MOS – TRE 3:1 – Horácká Slavia na ledě severočeského Mostu zvítězit nedokázala

T ř e b í č - Ve 49. kole WSM Ligy cestovali Třebíčští do severočeského Mostu. Místní prvoligový celek se ujal díky dvěma rychlým brankám, ze druhé a šesté minuty, dvougólového vedení. V obou případech se zapsal mezi střelce Kristian Reichel. Domácí pak drželi nadějný stav až do padesáté šesté minuty, kdy snížil Richard Kristl. Vyrovnat už ovšem hosté nedokázali, naopak Most pečetil vítězství střelou do prázdné branky.

49.kolo, sobota 4.2.2017
MOS MOS
3:12:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 2. K. Reichel (Dufek), 6. K. Reichel (Havlíček, Divíšek), 60. J. Doležal (Dufek, Hora) - 56. Kristl (Čejka, Jan Wasserbauer). Rozhodčí: Luczków – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 207. Střely na branku: 14:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Most: Spěšný – Hora, Šefl, K. Černý, Walter, Šesták, Kokeš, A. Rulík – Kubinčák, Divíšek, Smolka – J. Doležal, K. Reichel, Dufek – Rod, Alinč, Havlíček – R. Veselý, J. Šimeček, Stříbrný.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dominik Svoboda – Niko, Zdráhal, Lojek, Čejka, Hort, Přibyl, Jiří Wasserbauer – Jan Wasserbauer, Dolníček, Kristl – Kusko, Milfait, Psota – Malec, T. Havránek, Paták – Juráň.

Mostečtí zažili bleskový vstup do utkání a už po čtyřiašedesáti vteřinách se radovali z první branky. Po Dufkovo obkroužení brány vyrazil Svoboda kotouč pouze před sebe, kde stál připravený Kristian Reichel, který pohotovou dorážkou zaznamenal svou první branku v dresu Mostu – 1:0! Třebíčští se sotva oklepali, už lovili opět kotouč ze své brány. Po zbytečném vyloučení Nika napřáhl na levém kruhu opět mladý Kristian Reichel a parádní ránou do šibenice přidal druhý zásah svého týmu – 2:0.

Mostečtí i nadále pokračovali v aktivitě a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Třetí branka vysela ve vzduchu v další přesilové hře Mostu, jenže Ondřej Havlíček orazítkoval pouze tyč Svobodovy brány. V patnácté minutě došlo k zajímavému souboji na ledové ploše. Tomáš Divíšek se vydal na zteč proti Lojkovi, a šlo tak o souboj dvou borců se zkušenostmi z NHL. Lépe ze vzájemného souboje vyšel hostující Lojek, který obral Divíška o puk a ulehčil tak práci svému brankáři.

Také do druhé třetiny vstoupili aktivněji Severočeši. Smolka se nadvakrát dostal do vyložené šance, jenže ani jednou se mu nepodařilo procpat puk za Svobodova záda. V osmadvacáté minutě opět zvonilo za Svobodovými zády. Třebíčští jakoby zůstal ještě v autobuse, Šimeček se Stříbrným pláchli do brejku dva na jednoho, který střelou do tyče hostující brány zakončil druhý jmenovaný. Kupodivu až v sedmatřicáté minutě si první vyloženou šanci vytvořila Třebíč. Dolníčkovu ránu z první vyrazil Spěšný pouze nad sebe a kotouč se snášel do brány. Na to ovšem domácí brankář bravurně zareagoval a pohotovým zákrokem zachytil kotouč do lapačky.

Ve třetí třetině se pochopitelně chopila otěží Třebíč, mostečtí pouze strážili svůj náskok. V osmačtyřicáté minutě oslovil Psota zkušeného Lojka, jehož střelu vyrazil Spěšný pouze na hůl Kuska. Ten také pohotově dorážel do poloprázdné brány, ovšem Spěšný předvedl další skvělý zákrok. V padesáté minutě mohl definitivně rozhodnout Jaroslav Šimeček. Domácí útočník řešil brejk kličkou brankáři, jenže ten jeho úmysl přečetl a kotouč mu z hole ukradl.

Na pořádné drama zadělala Třebíč čtyři minuty před závěrečnou sirénou. Richard Kristl se natlačil před Kokeše, ovšem do dobré pozice se nedostal, a tak bekhendem pouze nahodil kotouč na domácí svatyni. Zde si poprvé v utkání vybral slabší chvíli Patrik Spěšný, kterému prošel kotouč mezi betony až do brány a bylo sníženo – 2:1. V samotném závěru svírali hosté domácí Most ve vlastním pásmu a pokusili se o power-play. Toho domácí dokázali využít, když Jiří Doležal zamířil od modré přesně do prázdné brány a bylo definitivně rozhodnuto – 3:1.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní hodnocení je pro mne rozporuplné. Přijeli jsme do Mostu v nekompletní sestavě, ale na to se nechceme vymlouvat, protože klukům, které máme v kádru, věříme. Bohužel jsme zaspali začátek utkání, kdy jsme rychle dostali gól na 1:0 a pak po faulu jsme dostali druhý v oslabení. Myslím, že postupně jsme vyrovnali hru a ve třetí třetině jsme byli lepší. Jenže dnes nás trápila koncovka. Šance na aspoň tři góly a tím pádem i třeba alespoň remízu jsme měli. Bohužel naši hráči se pořád snaží dávat góly až do prázdné brány po krásných kombinacích. Jenže to se málokdy povede. Dnes nám chyběl třeba takový "ušmudlaný" gól, jako třeba v Litoměřicích, kdy přišla střela do chumlu hráčů před bránou a dorážka. Pořád vymýšlíme nějaké super kombinace, místo přímočaré střelby na bránu.