JIH – TRE 1:2 – Kvalitní hra Třebíče přinesla další tři body, Dukla nestačila

T ř e b í č - Los osmadvacátého kola přisoudil Horácké Slavii derby s jihlavskou Duklou. Ta se ujala v sedmnácté minutě vedení a dlouho to vypadalo, že hostující celek nedokáže překonat výborně chytajícího Ritticha. Jenomže bílé hvězdy z Třebíče hrají v této sezóně parádní aktivní hokej, a proto přišlo po zásluze vyrovnání. Burian se prodral podél mantinelu do útočného pásma a v čase 47:34 trefil precizní střelou vyrovnání. A protože Třebíčští i nadále tlačili, dokonali i obrat brankového skóre. Vyloučený Jeslínek nemohl tušit, že si hosté poradí s přesilovou hrou za čtyřiadvacet vteřin. Povedený večer Horácké Slavie korunoval svou druhou brankou v utkání Vilém Burian.

28.kolo, pondělí 3.12.2012
JIH JIH
1:21:0, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 17. Hodek (Prokš, Filip) - 48. Burian (Malena), 58. Burian (Dolníček, Malena). Rozhodčí: Šír, Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2087. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Dukla Jihlava: Rittich - Dobrovolný, Ficenc, Kolafa, Jaroš, Drtina, Zadražil, Podlipnik, Jícha - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Filip, Prokš - Pekárek, Maliník, Malec - Polcar, Pometlo, Krupka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Čejka, Sláma, Bilčík, Přibyl - Vondráček, Dolníček, Burian - Čuřík, Nahodil, Šlahař - Ostřížek, Kaut, Fořt - Křivohlávek, Káňa, Čech.

Obě mužstva vlétla do zápasu jako uragán, akce střídala akci. Nejprve testoval Rittichovu pozornost David Dolníček, na druhé straně pálil do Čiliakovy hrudi Michal Jeslínek. V 5. minutě se naskytla hostujícímu celku příležitost v podobě přesilové hry. I přes velkou aktivitu v útočném pásmu se však příliš nebezpečných šancí neurodilo. Po přelomu poloviny prvního dějství měli třebíčští hokejisté dvě solidní příležitosti k otevření skóre. Jako první se řítil na Ritticha Ostřížek, leč neúspěšně. Hnedle nato se vydal do samostatného úniku Lukáš Nahodil. Ex-jihlavský forvard ale svůj zamyšlený forhendový blafák nedotáhl do konce, kotouč zamířil mimo tři tyče. V čase 16:46 se již měnilo skóre. Marek Prokš poslal puk Martinu Filipovi, jehož střelu z úhlu vyrazil Čiliak přímo na hůl v mezikruží stojícímu Danielu Hodkovi. Jihlavský matador pak neměl s trefením odkryté branky sebemenší problém – 1:0. Třebíč však nesložila zbraně a stále pokračovala v útočném snažení. Skóre se již ale do skončení první periody neměnilo.

Do druhé třetiny vlétli lépe hosté, hned v prvním střídání prověřil Ritticha jedovkou z mezikruží David Dolníček. Hostující centr však svá mířidla správně neseřídil. Totožně si počínal v koncovce nedlouho poté i Lukáš Nahodil. Třebíčskou defenzivu potrápili rovněž domácí, po přesném pasu Zadražila vyprášil Čiliakovu výstroj Roman Maliník. Svou aktivitu toužili hosté umocnit v přesilové hře, avšak bezúspěšně. Potrestáno nebylo ani následné vyloučení Rostislava Maleny. Zhruba na přelomu poloviny utkání došlo na ledové ploše k potyčce, do které se zapojili Ondřej Malec a Jakub Čuřík. Kdyby se býval tento střet bodově hodnotil, zvítězil by zcela jistě domácí borec. Oba aktéři poté obdrželi 2 + 2 minuty za hrubost. I přes řadu nedovolených zákroků zůstali oba brankoví rozhodčí v klidu, červené světlo již rozsvítit nemuseli.

Závěrečná část se nikterak nelišila od předchozích, k vidění byla velmi aktivní podívaná. V početní výhodě zahrozil hned v úvodu Jan Zdráhal, na Rittichovu lapačku však nevyzrál. Ve stále probíhajícím vlastním oslabení se vydali do přečíslení Tomáš Ficenc a Lukáš Krupka. Jihlavský kapitán se rozhodl zakončit, jeho projektil ale nalezl pouze hruď třebíčského muže v masce. V čase 47:34 se prodral podél levého mantinelu do útočného pásma Vilém Burian. Vytáhlý útočník se nikterak nerozpakoval a vymetl pravé víko domácí klece – 1:1. Vyrovnávací branka darovala hostujícímu celku křídla, hráči v červených dresech byli všude o krok dříve. Zhruba pět minut před závěrečným hvizdem se začala obě mužstva více soustředit na defenzivu. Žádný z aktérů nechtěl udělat chybu, jež by mohla mít fatální důsledky. V 58. minutě ale přišel pro domácí šok. Přesilovkou kombinaci totiž zakončil se štěstím z velkého úhlu znovu Vilém Burian – 1:2. Dukla zkoušela v závěru hru bez brankáře, ani tudy ale cesta k úspěchu nevedla. Červenožlutí tak podlehli Třebíči 1:2.

Vilém Burian po utkání Jihlava - Třebíč 1:2

Patrik Augusta - HC Dukla Jihlava: Třebíč byla od začátku lepší než my. Dali jsme gól, dlouho jsme drželi vedení 1:0 a dopadlo to, jak to dopadlo. Tři minuty před koncem jsme udělali hloupý faul v útočném pásmu a soupeř to potrestal.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Doufám, že to nebude znít příliš sebevědomě, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme celý zápas lepší, ale potýkali jsme se s koncovkou. Podobný průběh jako s Kadaní. Tam nás soupeř potrestal, protože byl produktivní. Dnes jsme naštěstí ten zápas s Kadaní vymazali z hlavy, zůstali jsme u dobré hry. I když to trvalo dlouho, domácího gólmana Ritticha jsme nakonec prostřelili. V závěru jsme využili přesilovou hru a odvážíme si tři body, za které jsme rádi. Dneska opravdu po zásluze.