Vzpruha před Vsetínem, tři body od prvního

Sokolov - Na led prvního Sokolova zavedl los čtvrtého kola MAXA Ligy Horáckou Slavii. Baník je na začátku sezóny už tradičně hodně posílený hráči z extraligových Karlových Varů a snaží se z toho vytěžit co nejvíc. Jenže Třebíčští se nerozpakovali a z ledu prvního celku průběžné tabulky si vezou skvělé tři body. Ty jsou před středečním domácím duelem se Vsetínem nejen skvělou pozvánkou pro diváky, ale i vzpruhou pro sebevědomí samotných hráčů. Už ve daadvacáté minutě vedly bílé hvězdy 3:1 po brankách Psoty, Stehlíka a Furcha. Baníkovci ale nesložili zbraně a v devětačtyřicáté minutě se začínalo znovu, vyrovnání na 3:3 zařídil Kružík. Jenže hosté byli odhodláni bodovat a nejlépe za plný počet. A když jim přesilovou hru nabídl nedisciplinovaný Kopta, vzali si vedení zpět. Po parádní asistenci Matěje Psoty se přesně trefil Tomáš SVOBODA (1+2) a zajistil pro HST tři body. Už ve středu od 18:00 se v KHNP Areně Moravské Budějovice těšíme na plný dům v utkání se Vsetínem. Už máte SVOJI VSTUPENKU?

4.kolo, pondělí 23.9.2024
SOK SOK
3:41:2, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 13:26 Rulík (Šik; 5/5), 46:49 Adámek (Tureček; 5/5), 48:25 Kružík (Kofroň, Vracovský; 5/5) – 03:32 Psota (Svoboda, Dočekal; 5/4), 08:24 Stehlík (5/5), 21:48 Furch (Svoboda, Vodička; 5/5), 56:15 Svoboda (Psota, Dočekal; 5/4). Rozhodčí: Barek, Micka – Hradil, Pěkný. Diváci: 787. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 23:22 (6:10, 10:8, 7:4). Zblokované střely: 1:4. Vhazování: 38:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
HC Baník Sokolov: Hamalčík – Tureček, Pulpán, J. Šedivý, M. Rohan, Klejna, Rulík, Dorot – V. Tomeček, Šik, Vracovský – Kružík, Kofroň, Kupčo – Kern, Osmík, Kopta – Šlechta, M. Adámek, T. Rohan.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Stehlík, Kroupa, Bořuta, E. Mareš, Furch, Vodička, Böhm – V. Brož, Michálek, Ferda – Psota, Bittner, Dočekal – Tomáš Svoboda, Malý, Vodný – Jaša, Lichanec, Michalčuk – Kuba.

Úvod zápasu Horákům vyšel na jedničku. Místo očekávaného náporu Sokolova přišly dva rychlé direkty přímo do soupeřova týlu. Nejdříve v čase 03:32 vystřelil od modré čáry Tomáš Svoboda, Petr Hamalčík puk jen vyrazil před sebe a nikým nehlídaný Matěj Psota dorážel v podstatě do odkryté brány 0:1. Druhý gól přišel v čase 08:24. Jakub Stehlík využil zaváhání sokolovské obrany a dostal se do samostatného úniku, což asi není situace, na kterou by byl coby obránce zvyklý. Přesto si poradil znamenitě, když Petra Hamalčíka nachytal bekhnedovým zakončením mezi betony 0:2. Baník korigoval v čase 13:26. Ránou od modré čáry rozradostnil domácí fanoušky Adam Rulík 1:2.

Také úvod druhého dějství vyšel lépe Třebíči. Michal Furch vystřelil od modré čáry a clona před Hamalčíkem byla tak hustá, že sokolovský brankář si puk ve skrumáži těl nenašel 1:3. Na světelné tabuli v tu chvíli svítil čas 21:49. Zvýšit vedení Horáků mohl Mareš, ale neuspěl. Další šanci dostal Vodný, jenž trefil tyč. Ve 35. minutě měl Sokolov výhodu trestného střílení, jehož exekuci na sebe vzal Tomáš Vracovský. Jan Mičán jeho střelu zneškodnil pohotovou vyrážečkou.

Ve třetím dějství hrála Třebíč takticky a kontrolovala dvougólový náskok. Pak ale přišel úsek mezi 47. a 49. minutou. V něm nejdříve tečoval střelu od modré čáry Matyáš Adámek a snížil na 2:3. Poté - v čase 48:24 - chyboval jeden z třebíčských beků, což nabídlo šanci Danielu Kružíkovi, jenž ji chladnokrevnou střelou po ledě využil 3:3. Od té chvíle měl Sokolov navrch a třebíčské akcie podržel několika důležitými zákroky Mičán. Když už to vypadalo, že zápas míří do prodloužení, fauloval sokolovský Ondřej Kopta. Nabídnutou přesilovku Horáci po parádní kombinaci zhodnotili vítězným gólem. Martin Dočekal na sebe navázal protihráče, předal puk Matěji Psotovi, jenž našel přesným pasem Tomáše Svobodu a ten už věděl, jak si poradit. Svobodův gól v čase 56:18 Horákům zajistil plný bodový zisk.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, že jedeme na led celku, kterému se povedl vstup do sezóny, dokonce vedl tabulku. Proto jsme čekali tlak domácích, který jsme ale otupili a šli do vedení. Troufnu si říct, že po dvou třetinách jsme mohli jít do kabin klidně za vedení 5:1 pro nás. Trefili jsme tyčku a měli i další šance, plus dvě přečíslení. Škoda, že jsme v této části zápasu vedení nenavýšili. Pak se na nás asi projevila zkušenost z Chomutova a po nedůrazu nám tam zaplaval gól na 2:3. Pak individuální chyba na 3:3. A najednou jsme tady zase měli rozjetého soupeře ve formě. Naštěstí kluci vybojovali přesilovku, kterou parádně sehráli, a pak už jsme to nějak umlátili a jsme rádi, že si po zase infarktovém průběhu vezeme tři body. Dnes jsem z týmu cítil velké odhodlání, tak doufám, že si to přeneseme i na středu. Protože pokud chceme uspět, tak zase budeme potřebovat velké srdce, velkou válku a velké odhodlání. Vsetín je favoritem ligy a nesmírně těžkým soupeřem. Zvu na stadion diváky, doufám, že navážeme na dnešní výkon a prosadíme se.