PRO-TRE3:4 po nájezdech: První letošní nájezdy Třebíč zvládla, druhý bod zajistil zkušeně Bedřich Ščerban

T ř e b í č - Ke dvacátému kolu zajížděla Horácká Slavia na led Prostějova, který v tomto týdnu provedl několik hráčských změn a mezi jinými do svého kádru získal i Romana Hloucha. První branku utkání dal exVsetínský Vladimír Škoda, ale hosté dokázali otočit brankami Lukáše Handlovského a Pavla Buličky na 1:2. Jestřábi pak dvěma brankami Lukáše Říhy otočili na 3:2. Vyrovnání a tím pádem i prodloužení pak zařídil v 55. minutě Petr Zahradník. Vyrovnané utkání nakonec dospělo až k samostatným nájezdům. Za Třebíč v nich skórovali Petr Zahradník a Bedřich Ščerban, na jehož nájezd už domácí nezareagovali a hosté si tak z Hané odváží dva zasloužené a cenné body.

20.kolo, středa 8.11.2006
PRO PRO
3:4sn1:1, 0:1, 2:1- 0:1
Branky a nahrávky: 2. Škoda (Pukalovič), 41. Říha, 49. Říha (Hlouch, Všetečka) - 16. Handlovský (Mertl), 32. Bulička (Ščerban), 55 Zahradník (Bulička), rozhodující nájezd Ščerban. Rozhodčí: Skoupý - Machálek, Škach. Vyloučení: 7:10, navíc Vomela (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3 - 3:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Vojtek - Sedlák, Všetečka, Pukalovič, Bobček, Doseděl, Podešva - Pavelek, Říha, Hlouch, Škoda, Duba, Gengel, Janeček, Čech F., Grofek, Minařík, Korčák.
SK Horácká Slavia Třebíč: Valent - Ščerban, Rehák, Bulička, Sláma, Vomela, Šefčík, Dvořák, Kundela, Dolníček, Mertl, Handlovský, Oliva, Nahodil, Čech M., Zahradník, Látal, Přibyl, Bula, Buček.

Po slavnostním buly, které se vhazovalo na počest nového generálního sponzora Jestřábů, začali domácí aktivněji. Nejprve se před brankou ocitl osamocený Hlouch, který ale těsně minul branku, poté v čase 1:42 mířila daleko lépe nová prostějovská posila ze Vsetína Vladimír Škoda, který dorazil za Valenta střelu Pukaloviče od modré. Prostějov dále pokračoval v náporu. V 5. minutě dostal Janeček puk za obranu od Filipa Čecha. Brankář hostí se ale roztáhl přes celé brankoviště a protože se Janečkovi nepodařilo bekhendem zvednout puk svítilo na světelné tabuli stále stav 1:0. Hosté se k většímu ohrožení branky dostali až v minutě šesté. To Jestřábi zaspali u střídání a kotouč se dostal k nikým nehlídanému Mertlovi na modrou, ten se řítil sám na Vojtka, ale jeho střela zápěstím trefila domácího brankáře do ramene. Další slibnou šanci si hosté vypracovali o dvě minuty později a to když Zahradník našel zpoza branky M. Čecha, ten ale mířil mimo domácí klec. V 9. minutě unikli dva na jednoho Mertl s Kundelou. Druhý jmenovaný nadvakrát Vojtka nepřekonal, z druhé vlny dorážel ještě Dolníček, ale též bezúspěšně. Dále následovala hra plná nepřesností, navíc domácí nedokázali využít přesilovou hru ani si v ní vypracovat příležitost. To hosté potrestali v čase 15:56, kdy nahrál Mertl před branku Lukáši Handlovskému a ten nadvakrát překonal Vojtka - 1:1. V 18. minutě mohl skórovat Martin Janeček, který málem propasíroval puk mezi Valentovy betony. Tomu se ale podařilo v poslední chvíli puk zalehnout.

Druhá třetina začala vyloučením prostějovského Duby, hosté si v přesilovce vytvořili dokonalý zámek, ale k vážnější šanci nevedl. Ve 24. minutě mohl skórovat Podešva, kterému z rohu mezi kruhy přihrával Hlouch, ale jeho projektil skončil mimo. Následně byl na prostějovském stadionu k vidění naprosto nezajímavý hokej, oběma týmům se nedařila rozehrávka. Jediná světlá chvilka byla individuální akce Romana Hloucha ve 27. minutě, který se prokličkoval až do útočného pásma a vypálil z mezikruží, Valent betonem vyrazil. Dvě minuty na to, byl vyloučen hostující Pavel Bulička. Prostějov se ale téměř nedostal do pásma. Po návratu z trestné lavice se Pavel Bulička zapojil do útoku a po nahrávce Ščerbana poslal puk Vojtkovi do protipohybu – 1:2. Po vstřelené brance pokračoval dále nepohledný hokej, k vidění byla spousta nepovedených a zkažených přihrávek. Ke konci třetiny se domácí přece jen trošku zvedli. Po střele Sedláka ve 37. minutě od modré dorážel před brankou Říha, Valent si s ním poradil. Za dvě minuty později si s pukem vyjel mezi kruhy Čech, ale jeho střela k tyči skončila na betonu brankáře hostí. V poslední minutě se Duba prosmekl na modré mezi dvěma obránci hostů a mířil sám na Valenta, ale puk si dal moc daleko od hole a brankář hostí mu jej hokejkou vypíchl.

Do třetí třetiny vlétli Jestřábi s chutí minimálně vyrovnat. To se povedlo hned po třinácti vteřinách, když buly po Valentově levici vyhrál Lukáš Říha, s pukem se protlačil až do brankoviště a ten přehodil přes ležícího gólmana – 2:2. Šanci na otočení vývoje zápasu měl v přesilové hře Všetečka, toho našel od mantinelu Pavelek, ale první jmenovaný branku netrefil. Ve 48. minutě dostali domácí možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, když byli hosté dvakrát vyloučeni za zdržování hry. Jestřábi tuto možnost využili hned po 10 sekundách. To když se puk dostal po ose Všetečka, Hlouch až k Říhovi mezi kruhy a ten propálil Valenta mezi betony. Přesilovou hru 5 na 3 hráli i hosté a to v minutě 52. Celou přesilovku Jestřáby tlačili v jejich obranném pásmu, ale gólovou šanci si nevypracovali. To až v plném počtu v 55. minutě když Bulička nahrál za branku Petru Zahradníkovi, ten dlouho váhal co s pukem, rozhodl se ho zasunout zpoza branky k tyči a byl úspěšný – 3:3. Domácí poté hráli další přesilovou hru 5 na 3, ale v ní si žádnou kloudnou šanci nevytvořili. A protože to se nepodařilo do konce utkání ani jednomu z celků, následovalo prodloužení. V něm byli aktivnější hosté. Nejprve trefili tyč domácí svatyně a poté Dolníček pálil z kruhů, puk Vojtek vyrazil vedle sebe, dorážející Mertl ale trefil jen boční síťku.

Když nerozhodlo ani prodloužení, musely utkání rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byla úspěšnější Třebíč. Za domácí skóroval jen Vladimír Škoda a za hosty Zahradník a Ščerban, který si tak připsal rozhodující gól.

Radek Kužílek, zástupce trenéra Jestřábů: Dnes jsme podruhé v nájezdech ztratili další bod, což nás velmi mrzí. Na druhou stranu jsme do utkání vstupovali z pozice, kdy jsme opravdu netušili, co se vůbec bude dít, protože jsme dneska přivítali dost nových hráčů. S některými jsme si ještě nestačili ani pořádně potřást rukou, natož je poznat, takže jsme od mužstva čekali, jak to bude vypadat, jak to na něj zapůsobí. Rozhodně musím říct, že v prvních deseti minutách jsme hráli hokej, nad kterým srdce plesalo. Soupeře jsme předčili bruslařsky, byla radost se na to dívat. Bohužel jsme ale neměli sílu, nebo agresivitu v zakončení. Závěr zápasu bych nechtěl vůbec komentovat, připadal jsem si jako v Jiříkově vidění.

Zástupce hostujícího týmu se na tiskovou konferenci nedostavil.