WSM Liga pokračuje v pondělí, Bílé Hvězdy se utkají s modrými kladenskými Rytíři

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V pondělí zajíždí HS Třebíč v rámci třetího kola WSM ligy do Kladna. To má za sebou druhé - tentokrát nepovedené - utkání s Kadaní, kterou se Rytířům doposud na ledě Severočechů nepodařilo porazit. První zápas sezóny 2015/16 byl ovšem ve znamení domácího vítězství Kladna nad Slavií Praha, které potvrdil v samostatných nájezdech Jan Rudovský. Bílé Hvězdy tak čeká v pondělí i přes dílčí víkendový neúspěch silný a sebevědomý soupeř. Utkání začíná v 18:00 a vy je můžete sledovat na onlajny.com.

Rytíři v přípravě kuli pevné brnění a ostrý meč

Jak v jednom ze svých rozhovorů uvedl kladenský útočník Jan Rudovský, Kladno se ve finále letní přípravy zaměřilo především na obrannou hru a přesilovky. To se ovšem nepotvrdilo v prvním - byť vítězném - utkání s Kladnem, ve kterém nevyužili modří Rytíři ani jednu z osmi přesilovek. Nicméně v posledním utkání Regionálního poháru svou přesilovku proti Třebíči Rytíři zvládli, když ve druhé třetině zvyšovali na 2:0.

Jak na ně? Hlavně to zdravíčko!

Po utkání v Kladně 3.9. 2015 trenér Horácké Slávie Jiří Mička uvedl: „Kladno mělo lepší vstup do zápasu a bylo aktivnější. Karel Vejmelka ale všechny šance domácích pochytal a my jsme ve druhé desetiminutovce hru vyrovnali. Ve druhé třetině jsme dostali dvě branky, tu první v oslabení tří proti pěti, což zápas dost ovlivnilo. Ve třetí třetině bylo Kladno lepší a zaslouženě dalo třetí gól, my jsme pak v závěru korigovali na konečných 3:1 pro domácí. Trápí nás marodka, i dnes máme zraněného hráče Tomáše Svobodu, který musel na konci první třetiny odstoupit po zásahu bruslí do hlavy.“ Zdravotní potíže potrápily bílé Hvězdy i na ledu Šumperka, kde nenastoupili zranění Jan Wasserbauer, Martin Čech, Jakub Bartoň a po výše uvedeném střetu i Tomáš Svoboda. A po sobotním utkání s Přerovem bude na ledu navíc chybět i produktivní David Dolníček, který utrpěl otřes mozku.

Přerovský Zubr viděl bílé hvězdičky, inkasoval třikrát

Horácké Slávii stačila v sobotu první třetina na to, aby rozhodla utkání. Zvládla hru v oslabení, třikrát skórovala a v bráně se navíc pyšnila skvělým Karlem Vejmelkou. Bude tento recept fungovat i v pondělí proti Kladnu?

Soupiska obou soupeřů v minulém kole

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Bilčík, Čejka, Niko, Šaur, Škůrek – Erat, Dolníček, Svoboda – Dočekal, Polodna, Psota – Kusko, Baldwin, Zuzin – Přibyl, Čech, Petelin.

Rytíři Kladno: Mensator (od 19. Cikánek) – Růžička, Gutwald, Kehar, Repe, Posmyk, Zajíc, Kolařík – Rudovský, Skuhravý, Dvořáček – Kindl, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Čurda – Redlich, Lukáč, Strnad.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!