Proti Jestřábům to nevyšlo. Třebíč se snažila, ale k bodům to tentokrát po porážce 1:3 nevedlo

T ř e b í č - Další zápas dnes sehráli třebíčští hokejisté na domácím ledě proti Prostějovu. Šlo o střetnutí dvou tabulkových sousedů. Očekával se proto vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodnou maličkosti. To se také potvrdilo. Bílé hvězdy rozhodně nebyly horším týmem na ledové ploše, ale přáno jim dnes zkrátka nebylo. Svěřenci trenérů Sobotky a Barvíře padli po statečném boji těsně 1:3. Jediný brankový úspěch Horáků zaznamenal Lukáš Nedvídek.

24.kolo, středa 20.11.2019
1:31:2, 0:1, 0:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 10. Nedvídek (Vodný) – 6. M. Novák (Hamrlík, Chlán), 10. Hrníčko (Nouza, Divíšek), 27. Žálčík (V. Meidl, Račuk). Rozhodčí: Doležal, Cebák - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1123. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Hlaváč, Forman, Szathmáry, Kowalczyk, Furch, Hort – Kunc, Bittner, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Paták, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Podlaha, Havlát, Ferda.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Muška, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Hamrlík, Fojt – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, V. Meidl, T. Jandus – M. Novák, Miškář, Chlán.

Zápas o 6 bodů mezi Třebíčí a Prostějovem začal v opatrném duchu. Oba týmy si byly vědomi důležitosti střetnutí, proto nechtěl nikdo udělat chybu. K prvnímu střeleckému pokusu se dostal Jestřáb Nouza, ale Pavel Jekel si s jeho projektilem dokázal poradit. Úspěšný byl také proti příležitosti Lukáše Žalčíka. Za domácí zahrozil Havránek, avšak Tomáš Štůrala byl pozorný. První změna stavu nastala v šesté minutě, to se za třebíčskou obranu dostal Matěj Novák a se štěstím procedil puk až do sítě. 0:1. Horáci se okamžitě snažili odpovědět. Aktivní hrou přitom dělali svěřencům Ladislava Lubiny problémy. Zasloužené vyrovnání tak na sebe nenechalo dlouho čekat. Přišlo z hole Lukáše Nedvídka, který si počínal důrazně, díky čemuž srovnal stav na 1:1. Jenže brankové hody pokračovaly Hned o 20 vteřin později se k puku dostal Dominik Hrníčko. Forvard Jestřábů měl přitom na kruhu dost místa a prostoru, aby zamířil přesně 1:2. Více branek už během první periody nepadlo. Útoky HST narážely na pevnou obranu hostí a co prošlo, to zneškodnil brankář Štůrala. To samé lze říci o Pavlu Jekelovi. I on si ve zbytku prvního dějství připsal několik velmi dobrých zásahů. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:1 ve prospěch hostujícího souboru.

Do prostřední třetiny vletěli Horáci jako živá voda. Šanci na vyrovnání měl Havlát nebo Forman. Oba střelecké pokusy měly dobré parametry. Chybělo jim však to nejdůležitější – gólový efekt. Pětadvacátá minuta přinesla přesilovou hru Prostějova. Za katr totiž putoval Martin Šťovíček. Družina Ladislava Lubiny dlouho obléhala domácí svatyni leč dlouho marně. To se změnilo až tři vteřiny před vypršením dvouminutového trestu. Tehdy se kus černé gumy dostal až na hůl neobsazeného Lukáše Žalčíka, jenž se nemýlil. Jeho nechytatelný pokus zaplul přesně do levého horního rohu třebíčské branky 1:3. Kontaktní gól mohl brzy nato vsítit důrazný Ladislav Bittner. Ten si počínal na brankovišti jako neodstavitelný obr. Ten z hole třebíčského dlouhána nicméně skončila pouze na břevnu. Jen o minutu později se ke slovu dostal znovu Bittner, jemuž naservíroval přesný pas Tomáš Havránek. Už už se zdálo, že útočník v bílém dresu bude skórovat, na poslední chvíli mu v tom ale zabránil jeden z vracejících se prostějovských zadáků. Hra se poté rychle přelila na druhou stranu. Jestřábi se dostali do přečíslení, které zakončoval rutinér Tomáš Nouza – neúspěšně. Brankovou radostí neskončila ani snaha Ferdy, který si vylámal zuby na brankáři Štůralovi. Těsně před koncem druhé periody měl ještě velkou šanci Michal Vodný. Hbitý útočník domácího týmu střílel nebezpečně, Tomáš Štůrala byl každopádně na svém místě a vstřelení kontaktní branky tak zabránil. Víc už se toho ve druhé třetině nestalo. Třebíčští si tak do kabiny odnesli manko dvou přesných zářezů.

Poslední dvacetiminutovka začala náporem Bílých hvězd. Tvrdě pálil Paták, další příležitost měl na své holi Šťovíček, ale ani jeho možnost se neujala. Svěřenci Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře vysunuli svůj forčeking, což dělalo hostům evidentní potíže. Z toho plynula další tutovka. Šimon Szathmáry našel přesným pasem Michala Vodného, který pálil dobře, ale jeho hůl jako by dnes postrádala střelecké štěstí. Horáci svůj tlak nicméně dál stupňovali. Z toho rezultoval faul prostějovského zadáka Husy. Přesilovka ovšem na svém počátku Třebíči nevycházela. Na vině byly zejména nepřesnosti v kombinaci, které Bílé hvězdy nejednou vyhnaly z útočného pásma. Druhá minula početní výhody byla již o poznání nebezpečnější. Rána Šťovíčka brankáři hostí vypadla načež se dostala až za brankovou čáru, jenže hvizd rozhodčího se ozval dřív, proto branka nemohla být uznána. Stav se ta tedy neměnil. Na druhé straně byl opět vidět ex-třebíčský Novák. Svůj druhý gól v zápase ale nepřidal. Další loženkou Jestřábů pohrdl Žalčík. Hostující útočník sice dokázal obelstít Pavla Jekela, branku ovšem trefit nezvládl. S přibývajícím časem rostla nervozita. Jak by taky ne, když se hrálo o pomyslných šest bodů. Ke zteči zavelel tři minuty před koncem základní hrací doby Šťovíček. Bez úspěchu. Minutu a deset vteřin před vypršením šedesáté minuty sáhl Martin Sobotka ke hře bez brankáře. Třebíčští se snažili, seč mohli, ale zkrátka jim nebylo přáno. Stav 1:3 se už do konce střetnutí nezměnil. Všechny tři body proto putují do Prostějova.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Tak my jsme věděli, že soupeř má výbornou hru v útočném pásmu a že nás může zlobit. Tak jsme chtěli rychle chodit z obranného pásma a mít zajištěnou obranu. Ale to se nám bohužel ze začátku moc nedařilo, protože jsme soupeře nechali ujet do brejku a pak jsme si tam vlastně nakopali gól sami ten první, tak to se nám nepovedlo. Pak jsme se postupně zvedali dali jsme gól na 1:1, ale bohužel potkalo nás to samé co v Sokolově. To, že dáme gól a pak hned zase inkasujeme, tak to nás potkalo zase. A to se nemůže stávat, to je nedisciplinovanost, která nás pak stojí i další průběh utkaní. Řekli jsme klukům, že musíme chodit jednoduše přes střední pásmo, neutápět se v nějakých kličkách a nahazovat to soupeři. Soupeř je zranitelný, tak jsme věděli, že to v obraném pásmu může být jejich. Místo toho, abychom to takto pochopili, tak jsme se snažili kličkovat a soupeř si už výsledek pohlídal.

Ivo Peštuka - LHK Jestřábi Prostějov: Utkaní pro nás samozřejmě dopadlo dobře, ale utkaní bylo naprosto vyrovnané. Myslím si, že jsme dali šťastné góly, 2 góly byly hodně šťastné, což ovlivnilo průběh první třetiny. Ve druhé třetině se nám po dlouhé době povedlo dát gól v přesilovce, i když jsme tu přesilovku zrovna nehráli dobře. Ale jednalo se o naprosto vyrovnané utkaní, kdyby soupeř snížil. A ten závěr je poučení z domácího utkaní, kdy jsme hráli doma s Litoměřicemi, to jsme vedli 4:1 a utkaní jsme ztratili, a to primárně vinnou hloupých chyb. Dnes k tomu hráči přistoupili zodpovědně, rychle střídali a nakonec zaplať pánbůh za ty tři body.