HBR – TRE 3:4 – Horáci nabírají formu, po Znojmu a Dukle sundali i Rebely

T ř e b í č - Po čtvrtečním vítězství nad Znojmem a úterním nad Jihlavou si smlsla Třebíč i na Havlíčkovu Brodu, na jehož domovském stadiónu zvítězila 4:3. Slavisté třikrát prohrávali a dotahovali skóre. David Rangl pak ranou z pravé strany na začátku třetí třetiny překvapil Suchana a dostal svůj tým poprvé v zápase do vedení. A to Třebíčští do konce zápasu nepustili. Domácí měli ještě dvě velké příležitosti, ale vyrovnat už nedokázali. V úterý 6. září od 17:30 přivítá Třebíč doma Šumperk.

přát., čtvrtek 1.9.2011
HBR HBR
3:42:2, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Rytnauer (Kostourek), 9. Polodna (Morava, Kostourek), 30. Kostourek (Voj. Němec) - 5. Burian (Ostřížek), 17. Dočekal (Havran), 38. Dolníček (Sláma), 42. Rangl. Rozhodčí: Doležal - Kukeně, Parýzek. Vyloučení: 6:7. Diváci: 258 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.
BK Havlíčkův Brod: Suchan (od 42. Neruda) - Poskočil, Koma, Sova, Morava, Novotný, Pavlík, Protivný - Meidl, Vondráček, Knotek, Musil, Jonáš, Zábranský, Kostourek, Rytnauer, Hadrava, Semorád, Fiedler, Polodna, Voj. Němec.
SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Havran, Sedláček, Rangl, Sláma, Dietz, V. Brož, Pospíšil, M. Sobotka - Vítek, Dolníček, Dočekal, Burian, Ostřížek, T. Vondráček, Kovalský, Kaut, Heřman, Čech, Stejskal, Přibyl.

Rebelové vstoupili do druhého derby Vysočiny jako uragán a vytvořili si hned v úvodu narůstající tlak, který vyústil v zisk těsného vedení. Rozjetý LADISLAV RYTNAUER si narazil kotouč s mezi kruhy stojícím Milanem Kostourkem a z bezprostřední blízkosti obstřelil bezmocného gólmana Hrubce - 1:0. Pomyslné misky vah se poté překlopily na opačnou stranu, protože se Třebíč snažila o rychlu odpověď a rovněž si začínala vynucovat značnou územní převahu. Vyrovnání tak na sebe nenechalo dlouho čekat. Na začátku 5. minuty předložil David Ostřížek zpoza branky přesný pas na hůl VILÉMA BURIANA, jenž se opřel do puku na vrcholu kruhů a prostřelil přemisťujícího se gólmana Suchana, který ani tygřím skokem nezamezil třebíčskému gólu - 1:1.

Hra se v následjících minutách výrazně vyrovnala, když se oba regionální rivalové střídali v útočné aktivitě. Tento obrázek hry nahrál do karet brodské družině, která se po zakázaném uvolnění dostala znovu do ofenzivního postavení, kde Milan Kostourek našel svým pasem na modré čáře Mariana Moravu, jehož ránu ještě tečoval v předbrankovém prostoru PETR POLODNA a usměrnil letící kotouč za Hrubcova záda - 2:1. Krajský souboj následně připomínal přesýpací hodiny, když se do koncovky tlačili jak domácí, tak prohrávající Horáci. Na přelomu první a druhé půlky úvodní třetiny měla horácká Slavia výhodu přesilové hry, když se nedovoleným zákrokem prezentoval v obranném pásmu urostlý forvard Meidl. Poměr sil na ledě se však bleskově vyrovnal, když už za necelou půlminutku zaujal místo na lavici hanby také hostující bek Rangl. Oba týmy se snažily využít více času a volného prostoru na hrací ploše ve svůj prospěch, jenže s koncovkou to už bylo o poznání horší.

Navíc se předváděli v dobrém světle i oba gólmani, havlíčkobordský Suchan a třebíčský Hrubec. Sedmnáctá minuta vnesla znovu gólovou radost do třebíčských řad, když Martin Havran adresoval přesný pas MARTINU DOČEKALOVI, který si v předbrankovém prostoru počínal jako starý mazák, když si položil povedenou kličkou na led gólmana Suchana a bekhendem vyrovnal - 2:2. Krátce na to se mohlo průběžné skóre derby opět měnit, když v přečíslení 2 na 1 našel Polodna hezko nahrávkou volného Kostourka, jenže ten bez přípravy nastřelil jenom u bližší tyčky dobře postaveného brankáře Hrubce. V závěrečných sekundách si vynutili Horáci velký tlak, ale gólového efektu se už nedočkali.

Prostřední část začala v duchu nedisciplinovanosti na obou stranách pomyslné barikády. Nejdříve si vyzkoušeli hru proti oslabenému soupeři po Sedláčkovu faulu brodští hokejisté, kteří zaměstnali mladého Hrubce sprškou nepříjemných projektilů, ale talentovaný brankář se vyznamenal a kotouč za svá záda nepustil. Přesilovku získali také Horáci, když se proi pravidlům provinil havlíčkobrodský kapitán Morava. Početní převahu však sehráli hodně špatně, když si nevěděli rady s důslednou a aktivní obranou svého regionálního soka. K několika nebezpečným střelám se probili až těsně před Moravovým návratem na ledovou plochu, ovšem gólman Suchan se stejně jako jeho protějšek Hrubec předvedl ve skvělém světle. Pokračovalo se v oboustranně vyrovnané partii, přičemž oba brankáři si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohli.

Otěže zápasu ale přeci jen začínali brát do svých rukou domácí Rebelové, jejichž útočná aktivita nabývala vyšších obrátek a vyústila až v Kovalského faul. Havlíčkův Brod třebíčský přestupek velmi brzy potrestal, když Vojtěch Němec vysunul na pravé křídlo rozjetého MILANA KOSTOURKA, který pohotově propálil gólmana Hrubce a vrátil svému týmu hubený náskok - 3:2. Fanoušci v ochozech zimního stadionu v Kotlině se rozhodně nemohli nudit, havlíčkobrodké části i početné skupina třebíčských příznivců se ofenzivní podívaná plná šancí určitě líbila.

Příležitostí se urodilo z pohledu obou soupeřů opravdu hodně, ale maskovaní muži ve svých brankovištích předváděli neuvěřitelné kousky a doslova deptali neúspěšné střelce. Na konci druhé třetiny se dočkali v pořadí už třetího vyrovnaní hosté. Ve 38. minutě putoval puk po ose Lukáš Sláma - David Dolníček, přičemž posledně jmenovaný z vrcholu levého kruhu zacílil přesně ke vzdálenější tyčce bezmocného brankáře Suchana - 3:3.

Už po 29 sekundách hry v závěrečném dějství poslal rozhodčí na trestnou lavici brodského Knotka s třebíčským Vítkem, po čemž se poměr sil na hrací ploše změnil na 4:4. Nejdříve zahrozil vysoký útočník Meidl, který se dostal do samostatného úniku a zblízka střílel do Hrubcovy lapačky. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, a hned s sebou nesla gólovou podobu. Za pouhých 7 vteřin rozjetý DAVID RANGL zkusil štěstí na pravém křídlě a dokonale zaskočil svým projektilem překvapeného brankáře Suchana, jemuž proklouzl puk za záda podél bližší tyčky - 3:4.

A se svěřenci trenérského tandemu Novák - Benák to mohlo vypadat ještě o poznání hůř. Za necelou minutu hry se prosmýkl za obranu Rebelů Čech, jehož blafák sice vychytal střídající gólman Neruda, ale obránce Poskočil si proti třebíčskému forvardovi pomohl hákováním. Domácí se ubránili bez úhony, ale zanedlouho už hráli opět ve čtyřech bruslařích, když se proti pravidlům provinil kapitán Morava. Horáci však ani tentokrát nepřetavili hru v početní převaze ve vstřelený gól. Naopak jejich početná skupinka fanoušků určitě zažia pořádný nápor na svou nervovou soustavu, neboť hosté museli brzy čelit narůstajícímu tlaku a dopustili se přitom dvou faulů. Rebelové měli navrch a hnali se ze všech sil za káženým vyrovnáním, jenže v cestě jim stál skvěle chytající gólman Hrubec, jenž nepřestával předvádět výborné zákroky.

Další vytáhl ze svého arzenálu v úvodu 56. minuty, kdy při přečíslení 3 na 2 našel Musil svou nahrávkou mezi kruhy Zábranskému, jehož pohotovou střelu lapil do vymrštěné lapačky a zamezil jisté pohromě. Pořádně horko mu určitě bylo také v 58. minutě, kdy krásný oblouček za třebíčskou obranu obdržel rozjetý Kostourek a při svém úpniku nastřelil tyčku. Závěr utkání už zvládli hosté na výbornou, když Rebely k ničemu vážnějšímu nepustili a po závěrečné power-play se radovali ze skalpu druhého rivala z Vysočiny.

Petr Novák - hlavní trenér HC Rebel Havlíčkův Brod: Ohlasy trenéra domácího týmu se nepodařilo získat.

Radek Novák - asistent trenéra Horácké Slavie Třebíč: Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Chyběl nám pohyb, prohrávali jsme osobní souboje a navíc jsme rychle inkasovali. Pak jsme si k tomu něco řekli a pomaličku jsme se zvedali. Od půlky zápasu už mužstvo hrálo to, co bychom chtěli. Měli jsme pak výborný pohyb a to byl základ úspěchu. Naše poslední výsledky jsou hezké, ale nepřeceňujeme je. Je to tím, že kádr se nám pomalu stabilizuje a a sehrává. Naše přání je naladit formu co nejlépe až na začátek mistrovských zápasů.