JUN: TRE - ZLN 4:3pp - Junioři brali dva body za vítězství v prodloužení

T ř e b í č - Extraliga juniorů pokračovala svým pětatřicátým kolem, Horácká Slavia Třebíč vyzvala sedmý Zlín, který se před dnešním utkáním pyšnil osmým nejlepším útokem v lize. Domácí zlínským útočníkům dlouho odolávali, ještě v polovině 50. minutě vedli dokonce o dvě branky 3:1, Zlínští ale dvěma brankami v rozmezí osmatřiceti vteřin vyrovnali na 3:3. Třebíčští ale přeci jen zvítězili, když v čase 64:15 rozhodl o osudu utkání svou trefou Petr Krutiš.

35.kolo, sobota 10.1.2009
4:3p1:0, 2:1, 0:2 - 1:0
ZLN ZLN
Branky a nahrávky: 16. Vítek (Krutiš, Kotrba), 27. Dvořák (Křenek), 39. Dočekal (Kesner), 65. Krutiš (Dočekal, Jaroš) - 27. Finsterle (Vodák), 50. Finsterle (Řezníček, Musil), 51. Šenkeřík (Zábojník). Rozhodčí: Kubičík - Musil, Reich. Vyloučení: 8:9, navíc Wolf 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Švaříček, Kadela R. - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Jordan.
PSG Zlín: Kšík - Matějíček, Šenkeřík, Zábojník, Řezníček, Vodák, Musil, Chocholáček, Horák, Vodný, Okénka, Puna, Šlahař, Klhůfek, Goiš, Finsterle, Honejsek, Šoula, Indrych, Čech, Křemeček.

Hned v úvodu první třetiny se naskytla hostům ze Zlína možnost přesilové hry, v ní vyzkoušel Wolfovu pozornost z kruhu Šlahař. Blízko ke vstřelené brance byl hostující Klhůfek, když ho našel z otočky na modré Křemeček, zlínský útočník přízemní střelou třebíčského brankáře nepřekonal. Přesilovou hru si vyzkoušela i Třebíč, stejně jako hosté bez úspěchu. Po křižné příhře Němce trefil boční síťku Dočekal. Wolf poté vyrazil střelu Šenkeříka z kruhu. Při další výhodě o jednoho hráče v poli nechybělo mnoho ke vstřelené brance – zblízka dorážel Dočekal, Kašík se štěstím kotouč zalehl. Na straně Třebíčských stálo velké štěstí na začátku patnácté minuty, to zachránilo Wolfa od pohromy břevno. O minutu později udeřila Třebíč - David Vítek objel branku a přesnou střelou do šibenice na bližší tyč otevřel skóre – 1:0. Domácí Horácká Slavia mohla zvýšit náskok, Křenkovu střelu z mezikruží vyrazil Kašík betonem. Neuspěl ani Sochor z první, když ho našel najetého Křenek.

Na začátku druhé dvacetiminutovky byli vyloučeni hosté za příliš mnoho hráčů na ledové ploše, v následující přesilové hře minul branku hostí Krutiš, střela Šlahaře na straně druhé nemohla třebíčského brankáře ohrozit. Za zdržování hry byli vyloučeni i domácí, Wolf však Vodákovu ránu od modré vyrazil betonem. V čase 26:07 padla druhá, poněkud kuriózní branka. František Dvořák vystřelil od modré nad branku, neposedný kotouč se od zadního mantinelu odrazil na síťku nad brankou a od ní pokračoval v cestě na záda nešťastného brankáře hostí, který už nemohl nic dělat – 2:0. Z dvougólového vedení se ale Horácká Slavia neradovala ani třicet vteřin. Hosté ujeli po chybě třebíčského obrany v přečíslení dva na jednoho, Finsterle volil střelu a trefil se mezi nohy Wolfa – 2:1. Poté zkrotil nadvakrát lapačkou Kašík střelu Kesnera. Zneškodnil i Křenkovu ránu z kruhu. Vyrovnat mohl Honejsek, jenž poslal po ledě kotouč na odkrytou pravou stranu branky domácích, Adam Wolf se ale ve stylu Dominika Haška přetočil na záda a kotouč zastavil. Na druhé straně se musel pro změnu hodně natahovat Kašík, aby dokázal vyrazit betonem kotouč z hole Eduarda Kadely. Dočekal zblízka dorážel jen do boční síťky. Při přesilové hře domácích o dva hráče v poli to zkoušel Vítek z první, Kašíka však ke smůle domácích nepřekonal. Boční síť se rozvlnila i po teči Krutiše, neúspěšně tentokrát dorážel Vondráček. V čase 38:41 se dostal kotouč po vyhraném buly až k Dočekalovi a ten střelou mezi betony Kašíka poslal Třebíč znovu do dvougólového vedení – 3:1.

Třetí třetinu započal efektivním zákrokem lapačkou Wolf, když takto ukryl kotouč z hole Klhůfka. Přes obránce pálil poté Křenek, zlínský brankář vyrazil. Hosté mohli snížit, spálili však více než stoprocentní brankovou příležitost. Trojice Honejsek – Finsterle – Šlahař ujížděla na jediného beka domácích, ztroskotala však na fantomovi v brance Třebíče. Wolf se roztáhl na brankové čáře a kotouč z hole posledně jmenovaného zlínského hráče nepropustil. Brankář domácích musel vyrážet i nebezpečnou střelu Puny. Při dvojnásobném oslabení už ale třebíčská obrana kapitulovala. Druhou branku v utkání vstřelil Finsterle, tentokráte se trefil z otočky, kam jinam než mezi nohy brankáře, a snížil tak na 2:3 z pohledu hostů. O třicet osm vteřin později už bylo vyrovnáno. Dohrávanou přesilovou hru 5 na 4 zužitkoval Petr Šenkeřík - Wolf se jenom smutně otáčel za pukem… Následující chvíle patřili Vondráčkovi, jenž si vypracoval dvě slibné šance. Nejprve zlínského brankáře doslova protáhl, poté pálil ihned po buly, opět pro Třebíčské bohužel neúspěšně.

Na řadu tak muselo přijít prodloužení. Wolf ukryl do lapačky puk z hole Musila, na druhé straně reagoval podobně Kašík po střele Dočekala. Zlínský brankář se štěstím vyrazil i Jarošovu střelu od modré a následnou dorážku. Ukázková kombinace pětačtyřicet vteřin před koncem pak ukončila duel sedmého celku s posledním. Puk putoval po ose Dočekal – Jaroš - Krutiš, třetí jmenovaný se trefil z mezikruží přesně do šibenice – 4:3.