JUN: TRE-SLA 4:5 po sn. - Dokonat obrat z 0:3 už se juniorce nepovedlo, získala zlatý bod

T ř e b í č - Když v sedmadvacáté minutě zvyšoval Doležal na 3:0 pro Pražany, vypadalo to s domácícmi zle - nedobře. Až v poslední sekundě druhé třetiny vstřelil v přesilovce jejich první gól Roman Kadela po spoluráci celého útoku. Tenhle gól do šatny však vlil Třebíčským novou krev do žil. Ve třetí třetině byli lepším mužstvem, dokázali utkání dovést až do prodloužení, v němž však branka nepadla. V nájezdech třebíčští Slavisté dvakrát vedli, ale nakonec se z druhého bodu radují Slavisté pražští, když vítězný gól byl připsán Česnekovi. Sporným momentem zápasu byl čtvrtý gól Slavie Praha, při kterém červené světlo nesvítilo, ale hlavní sudí si byl brankou natolik jist, že gól uznal, za což sklidil z hlediště bouři nevole. Již zítra ve 12:00 hraje juniorka další utkání, tentokráte opět s atraktivním soupeřem - Spartou Praha.

11.kolo, pátek 5.10.2007
4:5sn0:2, 1:1, 3:1 - 0:1
SLA SLA
Branky a nahrávky: 40. Kadela R., (Burian V., Nahodil), 44. Nahodil (Burián, Hobza), 47. Kundela (Nahodil), 55. Nahodil (Čtveráček) - 8. Mazanec (Krejčí), 9. Křišťam (Hafenrichter), 27. Doležal (Freisler, Drbohlav), 54. Freilser (Krejčí, Višňák), 65. Česnek. Rozhodčí: Blecha - Drobílek, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Křišťan 2+2 hrubost. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 265. Střely na branku: 30:17. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Hobza, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kadela R., Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kadela E., Burián, Kurial.
HC Slavia Praha: Furch - Beránek, Mazanec, Veselý, Horváth, Drbohlav, Soldán, Moščič, Křišťan, Nestrašil, Doležal, Petráň, Malárik, Krejčí, Fleisler, Fára, Hafenrichter, Kachlík, Vokál, Česnek, Višňák.

Začátek duelu hokejových Slavií byl poměrně vyrovnaný, oba celky zjišťovaly, co mohou očekávat od soupeře. Po vyloučení Jaroslava Beránka se dostával k dorážce Kundela, na druhé straně unikl po chybě domácí obrany Vokál. Skóre zůstalo beze změny. Po vyloučení domácího Hobzy se již hosté radovali z využité přesilové hry, trefil se Mazanec – 0:1. Na světelné kostce svítil přesně čas 9:00, když vypuklo veselí na slávistické střídačce podruhé. Do střelecké listiny se tentokrát zapsal Křišťan – 0:2. Domácím se nedala odepřít snaha o zvrat nepříznivého výsledku, hostující brankář Furch ale vykryl jak dvojnásobnou šanci Buriana, tak nápřah od modré v podání Klímy. Na konci úvodní třetiny se hrál nepříliš záživný hokej, k vidění bylo velké množství zblokovaných střel. A jelikož se v samotném závěru nepodařilo zvýšit slávistické vedení Nestrašilovi, odcházelo se do kabin za stavu 2:0 pro pražskou Slavii.

S úvodem prostřední třetiny přišel i velký tlak domácích hokejistů, za zmínku stojí Nahodilova tvrdá střela od modré. Po vyloučení Buriana a Kadely hráli hosté 57 vteřin dvojnásobnou početní výhodu. Třebíč se bránila velmi dobře, přesto nakonec inkasovala. To už byli domácí na ledě ve čtyřech, když mířil přesně Doležal – 0:3. Pražany třetí branka nastartovala k dalšímu obléhání domácí brány, nicméně Ondrůj byl pozorný. Za faul kolenem byl následně vyloučen slávistický Křišťan, Třebíč však nabídnutou přesilovou hru nedokázala zužitkovat. Ke konci druhé třetiny unikli hosté do nebezpečného přečíslení dvou proti jednomu, na konci akce netrefil odkrytou klec Kachlík. Přesně sekundu před druhou sirénou využila Třebíč přesilovou hru, když Roman Kadela dorazil odražený puk do prázdné brány – 1:3.

Gól „do kabiny“ evidentně nabudil třebíčské borce do třetí třetiny. Tlak Třebíče byl hned v úvodu místy drtivý. Střelecké pokusy Nahodila a Dostála hostující golman Furch skvěle vykryl. Závar hokejistů Třebíče byl nakonec úspěšný. Na rozdíl jediné branky snížil kapitán domácích Lukáš Nahodil – 2:3. Závěrečná část byla ve znamení četných vyloučení. Jedno ze slávistických využili domácí ke srovnání skóre. Po přihrávce Nahodila zužitkoval nabídnutou šanci Marek Kundela a dostal tak třebíčské publikum do varu – 3:3. Hosté odpověděli přesně za 7 minut. Všechny pavouky z Ondrůjovy svatyně vymetl opět v přesilové hře Freisler – 3:4. Rozčarování na třebíčském zimním stadionu trvalo přesně 34 vteřin. Mezi kruhy se objevil Lukáš Nahodil a nadvakrát dostal puk za Furchova záda – 4:4. Závěr základní hrací doby byl víceméně vyrovnaný, a tak atraktivní zápas nepoznal po 60. minutách vítěze.

V prodloužení se dal za aktivnějšího označit celek Horácké Slavie. Nejprve se snažil rozhodnout utkání domácí Hobza, na druhé straně prověřil Ondrůje Česnek. Poslední dvouminutovka prodloužení už herní kvalitou nasvědčovala, že týmy čekají na trestná střílení. Ta se dostala ke slovu po krátké úpravě ledu. Diváci viděli solidních 6 sérií. Za domácí proměnili své nájezdy Burián a Nahodil, za hosty Krejčí a Česnek, který skóroval dvakrát a zajistil tak Pražanův bod navíc za výhru 4:5 po samostatných nájezdech.

Ohlas trenéra po utkání

Hráči po utkání

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný – Třebíč: „My jsme začali řekl bych trošku ledabyle, i když bylo vidět, že Slavie chce hodně bránit a vyhodili tam pár zakázaných uvolnění. Ale my jsme dostali dva strašně laciné góly – jeden v přesilovce, kdy jsme to špatně pokryli a ten druhý byl snad nějaký polovlastní a samozřejmě nás to srazilo hodně do kolen. Za stavu 3:0 jsme byli daleko od nějakého zisku bodů, tak jsem byl rád, když jsme dali gól do šatny, myslím si, že jsme si ho zasloužili, že už v té druhé třetině jsme začali trošku zvyšovat důraz, měli jsme i nějaké šance a ten gól nás nastartoval. Ve třetí třetině jsme hráli velice dobře, dotáhli jsme to skóre, sice jsme o něj hloupou chybou přišli, ale bylo vidět na hráčích, že to nechtějí pustit a ten zápas dovedli do remízy, což si myslím, že za stavu 0:3 se Slavií se cení, a ty nájezdy, to už je loterie. Dvakrát jsme měli matchball, dvakrát jsme s tím nenaložili, soupeř to zvládl. Já jsem rád za bod po vývoji zápasu. Bereme každý bod v extralize, nemůžeme si vybírat soupeře, máme bod a s takovéhoto stavu si ho můžeme i vážit.“