Bílé hvězdy zvládly drama v Šumperku a díky skvělému závěru si odváží tři body

T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného za sebou mají napínavý duel s Draky, který našel své rozuzlení až v sedmačtyřicáté minutě. Dlouhou dobu totiž kralovali oba gólmani a ani jeden z týmů nebyl schopen dopravit kotouč za brankovou čáru. To se povedlo právě až v závěrečné periodě této bitvy. Matyáš Svoboda se zmocnil kotouče u mantinelu a všiml si skvěle najíždějícího Jiřího Hunkese, který prudkou ranou otevřel skóre. Pak bylo k vidění sólo Miroslava Holce, kterého poslal do úniku David Michálek. Ten přesto že se musel vypořádávat s dotírajícím soupeřem zakončil svůj útočný výlet zavěšením do Lackovičovy branky.

18.kolo, středa 2.11.2022
SUM SUM
0:20:0, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 47. Hunkes (Svoboda, Šilhavý), 50. Holec (D. Michálek, Hunkes). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Vašíček, Bezděk. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 898. Střely na branku: 20:33. Průběh utkání: 0:2.
Draci Šumperk: Lackovič – Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, J. Michálek, Dudycha, Kunst – Žálčík, Bartoš, Průžek – Jelínek, Šuhaj, Svoboda – Kohút, Nedvídek, Vachutka – Jouza, Motloch, Bernat – Horký.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Vodný – Meluzín, Malý, Ferda – Svoboda, Šilhavý, Mat. Novák – Mácha.

První větší šanci si vytvořila Třebíč po několika minutách hry. Jakub Malý prchl s Michalem Vodným do přečíslení a první jmenovaný se rozhodl zakončovat sám, ale ani nadvakrát nedokázal dostat kotouč za Lackovičova záda. Na své spoluhráče se snažil navázat Ladislav Bittner, který po přihrávce od mantinelu svou ranou našel jen připraveného strážce svatyně Draků. Nadějný Jakub Malý to po chvíli zkoušel znovu, ale ani jeho smělý průnik do pásma změnu skóre nepřinesl.

Šanci dostaly bílé hvězdy ve druhé části v přesilové hře, kde však Draci velmi dobře bránili a zabránili Horácké Slavii vytvořit si větší příležitost. Pak přišla velká šance na straně domácích, kdy byl v úniku faulován David Bartoš a proti hostům bylo nařízeno trestné střílení. Ten samí hráč si však svým forhendovým blafákem na třebíčského maskovaného hrdinu nepřišel. Na druhé straně mohl po chybě Draků v rozehrávce rozvlnit síť Radim Ferda, ale ani on střelecké prokletí šumperského stadionu nezlomil.

To se povedlo až jeho kolegům v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve se Matyáš Svoboda skvělým obratem v útočném pásmu zbavil dotírajícího obránce a poslal pas najíždějícímu Jiřímu Hunkesovi, který prudkou ranou odčaroval Lackovičovo kouzlo. Netrvalo dlouho a bílé hvězdy vedly už o dvě branky. David Michálek našel ve středním pásmu volného Miroslava Holce, který nabral rychlost, protáhl se kolem obránců a zavěsil do klece Draků. Soupeř už v posledních deseti minutách nedokázal ani korigovat stav, a parta okolo kapitána Ladislava Bittnera si tak i díky úžasnému Pavlu Jekelovi odvezla maximální bodový zisk.

Autor: Viktor Pavlovec

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Jeli jsme na led soupeře, o kterém jsme věděli, že má velmi dobrý pohyb a v poslední době i velmi dobré výsledky. Věděli jsme, že budeme muset výborně bruslit a hrát pozorně. Myslím si, že první dvě třetiny byly vyrovnané, ale o něco jsme přece jen byli aktivnější, měli jsme větší šance ke skórování. Až na ten jeden nájezd - trestné střílení, které ale Pavel Jekel zlikvidoval. Ve třetí třetině to na sebe vzal nás nejzkušenější hráč Jirka Hunkes, krásně to prostřelil a dal první gól zápasu. To byl velmi důležitý okamžik utkání. Domácí pak museli otevřít hru a Míra Holec dal druhý gól, kterým nám výhru hodně přiblížil. Závěr zápasu byl z naší strany hodně dobře odpracovaný a Pavel Jekel udržel zaslouženou nulu. Tří bodů z ledu Šumperka si velice vážíme, protože není lehkých soupeřů a Šumperk má letos velkou kvalitu.