Bílé hvězdy i přes výraznou střeleckou převahu nedokázaly vsítit branku a své jmenovkyni na domácím ledě podlehly

T ř e b í č - Bílé hvězdy poslední zápas roku 2021 i přes výraznou střeleckou převahu nedokázaly dovézt do vítězného konce. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera zaměstnala brankáře Málka celkem šestatřicetkrát, ale ani to nestačilo k jeho překonání. Naopak hosté se dokázali prosadit celkem třikrát, a z třebíčské KHNP arény si tak na cestu domů přibalí všechny body. První zásah si sešívaní připsali v desáté minutě, kdy Radek Havel od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře Jekela. Ve druhé periodě pak Pražané zužitkovali přesilovou hru díky důraznému Davidu Šteinerovi, který dorazil odražený kotouč za Jekelova záda. Na tři nula pak zvýšil bravurně povedeným bekhendovým blafákem kanonýr sešívaných Tomáš Knotek.

31.kolo, pondělí 27.12.2021
0:30:1, 0:2, 0:0
SLA SLA
Branky a nahrávky: 10. R. Havel (Barák, R. Všetečka), 28. Šteiner (R. Všetečka, Vlček), 39. T. Knotek (Mikuláš Hovorka, Šteiner). Rozhodčí: Ondráček, Skopal – Měkýš, Polák. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 0:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Zukal, Poizl – Střondala, L. Bittner, Šťovíček – D. Sklenář, Nedvídek, Krliš – Havlát, Vodný, Malý – Ferda, D. Michálek, Gajarský – Křehlík.
HC Slavia Praha: R. Málek – Veber, Daniel Krejčí, R. Havel, Barák, Mikuláš Hovorka, Hejda, Hrdlička – Žejdl, P. Machač, Vlček – Jaroslav Brož, T. Knotek, Šteiner – Kružík, Poletín, J. Doležal – R. Všetečka, T. Pšenička, Kern.

Lepší vstup do utkání měla pražská Slavia. Hosté byli rychlejší a důraznější, Třebíčští jako by snad snědli příliš mnoho bramborového salátu. To pramenilo také v první branku. Tu dal na začátku desáté minuty Radek Havel, který, od modré čáry, propálil vše, co mu stálo v cestě.

Třebíč mohla do přestávky otočit, jenže nejprve Sklenář po akci dva na jednoho nedokázal přehodit Málkův beton a poté z ostrého úhlu netrefil prázdnou branku kapitán Třebíče Bittner. Ačkoliv tak mělo mužstvo trenéra Pokorného více šancí, nedokázalo využít tři přesilové hry a po úvodní třetině tak vedli Pražané.

Nutno říci, že Slavia Praha měla Třebíč dost dobře přečtenou. Horácké Slavii dělala problém hlavně rozehrávka z obranného pásma, kdy se Pražanům několikrát za zápas podařilo rozehrávku narušit a přechod do útoku třebíčských hráčů tak pořádně zkomplikovat.

Zatímco ani čtvrtá přesilovka Třebíči nepřinesla žádný úspěch, pražské jmenovkyni se vzápětí povedlo využít hned první nabídnutou početní převahu. Ve 28. minutě se v nepřehledné situaci před brankářem Jekelem orientoval David Šteiner, který dokázal kotouč dostat až za brankovou čáru.

Ve 32. minutě mohla Třebíč snížit, když se nejprve individuálně pokoušel zakončit Šťovíček, který sice nedal, ale hned za ním mohl do prázdné dorážet Bittner. Tomu však na poslední chvíli jeden z bránících hráčů fantasticky nadzvedl hokejku.

Znáte to pořekadlo ,,nedáš, dostaneš“? Tak přesně to jsme dnes viděli. V oslabení ujížděl sám na Málka obránce Forman, který je specialistou na nájezdy, nicméně branku nevstřelil. Hned na to jeli Slavisté tři na jednoho a brankáře Jekela si vychutnali. Zakončovatelem byl Tomáš Knotek.

Třetí třetina, to už bylo jen razítkem na zmar domácích borců. Občas jsme registrovali nějakou šanci, ale už to zkrátka nešlo. Třebíč tak 27.12. poprvé v sezoně prohrála na svém ledě za tři body. Naši borci budou mít teď nějaký čas na zamyšlení, protože nevyužít ze sedmi přesilovek ani jednu, to můžete těžko pomýšlet na výhru.

P. Kolařík a J. Barvíř hodnotí zápas TRE - SLA 0:3

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Nám se to hodnotí těžce. Na něco jsme se připravovali a snažili jsme s to plnit, i když ne úplně podle našich představ. Soupeř nám dal lekci z produktivity, myslím si, že z minima vytěžil maximum. Nás každá neproměněná šance srážela níž a níž, přestávaly nám správně pracovat hlavy a dostávali jsme se do křeče. Sedm přesilových her, prostě nedáme gól. Xkrát nám puk skákal v brankovišti, ale nedokázali jsme ho za čáru dotlačit. I tak jsme chtěli kvůli divákům, kteří nám fandili do posledních vteřin, dát aspoň jeden gól. Ani to se nám bohužel nepovedlo. Ve třetí třetině bylo vidět, že jsme v nepohodě, když jsme šli do přečíslení, tak jsme ho ani dobře nesehráli nebo nám v poslední moment uskočil puk. Společně jsme se dostali dolů a je teď na nás všech, abychom se z toho zase společně vyhrabali. Nemůžeme říct, že by kluci něco vypustili, ale hráči Slavie dnes byli lepší v soubojích i jistější na puku. Máme teď slabší období, za dva zápasy jsme dali jeden gól a s tím nemůžeme uspět.

Pavel Kolařík – HC Slavia Praha: Pro nás to byl zápas po dlouhé době, nehráli jsme asi patnáct dní a hned jsme jeli na led lídra tabulky, což pro nás bylo těžké. Ale chtěli jsme uspět tak, jako chceme uspět pokaždé. Dnes nám výborně zachytal gólman a šance byly na obou stranách. Nám tam góly spadly, soupeři ne. Ke konci zápasu jsme byli pod tlakem, snažili jsme se vyhazovat kotouče… Zlepšit určitě musíme disciplínu, abychom nehráli tolik oslabení. Soupeř je velice silný v předbrankovém poli, takže jsme se na to soustředili. Chtěli jsme to tam přehustit a k tomu nás dnes velice podržel brankář. Měli jsme i štěstí, několikrát puk poskakoval před odkrytou brankou, ale nakonec jsme ho dokázali odklidit do rohu kluziště, takže tyto situace dnes vyzněli pro nás. Z pohledu defenzivy jsme dnes měli štěstí, že se puky odrážely k nám. Kolikrát jsou zápasy, kdy jsme lepší my, ale nenapadá nám to tam, dnes to bylo opačně.