16.1.2021
2:10:0, 2:1, 0:0
UNL UNL
Branky a nahrávky: 25. Bittner (Šťovíček, Psota), 34. Šťovíček (Bittner) – 26. Trávníček (Matějček). Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Kotlík, Polák. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 31:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zukal, Stehlík, Furch, Kowalczyk, Tejnor, Nedbal, Vodička – Bittner, Šťovíček, Psota – Vodný, Nedvídek, Ferda – Krliš, Michálek, Hrubec – Kořenek, Křehlík, Oščádal.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – M. Voženílek, Š. Havránek, Pika, J. Drtina, Vl. Brož, Vala, Mareš – Trávníček, Matějček, D. Sklenář – G. Szturc, Tůma, Grim – Furch, O. Bláha, Severa – Pšenička, Protasenja, Vrdlovec.

Úvodní šanci duelu měli hosté. Severa se pokusil o samostatný únik, ovšem domácí obránci rychle zareagovali a zmařili jeho průnik. Osmá minuta zápasu přinesla první přesilovou hru, kterou si zahrála Třebíč, jenže k výraznějšímu ohrožení branky nedošlo. Ústí zahrozilo v polovině třetiny, když nebezpečně pálil Protasenja. Jekel byl pozorný a střelu vyrazil betony. Za krátkou chvíli přišla druhá početní výhoda domácích. Největší šanci na otevření skóre měl Šťovíček, který dostal přihrávku na kruh, vypálil, ale odkrytou část branky netrefil. Největší šancí hostů v úvodní části mohlo být rychlé přečíslení, jenž však pokazil Protasenja, když hledal ještě lépe postaveného spoluhráče. V úplném závěru si Třebíč zahrála třetí přesilovou hru. Šťovíček v jejím závěru vystřelil z pravé strany hřiště a trefil tyč. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhá část již nabídla brankové momenty. Hned zkraje periody zahrozil Bittner. Ten se protlačil až k bráně a zakončil, jenže Hamalčík s obtížemi udržel kotouč před brankovou čárou. O tři minuty později už to vyšlo. Šťovíček bekhendem poslal puk na levou stranu hřiště, kde Ladislav Bittner naznačil střelu, přehodil si puk na bekhend a úspěšně překonal položeného brankáře hostí - 1:0. Ústečtí však dokázali za 84 vteřin vyrovnat. Michal Trávníček nahazoval z nulového úhlu kotouč na branku, jenž překvapivě skončil až za zády Jekela - 1:1.

Po polovině utkání si zahráli přesilovou hru hosté, jež však dopadla pro Horáky skvěle. Ladislav Bitter se dostal do situace jeden na jednoho a všiml si dojíždějícího Martina Šťovíčka, kterému poslal perfektní žabku a druhý jmenovaný vystřelil puk přesně k bližší tyči - 2:1. Třebíč zbytek oslabení ubránila a následně se opět vrhla do útoku. Michálek si sjel do mezikruží, dostal přesnou přihrávku, jenže jeho rychlé zakončení skončilo pod betony Hamačíka. Do kabin tak po druhé siréně odcházela spokojenější Třebíč.

Domácí hráči byli aktivnější i ve třetí periodě. Svou aktivitou si bílé hvězdy vybojovaly další početí výhodu, ta však ke změně skóre nevedla. Ústí mělo do konce utkání šanci na bodový zisk především díky skvělému Hamalčíkovi, jenž trápil domácí střelce. Největší šanci na vyrovnání měl necelých sedm minut před koncem Michal Trávníček. Ústecký hráč stál před odkrytou brankou, čehož si všiml jeho spoluhráč a poslal mu prudkou přihrávku, kterou však Trávníček promáchl a odmítl vyrovnat. Závěr utkání si Horáci pohlídali a do tabulky si tak mohou připsat další tři body.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Potvrdilo se to, co jsme čekali, hosté se snažili přehušťovat pásmo a na toto jsme se při tréninku připravovali. Myslím si, že jsme si dnes připravili hodně šancí, ale bohužel při koncovce už jsme neměli takové štěstí. Jednoznačně bych chtěl vyzdvihnout druhou třetinu, to jsme hráli výborně, i když jsme inkasovali, byl tam parádní pohyb a hrozně moc šancí. Tým to nakonec umlátil a ubojoval a jsme rádi za tři body.

Jaroslav Roubík - HC Slovan Ústí nad Labem: Dneska to můžu hodnotit jedině kriticky, byl to náš snad nejhorší výkon. Neřekl bych, že by to bylo nasazením či bojovností, ale spíše nešikovností. Puk jsme na holi neudrželi déle jak tři vteřiny, puku měla většinu času na holi Třebíč. Zápas to byl ubojovaný a Třebíč si zasloužila vyhrát.