JUN: TRE-FRM 3:1 - Junoři soupeře přehráli, ale výkon měl k dokonalosti daleko

T ř e b í č - V šestém kole ligy juniorů přicestoval do Třebíče celek Frýdku - Místku. Po minulém utkání, v němž Orlová odjela s třinácti brankovou nadílkou, se čekalo, že se dnešní zápas bude vyvíjet podobně. Ale nakonec diváci viděli jen čtyři branky a pět tyček. Zápas ovlivnilo brzké vyloučení třebíčského Krutiše do konce zápasu, které domácím, jenž nastoupili s patnácti hráči, rozbilo sestavu. Dvěma velmi hezkými góly se prosadil Martin Dočekal a první branku utkání vstřelil David Vítek, který kromě třebíčské juniorky bude pomáhat také mateřskému druholigovému Žďáru nad Sázavou. Doplněny fotografie.

6.kolo, pátek 2.10.2009
3:10:0, 3:0, 0:1
FRM FRM
Branky a nahrávky: 26. Vítek (Klíma, Kadela R.), 29. Dočekal (Giz, Kotrba), 34. Dočekal (Vondráček) - 45. Slípek (Kalamár). Rozhodčí: Skoupý. Vyloučení: 2:7 navíc Krutiš 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 70. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf (Máj) - Kadela R. Čtveráček, Balatka, Švaříček, Kotrba, Dvořák, Klíma, Vítek, Křenek, Vondráček, Kesner, Dočekal, Vyhnálek, Krutiš, Giz
HC Frýdek-Místek: Polonyi - Ledvoň, Kimla, Langer, Kalamár, Kocurek, Konečný, Kopáč, Štochl, Částečka, Barčák, Gebauer, Balcar, Dubčák, Slípek, Martinčík, Ševčík, Bret

Začátek zápasu ovlivnila dvě rychlá vyloučení. První přísné vyloučení hostujícího hráče Třebíčští potrestat nedokázali. Pak přišel nešťastný zákrok Petra Krutiše, který se natahoval po puku, přitom nechtěně trefil kolenem soupeře a musel pod sprchy. Hosté ale v pětiminutové hře pět na čtyři nic kloudného nevymysleli a po celou dobu přesilovky byli prakticky neškodní. V jedenácté minutě byl v útočném pásmu aktivní třebíčský Křenkův útok, ale puk skončil jen na horní síťce Polonyiho branky. V první třetině se hrál hokej takřka bez šancí, i když za územní převahy domácích, takže není divu, že po první siréně se šlo do šaten za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstupovali hosté s výhodou jednoho muže v poli, ale do gólové šance se dostal domácí Jakub Klíma, který podél mantinelu přebruslil obránce, vyjel až před gólmana, ale bekhendem ho překonat nedokázal. Skóre na světelné kostce museli časoměřiči poprvé přepisovat až v šestadvacáté minutě. To se v přesilovce prudkou střelou z pravého kruhu do vinglu prosadil David Vítek po asistencích Jakuba Klímy a Romana Kadely - 1:0. O tři minuty později už to bylo 2:0. Krásnou přihrávku od Patrika Gize ještě hezčí střelou zužitkoval Martin Dočekal. Druhou asistenci si připsal Pavel Kotrba. Dalších sedm minut hry bylo prošpikováno velkými šancemi domácích, hosté se dostávali jen ke střelám z dálky, s kterými si Adam Wolf v třebíčské brance lehce poradil. Čas 33:26 znamenal další změnu skóre. A znovu se jako střelec zapsal Martin Dočekal a znovu podobným způsobem, jako při druhém gólu, jen s tím rozdílem, že přesnou přihrávku do sóla mu tentokrát poslal Tomáš Vondráček. Na střelu pod vyrážečku neměl Polonyi nejmenší nárok - 3:0. Po druhé třetině tedy domácí vedli o tři branky, ale jejich výkon postrádal větší důraz a větší chuť po gólech. Přesto mohli slávisté jít do kabin spokojeni.

Třetí třetina pokračovala v duchu dvou předchozích. Horáci prakticky v celém utkání museli točit jen čtrnáct hráčů a to se projevilo. Poslední třetina byla vyrovnaná a hosté dosáhli i čestné branky. Po nedůrazu v obranné třetině a před bránou se tečí v brankovišti trefil za Wolfova záda Tomáš Slípek po chytré příhře Marka Kalamára - 3:1. Třebíčští měli ve třetí třetině hodně šancí, hostům jakoby docházeli síly, nebo se už smířili s výsledkem. Za záda gólmana Dalibora Polonyiho se ale už žádný puk nedostal také proto, že slávisté v zápase nastřelili pět tyček (!). Ani několik dorážek za sebou ve čtyřiapadesáté minutě z hokejek Pavla Vyhnálka a Tomáše Vondráčka gólem neskončilo a tak si junioři připsali už páté vítězství v sezóně, jsou stále neporaženi a se ziskem jedenácti bodů a vysoce aktivním skóre 43:9 vedou tabulku východní skupiny ligy juniorů.

Tomáš Snášel po utkání juniorů TRE-FRM 3:1

Kamil Pokorný po utkání juniorů TRE-FRM 3:1