DOR: TRE - KOM HK 10:0 - Třebíčští rozstříleli Kometu Úvoz, nasázeli jí deset branek

T ř e b í č - V pátek dorostenci nedokázali zvítězit na ledě Znojma, ale v zápase s Kometou Úvoz byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem. Hosty dvě třetiny držel ve hře výborný brankář Martin Guštafík, přesto domácí po čtyřiceti minutách vedli už 4:0. Ve třetí třetině pak brankostroj domácích pokračoval a konečné skóre se zastavilo na deseti gólech v síti hostů. Tři asistence a jednu branku si připsal Danko Dveri, Čtyři body za tři góly a přihrávku získal Michal Vlašín. Největší aplaus publika ale sklidil Jan Salák, který v předposlední minutě zakulatil skóre desátou brankou. Jak už v těchto případech bývá zvykem, nebude to mít střelec desáté branky levné.

23.kolo, neděle 30.11.2008
10:02:0, 2:0, 6:0
KO2 KO2
Branky a nahrávky: 4. Svoboda (Deveri), 20. Vyhnalík, 36. Vlašín (Deveri), 39. Caudr (Fusek, Stromecký), 42. Stromecký (Dobrovolný), 47. Vlašín (Deveri, Donutil), 52. Deveri ( (Vlašín), 54. Vlašín (Pálka), 59. Šulc (Paták, Dobrovolný), 59. Salák. Rozhodčí: Palášek - Skopal, Rittich. Vyloučení: 9:9, navíc Stromecký (TRE) 10 minut, Beránek (KOM) 5 + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 10:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Kučera, Pálka, Krejčí, Donutil, Dobrovolný, Jakič, Ivaník, Paták, Caudr, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Outulný, Deveri "C", Roupec, Salák, Svoboda.
HCM Warrior Brno: Guštafík (47. Bartošek) - Bezděk, Křen, šidák, Vágner, Beneš, Kohoutek, Kříž, Theimer, Kevezsda, Farsa, Hradil, Lainka "C", Hakl, Lesonický, Röhl, Novák, Novoměstský.

Utkání dorostenců Horácké Slavie s Kometou Úvoz začalo opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu a pustit soupeře do vedení. Domácí však přece jen šli ve čtvrté minutě do vedení. Dobrou práci odvedl Deveri a Jakub Svoboda akci zakončil přesně – 1:0. Domácí byli v první třetině rozhodně aktivnější, měli herní převahu, ale dlouho se jim nedařilo přidat další gól. Hosté postrádali herní jistotu a hrozili jen v přesilových hrách, či z brejků. Když v závěru první třetiny hráli domácí přesilovou hru pěti proti třem, gól doslova visel ve vzduchu. Tři vteřiny před první sirénou uklidil puk do brněnské svatyně Jiří Vyhnalík - 2:0.

Druhá třetina začala ještě z první třetiny pokračující přesilovkou domácích. Tu po půlminutě umocnil další vyloučený hráč Komety a Třebíčští měli opět možnost hrát v pěti proti třem a to více než jednu celou minutu. Tentokrát však přesilovku nevyužili. Šestatřicátá minuta přinesla akci v tomto utkání velmi produktivní dvojice Michal Vlašín – Danko Deveri, kterou zakončil třetím gólem prvně jmenovaný, po ukázkovém vykoupání brankáře - 3:0. Také hosté dostali možnost výhody dvou hráčů v poli. Na trestné seděli Jakič a Fusek. Brněnští předvedli asi nejlepší pasáž utkání v jejich podání, která vyvrcholila nastřeleným břevnem, čestného gólu však nedosáhli. Na 4:0 pak zvyšoval Jan Caudr, když v devětatřicáté minutě zužitkoval přihrávky Jakuba Fuska a Romana Stromeckého.

Stav 4:0 po dvou třetinách naprosto odpovídal dění na ledě. Hosté mohli jen děkovat brankáři Guštafíkovi za to, že rozdíl ve skóre nebyl ještě vyšší.

Slávisté vstoupili dobře také do třetí třetiny. Naděje Komety na možný zvrat rychle utnul pátým gólem Jakub Stromecký po příhře Davida Dobrovolného, když na časomíře svítil čas 41:29 – 5:0.
Na šestou branku se čekalo pět minut a opět u toho byla dvojice Michal Vlašín – Danko Deveri, kterou podpořil střelou od modré Petr Donutil - 6:0, čas 46:13. Po tomto gólu došlo v brance Komety ke střídání brankářů a do branky se tak dostal Jakub Bartošek. Za dalších pět minut už do diváky vyvolávané desítky chyběly jen tři góly. Sedmou trefu zařídila opět dvojice Michal Vlašín Danko Deveri. Čas 51:24, skóre 7:0. 53:47, skóre 8:0, střelec Michal Vlašín, asistent Vít Pálka, to jsou základní údaje k osmé brance Třebíče. Devětapadesátá minuta pak přinesla poslední dva góly zápasu. Ten devátý vsítil v čase 58:30 Jakub Šulc, asistenty byli Lukáš Paták a David Dobrovolný. O dvacet vteřin později padl i desátý gól, jehož autorem byl důrazný Jan Salák, kterého zřejmě čeká nějaký ten příspěvek do pokladny mužstva.
Obě mužstva pak už zápas jen dohrávala, a tak si Třebíčští mohli užít zasloužené oslavy po vysoké výhře 10:0.