OLO–TRE 3:2pp – Po vyrovnané hře se nakonec radovali domácí, Třebíč má bod

V posledním utkání základní části zajížděla Třebíč do Olomouce. Vzhledem k předchozím výsledkům obou týmů se dal čekat veliký boj – a opravdu. Po bezbrankové první třetině se nerozhodlo ani ve druhé, v níž se trefili Dostál s Valkem, ani ve třetí, ve které padly góly z holí Šafaříka a opět Valka. Zápas se tedy přehoupl do nastaveného času, ve kterém byli šťastnější domácí, kteří brankou Proška zachránili dva body.

26.kolo, sobota 13.12.2003
OLO OLO
3:2p0:0, 1:1, 1:1
Branky a přihrávky: 34. Dostál (Liška), 55. Šafařík (Komínek), 61. Prošek (Šafařík, Komínek) - 28. Valko (Černý), 47. Valko (Topol). Trombík - Lipina, Kurajský. Vyloučení: 4:4, navíc Grof (OLO) 5 min. a do konce utkání - Bouz (TRE) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 800.
HC Olomouc: Svoboda - Doseděl, Prošek, Šafařík, Grof (41. Klimeš), Faltýnek, Dostál - Žajgla, Brančík, Komínek - Karný, Kučera, Fiala (41. Martinka) - Liška, Ministr, Dobrý (21. Bělohlávek).
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Spitzer, Kučný, Kališ, Hrbáček, Černý, Mazanec, Horák, Pecka - Holý, Žiška, Kaňka - Valko, Sobotka, Topol - Lála, Bouz (41. Fryauf), Oliva.

V Olomouci čekala Třebíč těžká šichta. Domácí totiž dokázali v poslední době uhrát několik velice dobrých výsledků, když porazili v sérii jak Beroun, tak Jihlavu i Chomutov. Tomu dokonce nasázeli 6 branek. Utkání začalo očekávaným tlakem domácích. Na ten však byli hosté z Vysočiny dobře připraveni a pozornou hrou udrželi soupeře tam, kde ho chtěli mít. První třetina tak skončila zaslouženě 0:0.

Po začátku třetiny druhé hosté vycítili šanci a domácí naopak znervózněli, a tak bylo k vidění několik dobrých šancí Třebíče. Ovšem ani domácí nebyli bez gólových možností. Zápas měl vysoké tempo a hrálo se nahoru dolů. Jako první se v utkání trefil hostující Lukáš Valko, který ve 28. minutě po asistenci Černého zblízka protlačil puk za domácího gólmana - 0:1. Domácí poté vyvinuli velký tlak a jejich snahu o vyrovnání korunoval ve 34. minutě Dostál, gólem také z bezprostřední blízkosti, když se nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou Horácké Slavie. A protože do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Rozhodnout tedy měla třetina třetí. To však ještě nikdo netušil k jakému dramatu se na ledě schyluje. Domácí začali třetí část velkým tlakem. Hosté se několikrát ubránili jen za cenu vyhození puku, aby tak umožnili poslat na led čerstvé síly. Ale Třebíč je v poslední době ve velké formě, což dokázali její hráči i tím, že tlaku domácích nejen vzdorovali, ale byl to opět všudybyl Lukáš Valko, jenž ve 47. minutě vsítil druhý gól hostů z Vysočiny. Udělal tak velkou radost asi padesáti příznivcům Horácké Slavie, kteří přijeli svůj tým na Hanou podpořit a byli po celý zápas hodně slyšet. Naopak domácí tribuny byly po tomto gólu hodně zaražené. Z toho je ale dostala dvojice kohoutů, která předvedla bitku, jaká bývá k vidění v šotech z NHL. To když se domácí Jakub Gróf snažil vyčistit hostujícímu Martinu Bouzovi plexi na přilbě zevnitř tak dlouho, až ten si to nenechal líbit a boxerská vložka doslova zvedla diváky ze sedadel. Jasně na body zvítězil Martin Bouz a sklidil tak ovace třebíčského kotle. Kdoví jak by to dopadlo, kdyby čároví nenasadili všechny síly k tomu, aby oba hráče od sebe roztrhli. Přestože bitku začal Gróf, aktivnější v ní byl Martin Bouz, a tak výsledek byl takovýto. Gróf 5 + do konce a Bouz 5 + 5 + do konce. Toho hokejisté Olomouce využili a ještě více vystupňovali tlak na bránu hostí. V té však stál opět výborný Filip Luňák. Jeho několik těžkých zákroků drželo hosty stále ve vedení. Pak však přišla minuta s číslem 55 a ta znamenala pro Olomouc hodně šťastný gól, který vstřelil Michal Šafařík. Ten vyslal z pravého kruhu nepříliš prudkou střelu do klubka hráčů bojujícího před bránou a ta k údivu všech skončila v síti Třebíče. Od té doby byla Olomouc lepším týmem a měla několik velkých příležitostí k otočení výsledku. Horácká Slavia ale hodně bojovným a obětavým výkonem již další branku ve své síti nepřipustila, a tak dospělo utkání za nerozhodného stavu 2:2 do prodloužení.

V něm se hrál hokej s otevřeným hledím pouze minutu. Ještě v 61. minutě totiž domácí vyšachovali obranu hostů a téměř do prázdné ukončil zápas obránce Roman Prošek, když zužitkoval rychlé přihrávky Šafaříka a Komínka. Přemísťující se Filip Luňák již na jeho střelu nedosáhl, a tak utkání skončilo po 61 minutách vítězstvím Olomouce 3:2. Už ve středu budou mít hokejisté obou klubů možnost si souboj zopakovat, protože se potkají v prvním utkání nadstavby na ledě Třebíče.