Bílé hvězdy předvedly neuvěřitelný návrat do zápasu, ale nakonec padly v nájezdech

T ř e b í č - Horácká Slavia musela po druhé trefě Patrika Urbana dohánět hrozivé tříbrankové manko. Tým vedený Kamilem Pokorným však ukázal svou týmovou sílu a svou stíhací jízdu načal už v oslabení, kdy snížil třebíčský odchovanec Radim Ferda. K němu se posléze přidal i nejzkušenější hráč třebíčského kádru Jiří Hunkes a vyrovnávací branku vsítil symbolicky nejproduktivnější třebíčský hráč a kapitán v jedné osobě Ladislav Bittner. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde ale rozhodli hosté. Vítězný nájezd si připsal Tomáš Zeman, který přisoudil bonusový bod navíc právě Vrchlabí.

29.kolo, pondělí 20.12.2021
3:4sn0:0, 2:3, 1:0 - 0:0
VRC VRC
Branky a nahrávky: 33. Ferda (Forman, Krliš), 36. Hunkes (Nedvídek, Střondala), 44. L. Bittner (Střondala, Vodný) – 23. M. Machač (Nedbal), 24. P. Urban (Linhart, Matýs), 32. P. Urban (T. Kaut, Linhart), rozhodující samostatný nájezd T. Zeman. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 814. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Zukal, Poizl – Střondala, L. Bittner, Šťovíček – Havlát, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, M. Zabloudil – Ferda, D. Michálek, Křehlík.
HC Vrchlabí: J. Soukup – T. Jelínek, Linhart, Oliva, Kajínek, Nedbal, M. Voženílek, D. Sýkora – Mrňa, P. Urban, Matýs – Koffer, Chrtek, Pochobradský – T. Zeman, T. Kaut, M. Machač – Tjurin, D. Chalupa, J. Kynčl.

První perioda zápasu nabídla hned čtyři přesilové hry, ale žádná z nich nakonec nebyla přetavena v branku, a tak se do šaten šlo za nezměněného stavu. Kdo si ale myslel, že se celý zápas ponese v tomto duchu, tak se velmi mýlil.

Ve druhé dvacetiminutovce totiž začal gólový koncert. Slova se jako první chopili hosté. Prvním střelcem se stal Michal Machač, který se chytře zbavil dotírajícího obránce a zakončil svižnou ranou do horní poloviny Mičánovy klece. A vzápětí Vrchlabí udeřilo znovu. Patrik Urban se dostal s kotoučem až za obranu Třebíče a pálil přesně nad vyrážečku k tyči. Následovala přesilová hra hostů, v níž dostal nabito na ránu bez přípravy Tomáš Kaut, jehož pokus Mičán ještě zlikvidoval, ale proti dorážce Patrika Urbana byl už třebíčský strážce svatyně bezmocný. Vrchlabí tak mělo k dispozici pohodlný tříbrankový náskok, ale to ještě netušilo, co ho v dalších minutách čeká.

Bílé hvězdy totiž nesložily zbraně a pustily se do zběsilé stíhací jízdy. Nejprve ve vlastním oslabení brankář hostů velmi špatně vyhodnotil celou situaci za svojí brankou a pak chybnou rozehrávkou daroval gól Radimu Ferdovi, který snížil na rozdíl dvou branek. To partu okolo kapitána Ladislava Bittnera nabudilo a v přesilové hře se navíc po pobídce Lukáše Nedvídka trefil Jiří Hunkes a kontaktní branka byla na světě.

V závěrečné dvacetiminutovce základní hrací doby navíc přišlo vyrovnání. Vojtěch Střondala ukázal své šikovné ruce a navázal na sebe v útočném pásmu pozornost bránících hráčů. Poté už jen v pravou chvíli našel výborně postaveného Ladislava Bittnera, který srovnal.

Klání dospělo až do samostatných nájezdů, kde ale Třebíč obrat nedokonala. Bonusový bod navíc si totiž připsalo Vrchlabí díky vítěznému nájezdu Tomáše Zemana.

Autor: Viktor Pavlovec

P. Hlaváč a J. Barvíř po zápase TRE - VRC 3:4sn

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Věděli jsme, že hosté v sobotu hráli a že budou rozehranější, což se potvrdilo. Hrabali jsme se z toho prvních asi pět minut. Vrchlabí si tam vytvořili dvě, tři gólové šance, které ale ještě neproměnilo. Náš výkon šel postupně nahoru. Po remízové první třetině přišla druhá, kdy jsme inkasovali první gól po individuální chybě. My máme nějaký systém, ale pokud ho někdo nebude držet a bude si dělat, co chce, bude to u nás mít těžké. Při druhém gólu nám střídající hráč skočil bekům za záda a skóroval. Třetí gól nás knokautoval v oslabení, kdy jsme udělali tuším ze čtyř faulů tři v útočném pásmu, což nechceme. Prohrávali jsme 3:0, ale chvilku potom jsme v oslabení dali gól na 3:1, a to nás nastartovalo. Využili jsme přesilovku pět na tři, chytli se i diváci a tam jsme začali tlačit a hrát hru, kterou chceme. Na začátku třetí třetiny jsme zaslouženě vyrovnali a pak už to bylo z obou stran opatrnější. I tak jsme nějaké šance měli, bohužel jsme je nedali, takže remíza podle vývoje asi zasloužená. Prodloužení nerozhodlo a v nájezdech byli hosté lepší. Berou tedy dva body, my máme jeden. Zápas to byl těžký, my jsme chtěli ukázat, že hokej se hraje šedesát minut a hrát až do konce může stát za to. Hlavně kvůli tomu dnes máme bod.

Petr Hlaváč – HC Stadion Vrchlabí: Do Třebíče jsme jeli za nepříznivé situace, kdy jsme prohráli tři domácí utkání. Výsledkově se nám teď nedaří a na naší hře to bylo ze začátku vidět. Chybělo nám větší sebevědomí. Domácí toho naštěstí nevyužili, takže první třetina skončila 0:0. Ve druhé třetině nám pomohly dvě situace, kdy jsme se po dobrém forčekingu a jednom rychlém otočení hry dostali do vedení 2:0 a z přesilovky jsme šli do vedení 3:0. Pak se ukázala naše slabina. Stejně jsme minule měli rozehraný zápas se Vsetínem, ale nebyli jsme schopni ho dorazit. Udělali jsme chybu, 3:1, vyloučení do tří 3:2 a už jsme zase byli hlavami níž. Prodloužení nerozhodlo, nájezdy jsme vyhráli a dva body bereme. Pro nás jsou v tuto chvíli zlaté, jsme spokojeni a doufáme, že se nám začne dařit.