Junioři: UHB-TRE 5:8 - Vítězství posunulo třebíčské juniory na pátou příčku tabulky

T ř e b í č - Ve znamení souboje o páté místo se nesl páteční duel juniorů Horácké Slavie Třebíč, kteří hostovali na ledě v Uherském Brodu. Hráči z Vysočiny podávali několik posledních kol výborné výkony, proto se dal očekávat zajímavý zápas s nejasným adeptem na vítězství. Celé utkání bylo protkáno dramatem s několika zvraty a více než tuctem vstřelených branek. Gólová stíhaná nakonec dopadla lépe pro hostující Třebíčany, kteří lépe zvládli závěr utkání. První a poslední branku Třebíče zaznamenal Marek Laš, dvěma brankami se blýskli rovněž Krčál a Fiala. V brance se na vítězství podílel Jan Zháňal.

16.kolo, pátek 12.11.2004
UHB UHB
5:80:1, 1:4, 4:3
Branky za domácí: 11. Laš, 24. Přibyl, 24. Fiala, 25. Krčál, 27. Fiala, 53. Čížek, 58. Krčál, 60. Laš. střely na branku: 29:34.
HC Uherský Brod:
SK Horácká Slavia Třebíč:

Hosté se ujali vedení v jedenácté minutě, když skóroval Marek Laš. Více branek v první třetině již nepadlo a změna skóre přišla až ve 22. minutě, to domácí srovnali na 1:1. O dvě minuty později však zavelel k trháku třebíčský kapitán Milan Přibyl a ještě v téže minutě zvýšil na 1:3 Tomáš Fiala. Prakticky ihned poté - ve 25. minutě přidal další branku hostů Jiří Krčál a odskok na rozdíl čtyřech branek ve třech minutách zařídil svou druhou trefou Fiala. Stav byl po dvou třetinách velmi slibných 1:5.

Ve třetím dějství ovšem Třebíčští polevili v koncentraci a v rozmezí pěti minut o své vedení nečekaně přišli, když Uherský Brod dokázal od 45. do 50. minuty vstřelit čtyři branky a srovnat na 5:5. Pátou branku hosté obdrželi v početní nevýhodě 3:5 a střetnutí ze svého pohledu zbytečně zdramatizovali. V 53. minutě však vstřelil veledůležitou branku Horácké Slavie Martin Čížek a hřebíček do rakve hostů snažících se o vyrovnání zatloukl dvě minuty před koncem brankou na 5:7 Jiří Krčál. Výborný výkon podtrhl dvě vteřiny před sirénou zakončením do prázdné brány a navýšením skóre na výsledných 5:8 Marek Laš.

Třebíčští mladíci mohou potvrdit svoje páté místo v juniorské tabulce v nedělním zápase proti Frýdku Místku, a pokud vyhrají a momentálně čtvrtý Havlíčkův Brod prohraje, tak jej mohou na čtvrtém místě vystřídat.