JUN: TRE - OPA 3:2 sn - Junioři zdolali Opavu, v nájezdech rozhodl Křenek

T ř e b í č - Další důležitý zápas odehrála třebíčská juniorka. Tentokrát na vlastním ledě hostila nebezpečnou Opavu. Domácí byli jednoznačně lepší v první třetině, ale nedokázali využít vypracované šance. Hosté pak zlepšili pohyb a hrou na brejky se drželi v zápase, dokonce šli do vedení. To však domácí zlikvidovali a gólem Davida Křenka šli do vedení 2:1. Hosté ale pěknou střelou Vlašánka srovnali na 2:2. Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení a tak se musely jezdit samostatné nájezdy. V těch skórovali pouze domácí Křenek a Vítek. Adam Wolf puk za svá záda nepustil, a tak slávisté získali dva body.

40.kolo, sobota 24.1.2009
3:2sn0:0, 1:1, 0:1 - 0:0
OPA OPA
Branky a nahrávky: 34. Kadela E. (Vondráček, Švaříček), 43. Křenek (Kadela E., Vlašín), 65. Křenek - 23. Blaga (Džemla, Mlýnek), 46. Vlašánek (Herman, Baďura). Rozhodčí: Kubičík - Doležálek, Chocholouš. Vyloučení: 3:4, navíc Čtveráček (TRE) 5 + OK, Vlašánek 10 + OK, Planovský 5 + OK (oba OPA). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Čtveráček, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Švaříček, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek "C", Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Klíma, Jordan, Peroutka, Dobrovolný, Vlašín, Deveri.
HC Slezan Opava: Trenčan - Žídek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský J., Martínek, Dohnal, Blaga, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Džemla, Mlýnek "C".

Domácí začali zápas velmi aktivně. Ve druhé minutě se do přečíslení dva na jednoho dostali Dočekal a Vondráček, střela však byla zblokována obráncem Opavy. Ve čtvrté minutě ještě za modrou nahazoval na bránu Slezanů Kesner a puk Trenčanovi vypadl z lapačky jen kousek vedle levé tyčky. Jen o půlminutu později obešel agilní Vondráček soupeřova beka a jeho střela skončila na brankářově masce. Sedmá minuta přinesla hezkou kombinaci v podání dorostenců, kteří dostávali šanci i v dresu juniorky. Deveri s Vlašínem zamotali hlavu hostující obraně, ale vyzrát na ni gólem nedokázali. V osmé minutě roztočil v obranném pásmu Opavy kolotoč první Kesnerův útok, ovšem opět bez gólového efektu. Minuta devátá přinesla ohrožení třebíčské branky. Do brejku se dostával Džemla, ale Jaroš mu puk stačil vypíchnout. Těsně mimo střílel přes domácího obránce opavský Blaga v jedenácté minutě. Pak se však ke slovu dostali opět domácí, útok Němec – Vlašín – Deveri zamkl hosty před jejich brankou, puk se potuloval brankovištěm, ale za čáru se nedostal. Hezkou individuální akci předvedl Danko Deveri, svoji vlastní střelu, která skončila na zadním mantinelu, ještě bekhendem zkoušel o gólmana odrazit do branky. Puk ale se štěstím skončil pod Trenčanovými betony. Tři minuty před koncem první třetiny měli dobrou příležitost Krutiš s Dvořákem, jejich kombinace na brankovišti však opět gólem neskončila. Sám na gólmana Opavy ujížděl dvě minuty před první sirénou Jordan, ale při střele mu puk sklouzl čepele. V poslední minutě první třetiny ještě zahrozili hosté. Čavrk střílel z kruhu, ale Wolf dobře vyjel a střelu zlikvidoval svým plastronem. I přes výraznou převahu slávistů tak první třetina skončila bezgólovým výsledkem 0:0. Druhou třetinu začali domácí jednu a půl minuty dlouhou přesilovkou pěti proti čtyřem. Tu však ještě nevyužili. Až v čase 22:43 se poprvé měnilo skóre. Byli to Opavští, kteří donutili časoměřiče k práci. Po závaru před Wolfem, jenž první střelu ještě pokryl, dorážel do prázdné branky Richard Blaga - 0:1. Asistence si připsali Džemla a Mlýnek. V osmé minutě druhé třetiny se do úniku dostal Čavrk, ale Adam Wolf jej vychytal. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, byl to boj o každou píď ledu. Hosté spoléhali na pečlivou obranu a rychlé brejky. Ve třinácté minutě se před Trenčanem usadili Krtutiš, Vondráček a Dočekal, vyrovnat se jim ale nepovedlo. To ale přišlo v čase 33:29, kdy tlak domácích využil umístěnou střelou přes beka k tyči Eduard Kadela po přihrávkách Vondráčka a Švaříčka. 1:1 Až faulem musel řešit třebíčský tlak Planovský, ale Třebíčští jeho hákování potrestat nedokázali, i když šance si vypracovali. V oslabení ujeli dva hráči Opavy, dorážku však stačil domácí obránce zblokovat mimo. Ještě v poslední minutě druhé třetiny se do tlaku dostali Slezané, Vlašánek však svoji dorážku neumístil přesně.

Třeteí třetina začala opět šancí Třebíče. Velmi dobře hrající Krutiš s Dočekalem se dostali do přečíslení, ale přihrávku na volného hráče, který by pravděpodobně zakončoval do odkryté branky, dokázal obránce Opavy srazit. I na začátku třetí třetiny se diváci dočkali rychlé branky. Tentokrát v podání domácích. Čas 42:17, vedení Třebíče zařídil krásně zakončenou akcí David Křenek. Puk z jeho hokejky skončil přesně v levém horním rohu Trenčanovy branky. 2:1 . asistence Eduard Kadela a Michal Vlašín. Jen tři minuty se slávisté radovali z vedení. Na 2:2 totiž vyrovnal překvapivou a umístěnou střelou Radek Vlašánek - 2:2. Střelec ale neudržel nervy na uzdě a za nesportovní chování musel pod sprchy. Wolfa pak vystrašil střelou do klubka hráčů Planovský, při domácím fakírovi s maskou však stálo i štěstí a střelu vyrazil. Šestapadesátá minta přinesla pěknou individuální akci Tomáše Vondráčka. Jeho střela však skončila těsně vedle levého horního rohu opavské svatyně. Minutu před koncem ještě diváci viděli nefalšovanou hokejovou bitku, kterou odstartoval zbytečný zákrok Planovského do obličeje domácího Čtveráčka už v přerušené hře. Bitku na body vyhrál domácí postavou nevelký, ale v této činnosti, jak bylo vidět, zdatný domácí bek. Stav 2:2 už vydržel až do třetí sirény a tak se muselo prodlužovat. V prodloužení jakoby oběma soupeřům už došly síly. Žádná větší šance k vidění nebyla. Až na překvapivou střelu jednoho z Opavských, po níž za zády Adama Wolfa cinklo břevno jeho brány.

A tak musely na řadu přijít samostatné nájezdy., V této dovednostní disciplině byli lepší Třebíčští. Adam Wolf vychytal opavské Guldu a Blagu, domácí Krutiš ještě neuspěl, ale Křenek a Vítek proměnili s jistotou, čímž rozhodli o zisku druhého bodu pro své barvy.

Karel Suchánek po utkání juniorů TRE-OPA 3:2 sn

Roman Vondráček po utkání juniorů TRE-OPA 3:2 sn