Dorost TRE-ZLN 2:3 pp: Třebíč vybojovala proti favorizovanému HC Hamé cenný bod

T ř e b í č - Do Třebíče zavítal vedoucí celek extraligové skupiny D HC Hamé Zlín. Hosté se v první části ujali vedení, ale Třebíč po celý zápas bojovala, až dospěl výsledek po šedesáti minutách do prodloužení, které zařídil vyrovnávací brankou v minutě sedmapadesáté Dominik Stahorský. V prodloužení byli lepší hosté a šťastnou trefou si z Třebíče odvezli dva body za vítězství 2:3 po prodloužení.

23.kolo, čtvrtek 23.11.2006
2:3p0:1, 1:1, 1:0- 0:1
ZLN ZLN
Branky HST: 25. Vítek, 57. Strahorský Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč:
PSG Zlín:

Dorost přivítal na svém ledě s velkým náskokem vedoucí tým extraligy - Zlín, proti kterému letos ve dvou zápasech ani jednou neuspěl.

Zpočátku zápasu se odehrával rychlý hokej. Tempo hry po většinu třetiny diktovali hosté, kteří byli v tomto utkání také favority. V 5. minutě si Horácká Slavia Třebíč zahrála svoji první přesilovou hru. Domácí si vytvořili několik slibných šancí, ale první přesilovku nevyužili. Od poloviny třetiny se hrálo s kotoučem vetšinou ve středním pásmu, jak domácí tak hosté si nedokázali vytvořit šance, které by vedly ke vstřelení branky. Vedoucí branky jsme se dočkali na zimním stadionu ve 14. minutě. Akci dva na jednoho zakončil do třebíčské klece Zlínský Zdeněk Okál- 0:1. Poté čekaly na Horáckou Slavii dvě přesilové hry za sebou. Ani jednu se domácím nepodařilo využít, a tak skóre bylo po první třetině 0:1 pro zlínské Hamé.

Domácí dokázali 5 minut po začátku třetiny vyrovnat. Kotouč dorazil pod padajícího zlínského brankáře třebíčský David Vítek- 1:1. Od vstřelené branky hráli domácí aktivně, dobře napadali a ztížili tak pozici hostujícímu favoritovi. Zlín dokázal ve 28. minutě opět otočit skóre na svoji stranu. Hostující Tomáš Rachůnek pěkně prokličkoval domácí obranou a překonal domácího brankáře střelou nad lapačku. Ve 29. minutě si Třebíč tvořila zajímavé šance. V největší z nich neuspěl před opuštěnou hostující klecí Vítek. V 37. minutě domácí hráli přesilovou hru. V ní si vytvořili obrovský tlak, ale až neuvěřitelně nedokázali vytvořené příležitosti využít.

Třetí část nebyla pro oko diváka atraktivní. Hra se odehrávala ve středním pásmu, nebo musela domácí obrana čelit tlaku hostujících hokejistů. Nebylo k vidění příliš mnoho šancí. V 57. minutě Horácká Slavia dokázala překvapit, když po střele Švaříčka v přesilovce tečoval kotouč do brány Dominik Stahorský-2:2. Více branek už nepadlo a Horácká Slavia vybojovala cenný bod a navíc čekalo hráče ještě pětiminutové prodloužení.

Hamé hrálo první polovinu prodloužení lépe. Třebíč se bránila a vyhazovala kotouče. V poslední minutě prodloužení objel domácí klec hostující útočník a jeho spoluhráč neměl problém zasunout kotouč do odkryté klece. Třebíč mohla být ale s vybojováním jednoho bodu velice spokojena.