Zápas jsme měli pod kontrolou, říká Furch. Fanouškům děkuje za domácí atmosféru

Horáci potvrdili v Chrudimi roli favorita, když pardubické béčko porazili 5:2. Klíčový krok k vítězství učinila třebíčská družina už v první třetině, ve které vstřelili hokejisté v červeném tři branky a dostali se do vedení 3:1. Zbytek utkání se nesl spíše v duchu ostrých soubojů, zejména ze strany domácích. Podobně to vidí také Michal Furch, jemuž tentokrát patří ohlasy.

Zápas v Chrudimi byl výsledkově jednoznačný, hodnotit se ti proto musí dobře, že?

Výsledkově to může vypadat jako jednoznačný a jednoduchý zápas, tak to ovšem nebylo. Pardubice hrály agresivní a bruslivý hokej, takže pro nás nic lehkého, ale zvládli jsme to za mě výborně.

Kde se podle tebe zápas lámal?

Určitě v první třetině. Dali jsme v ní tři góly, domácí sice snížili na 2:1, ale to nás nerozhodilo a myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou.

Taky ti přišlo, že domácí byli postupem času dost podráždění?

Ano přišlo. Nejspíš to bylo tím, že celkem brzy prohrávali o čtyři branky, navíc jsou poslední v tabulce, takže to na ně asi nějak dolehlo. To ale nemění nic na tom, že některé zákroky byly hodně za hranou.

„Myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou."

V posledních dvou zápasech se vám hodně zvedla produktivita, že?

V posledních dvou zápasech ano. Výborně nám funguje přesilovka, v minulém utkání vlastně i oslabení, ve kterém jsme dali dva góly, takže teď můžeme být spokojeni a chceme na to určitě navázat v domácím zápase proti Zlínu.

Co říkáš na podporu třebíčských fanoušků v Chrudimi?

Všichni jim moc děkujeme za skvělou domácí atmosféru, kterou nám v Chrudimi vytvořili. A tímto bych rád pozval fanoušky na poslední zápas v letošním kalendářním roce, aby nás přišli podpořit doma proti Zlínu.