SDO: KOM-TRE 6:5 pp - Dorost vydřel první bod, povedlo se to v Brně

T ř e b í č - Už jedenácté kolo extraligy mají za sebou starší dorostenci Horácké Slavie. Na ledě brněnské Komety bojovali o zisk prvního bodu a to se jim po divokém průběhu utkání nakonec povedlo, i když v prodloužení domácí dali rozhodující gól a utkání vyhráli. Třebíčští museli v polovině zápasu střídat brankáře Lukáše Dusíka, který po ráně do masky a krvavém zranění z utkání odstoupil. Nahradil ho Jiří Černý. To, že Třebíč získá první bod právě v Brně zajistil svým druhým gólem v zápase Danko Deveri v minutě devětapadesáté, kdy využil chybu v rozehrávce Komety. Nutno říci, že Deveri se po zranění vrátil ve vynikající formě a pravideně zatím boduje v každém utání.

11.kolo, sobota 3.10.2009
KOM KOM
6:5p2:1, 1:2, 2:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 2. Pospíšil (Horehleď), 7. Čtvrtníček (Dujsík, Pospíšil), 34. Pospíšil (Horehleď, Čtvtníček), 43. Horehleď (Pospíšil), 53. Fusek (Buhaj, Boček), 63. Pospíšil (Horehleď, Krejčiřík) - 16. Dobrovolný (Paták, Vlašín), 36. Vlašín (Paták), 39. Šulc (Kazatel), 46. Deveri (Peroutka), 59. Deveri (Dobrovolný) Rozhodčí: Ro. Čech - T. Klein, T. Mlčoch . Vyloučení: 7:6, navíc Buhaj (Kom) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1. 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.
HC Kometa Brno: Barus - Bilčík, Máša, Dujsík, Koukal, Šidák, Krejčiřík, Dittrich, Odehnal - Pospíšil, Horehleď, Ondrášek, Čtvrtníček, Beneš, Filip, Beránek, Buhaj, Boček, Fusek
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (30. Černý) - Vyhnalík, Peroutka, Ivaník, Jakič, Pálka, Sedlář, Krejčí, Dobrovolný - Caudr, Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Kopec, Marek, Donutil, Weiss, Pekárek, Deveri

Oba týmy předvedly svoje pokřiky a mohlo se jít na věc. Favoritem v tomto utkání byli domácí, kteří tuto roli chtěli samozřejmě potvrdit. Brno už od začátku chtělo ukázat sílu a vrhlo se do útoku. Už ve druhé minutě skóroval Pavel Pospíšil, který těžil z individuální akce Horehledě, který se prosadil po pravé straně a nahrával před bránu – 1:0. Třebíč pak měla možnost na rychlé srovnání po vyloučení Beneše. Šulc ale svoji šanci z bezprostřední blízkosti nevyužil a trefil jen výstroj Baruse. A tak udeřila opět Kometa, která ukázala, že přesilovky využívat umí. Trefil se Jiří Čtvrtníček po přihrávce Dujsíka. Svoji střelu po ledě protlačil přes Dusíka a puk se doslova došoural za brankovou čáru – 2:0. I v dalším průběhu první třetiny si udržovalo Brno převahu.

Ale i Třebíč občas zahrozila, ve své další tutovce neuspěl zpoza brány opět Šulc. I dalších několik jedovatých střel Barus pokryl. Za Kometu kontroval aktivní Horehleď, jeho jedovatá střela příklepem z pravého kruhu skončila na výstroji Dusíka. Třebíči se nakonec jenom přece podařilo snížit. V početní výhodě se prosadil střelou z levého kruhu mezi Barusovy betony David Dobrovolný – 2:1. Vyrovnat mohla Horácká Slavie v další přesilovce, ale Filip Barus předvedl několik perfektních zákroků a udržel tak svůj tým ve vedení. Největší šanci měl však třebíčský Deveri, ale tváří v tvář před Barusem selhal.

Druhé dějství začalo Brno dvojnásobnou přesilovkou, kterou si přeneslo z předchozí třetiny. Ale jediná pořádná možnost v této přesilovce byla střela Bilčíka. Pak přišla řada vyloučení, a ta na dlouhou dobu odsunula hru ve standardním počtu hráčů na ledě. Třebíč začala být o něco aktivnější, ovšem Barus byl bezchybný. Vzrůstající tlak Třebíče vyústil ve velkou šanci v osmadvacáté minutě. Akci tři na dva mohl zakončovat do prázdné brány Danko Deveri, ale netrefil. Chvíli po něm se sám před Barusem ocitl Michal Vlašín, jenže brněnský brankář zasáhl vyrážečkou. Ve třicáté minutě si nepříjemnou chvilku prožil třebíčský brankář Dusík. Ten inkasoval tvrdou střelu do helmy a střela byla natolik důrazná, že se v jeho tváři objevila krvavá rána. Hostující gólman odešel na ošetření do kabin a na jeho místě ho nahradil Jiří Černý.

Že dnes budou důležité přesilovky, ukázala čtyřiatřicátá minuta, kdy Kometa podruhé zužitkovala svoji početní výhodu. Pavel Pospíšil po zmatcích před hostující brankou zblízka prostřeluje ležícího Černého -3:1. Brno bylo po vstřelené brance aktivnější, mělo ještě pár dobrých příležitostí, které zlikvidoval Krejčí. Pak přišla nepříjemná chvíle tentokrát pro hlavního rozhodčího, který musel jít s rozseknutým prstem na šití. Krátká pauza hostům evidentně prospěla, protože dokázali vstřelit do konce třetiny dvě branky a vyrovnat. Nejprve si domácí vybrali řádnou porci smůly, když se puk po nahození Michala Vlašína odrazil od brněnského obránce za záda přesouvajícího se Baruse – 3:2. V osmatřicáté minutě hrála hlavní roli opět početní výhoda. Těsně po skončení přesilovky z těsné blízkosti zavěsil pod horní tyčku brněnské branky Ondřej Šulc - 3:3. Do kabin se tedy šlo před závěrečnou částí za vyrovnaného stavu.

Na třetí třetinu se do třebíčské brány vrátil opět Lukáš Dusík. A ve třiačtyřicáté minutě musel lovit puk ze sítě. Dva na jednoho ujeli Petr Horehleď a Jiří Čtvrtníček. První zmíněný z kruhu propálil touš až do šibenice a poslal tak Brno opět do vedení – 4:3. Třebíč se nevzdávala a bleskově vyrovnala. Přesilovou hru přetavil ve srovnání Danko Deveri, který si sjel pro nahrávku a prostřelil Baruse mezi betony – 4:4. Přetahovaná však pokračovala dál, do opětovného jednobrankového náskoku se dostal Jakub Fusek, který se nejlépe zorientoval před brankou a přehodil ležícího Dusíka – 5:4. Ale to stále nebylo vše, Horácká Slavia vyrovnala i nyní. Zhruba minutu před koncem Danko Deveri se po přihrávce Dobrovolného dostal do samostatného úniku a zavěsil bekhendovým blafákem – 5:5. Domácí reklamovali postavení mimo hru, ale rozhodčí to rezolutně odmítli. Zápas tedy i proto směřoval do prodloužení.

V prodloužení byla nebezpečnější Kometa, a to se také projevilo. Po krásném průniku po levém křídle našel Petr Horehleď před brankou stojícího Pavla Pospíšila, který kolem betonu zasunul puk za Dusíkova záda – 6:5. Pospíšil tak dovršil touto brankou hattrick a celkově si v dnešním utkání připsal pět kanadských bodů. Bod navíc tedy připadl Brnu, Třebíč získala první bod v této sezóně.

Milan Vlk (HC Kometa Brno): Do utkání jsme vstoupili s nadšením, kluci hráli hokej, který jsme jim naordinovali. Pak se to trochu zkomplikovalo, hráči nerespektovali to, co jim říkáme. Zbytečně jsme soupeře dostali do hry v posledních dvou minutách druhé třetiny. Začátek závěrečné třetiny byl v duchu první části, ovšem opět tým nerespektoval herní systém, hráči zbytečně propadali a to nás stálo bohužel ten jeden bod. Třebíč hrála velmi obětavě a vybojoval na nás jeden bod.

Štěpán Oberreiter (SK Horácká Slavia Třebíč): Doma jsme sehráli s Kometou vyrovnaný zápas, to jsme chtěli předvést i tady. Kometa nám brzo utekla do vedení, ale i za stavu 3:1 jsme se nepoložili, zápas jsme pořád dotahovali. V prodloužení rozhodl šťastnější gól, Kometa byla lepší, ale možná jsme měli i navíc než na jeden bod. Do utkání pořád někteří hráči vstupují nekoncentrovaně, z toho pramení individuální chyby a Kometa toho využila. Měli jsme spoustu šancí, neproměnili jsme je, ale zaplať pán Bůh, máme první bod a doufám, že to mančaft nakopne. Včera jsme hráli smolný zápas s Olomoucí, dnes jsme přijeli s odhodláním něco urvat, a to se podařilo.