HBR – TRE 3:4 sn – Třebíčští otočili nepříznivý stav a berou nakonec dva body

T ř e b í č - Do utkání vstoupili lépe domácí, když už po třinácti minutách hry vedli o tři branky. Hosté si vzali oddechový čas a započali spanilou jízdu za vyrovnáním. V sedmnácté minutě se prosadil Rangl, ve třiatřicáté Burian a pětaosmdesát vteřin před druhou sirénou vyrovnal Kania. Třetí třetina ani prodloužení branku nepřinesly, rozuzlení přišlo v samostatných nájezdech. Úspěšným exekutorem byl hostující Havlíček. Zajímavostí utkání byla dvě trestná střílení proti Třebíči, z nichž jedno Havlíčkobrodští proměnili.

24.kolo, sobota 19.11.2011
HBR HBR
3:4sn3:1, 0:2, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 2. Meidl (Voj. Němec, Semorád), 4. Meidl (TS), 13. Musil (Stehlík) - 17. Rangl (Kania, Havel), 33. Burian (Heřman), 39. Kania (Havlíček), 65. Havlíček. Rozhodčí: Přikryl - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1453. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
BK Havlíčkův Brod: Laitinen - Šenkeřík, Morava, Sova, Protivný, A. Jelínek, Pavlík, Novotný, Koma - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Semorád, Fiedler, Voj. Němec, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, P. Musil, Kostourek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - R. Kadela, Sláma, Valenta, Brož, Kania, Rangl, Dietz - Vondráček, Havel, Dočekal, Havlíček, Kaut, Heřman, Fořt, Čech, Laš, Burian, Vítek, Přibyl.

Úvod utkání přinesl dvě rychlé branky. Ve druhé minutě vypálil na Hrubce Vojtěch Němec a Václavu Meidlovi stačila ke gólu jenom přesná teč před třebíčským gólmanem. Tentýž hráč byl dvě minuty na to faulován v samostatném úniku a rozhodčí nařídil trestné střílení. Meidl nic složitého nevymýšlel a pohotovou zápěstní střelou rozvlnil síť podruhé. Rebelové pokračovali v aktivní útočné hře a blízko další branky byl Jan Semorád. Před téměř odkrytou brankou ale neposedný puk nezkrotil. I hosté o sobě ale začali dávat vědět a snažili se s nepříznivým skórem něco udělat. V cestě ale vždy stál brankář Laitinen.
Na začátku druhé půlky prvního dějství se vysoké tempo hry zpomalilo, ale jen na chvilku. Ondřej Stehlík v útočném pásmu skvěle přečetl hru a vybídl Pavla Musila, který sám před brankářem volil střelu mezi betony a poslal svůj tým do již výrazného vedení.

Horáci se dočkali snížení během dvojnásobné přesilové hry. Na konci klasické početní formace byl David Rangl, jehož tvrdá ráno přesně zamířila mezi betony havlíčkobrodského gólmana. V pokračujícím oslabení ujel Vojtěch Němec, byl faulován, a to znamenalo další trestné střílení. Tentokrát se však radoval gólman Hrubec, když dobře vystihl Němcův blafák do forhendu.

Po divoké první třetině přišel o poznání klidnější úvod druhé části. Horáci postupně začali zvyšovat svůj tlak a herně svého soupeře přehrávali. Větší gólové šance však chyběly. A to i na druhé straně, kde domácí kontrolovali svoje vedení.
Změnu přinesla až 33. minuta, kdy se hosté podruhé snížili. Skvělou práci za brankou odvedla dvojice Ondřej Havlíček - Vilém Burian, přičemž druhý jmenovaný se obtočil kolem klece a střelou přes obránce vymetl růžek domácí svatyně.

Horácká Slavia po vstřelené brance začala ještě více tlačit na pilu a domácímu mužstvu bylo rázem pořádně horko. Třebíčští je totiž uzavřeli v jejich obranném pásmu a lajna Tomáše Kauta nebezpečně dobývala Laitinenovu klec. Útočit nezapomněla ani druhá strana. Po Meidlově pasu byl blízko úspěchu Semorád, na poslední chvíli ale přišel o puk. Stoprocentní příležitost pak měla znovu Třebíč. Heřman dostal přihrávku zpoza branky, trefil však jen připraveného gólmana.
Vyrovnání přišlo o chvilku později. Přesilovku bleskově využil Jakub Kania. Ujala se jeho střela z prostoru pravého kruhu, která propadla havlíčkobrodskému muži s maskou pod rukou.

Poslední dvacetiminutovka začala znovu od nuly. Na obou soupeřích byla viditelná snaha strhnout vedení na svojí stranu. Přesně takovou příležitost měl v úvodu třetí třetiny Petr Polodna, který se po buly v útočném pásmu ocitl před Hrubcem, jeho bekhendový pokus ale zamířil vysoko nad. Na druhé straně zase Tomáš Vondráček, jehož střela z úhlu těsně minula tyčku.
U pomyslného kormidla byl Havlíčkův Brod a svého soupeře přehrával dokonce i v početním oslabení. Hodně prostoru pak dostal v přesilovce, všechny pokusy ale končily ve výstroji Hrubce.
Utkání se začalo chýlit ke konci a nerozhodný stav mohla Třebíč zvrátit v poslední dvouminutovce, kterou celou odehrála ve výhodě pěti mužů proti čtyřem. Chybělo však zakončení, v normální hrací době se tak nerozhodlo.

Obrovskou příležitost měl v prodloužení obránce Petr Šenkeřík, když sám pronikl na hostující branku. Na jeho blafák odpověděl třebíčský gólman na poslední chvíli zaklapnutými betony. Krátce nato následovala po pěkné útočné kombinaci střela z hokejky Komy, těsně minula.

Rozhodující slovo si tak vzala trestná střílení. Ta skončila po dvou sériích, když se trefili Havlíček a Laš. Za Rebely neproměnili Meidl a Polodna.

Radek Novák po utkání H. Brod - Třebíč 3:4sn

David Rangl po utkání H. Brod - Třebíč 3:4sn

Karel Dvořák (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): „První třetinu jsme začali dobře, vedli jsme a byli lepší týmem, ale po chybě při naší přesilovce jsme faulovali a šli do čtyř, potom do tří. Třebíčským jsme tím pomohli, snížili. Ve druhé třetině to byla z naší strany nezodpovědná hra, Třebíčští byli jasně lepší. Vlétli do toho a poměr střel 14:4 jasně hovoří v jejich prospěch. Samozřejmě srovnali na 3:3. Řekl bych, že ve třetí třetině už jsme byli zase o kousek lepší, bylo to minimálně vyrovnané. Prodloužení to už je vabank, nějaké šance jsme tam měli, a penalty jsou o štěstí, a to měli hosté. Vyšlo jim to a vyhráli.“

Radek Novák (asistent trenéra SK Horácká Slavia Třebíč): „Já budu dnes stručný. Utkání jsme nezačali dobře, vysoko jsme prohrávali. Musím poděkovat hráčům za to, jak zápas otočili, poděkovat divákům, jakým způsobem nás povzbuzovali a v jakém počtu za námi přijeli. Jsme rádi, že jsme zvládli nájezdy.“