SDO: TRE - POR 3:0 - Horáci vstoupili do baráže úspěšně, zápas vidělo 389 diváků!

T ř e b í č - První kolo baráže o extraligu staršího dorostu přivedlo na domácí led mužstvo HC RT Torax Poruba. Domácím vyšel vstup do zápasu, kdy již ve druhé minutě otevřel skóre Michal Vlašín, v minutě jedenácté to po brance Jana Saláka bylo 2:0. Nutno říct, že domácí měli větší hlad po vítězství a zaslouženě vedli. Třetí branku domácích přidal až ve třetí třetině nejlepší či alespoň nejaktivnější hráč domácích Ondřej Šulc a houževnatého soupeře tím definitivně zlomil. Hráči Horácké Slavie tedy první zápas baráže zvládli na jedničku a berou konečné vítězství v poměru 3:0.

1.kolo, středa 16.3.2011
3:02:0, 0:0, 1:0
POR POR
Branky a nahrávky: 2. Vlašín (Šulc, Salák), 11. Salák (Šulc), 43. Šulc (Vyhnalík). Rozhodčí: Humpolíček - Musil M., Pospíšil. Vyloučení: 5:4, navíc Salák (TRE) a Zuščík (POR) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 389. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj - Pálka, Pelikán, Krejčí, Vyhnalík, Outulný, Donutil, Sedlář, Tvarůžek - Vondráček, Marek, Horký - Vlašín, Salák, Šulc - Roupec, Weiss, Stromecký - Bednář, Abrahám, Mašek
HC RT TORAX Poruba: Hlavina - Šrubař, Herman, Franek, Vrána, Soukal, Zuščík, Baca, Hradil - Kaleta, Palkovič, Maček - Král, Újezdský, Formánek - Vicha, Rosypka, Mihal - Rataj, Pěnčík, Pobuta

Zápas odstartoval v rychlém tempu, obě mužstva se tlačila do útoku. A tak není divu, že jsme viděli branku na zimním stadionu již ve 2. minutě. Ondřej Šulc přihrál Michalu Vlašínovi, který v samostatném úniku zvolil střelu mezi betony a uspěl. Domácí se ujali vedení. V 5. minutě mohli Horáci své vedení navýšit, neboť se jim naskytla příležitost první přesilové hry v zápase. Ostravští hokejisté však dokázali oslabení zodpovědně ubránit. Do první velké šanci Poruby se dostal v 7. minutě Újezdský, který přebral povedenou přihrávku od spoluhráče zpoza branky, ovšem svým střeleckým pokusem na domácího gólmana nevyzrál. V 11. minutě napadal rozehrávku hostujícího obránce Šulc, a nutno říci, že napadal úspěšně. Získal kotouč, který nasměroval na Jana Saláka, a ten rychlou střelou umístil kotouč za záda hostujícího brankáře. V 17. minutě se zrodila další šance Třebíče. Opět u toho byl útočník Šulc, tentokrát pálil nebezpečně po vhazování. Poslední minutu v úvodní třetině si hosté vytvořili tlak na domácí branku, ovšem v celém utkání hráče Ostravy trápil jeden problém, žalostná koncovka.

Druhé dějství by se dalo nazvat třetinou nevyužitých přesilovek. K vidění bylo v této třetině celkem pět přesilových her, z toho jednou to byla dokonce dvojnásobná výhoda. Nejprve hráli početní výhodu hosté. Hráči v červených dresech si dokázali vytvořit tlak na bránu, ovšem k úspěchu chyběla častější střelba. To při početní převaze Třebíče se zrodila daleko zajímavější akce. Salák našel kolmou přihrávkou volného Krejčího, ten ale gólmana hostí překonat nedokázal. Ve 35. minutě hrála Poruba dvojnásobnou početní převahu, ta se jim však zcela jistě nevydařila dle představ, Horáci se v pohodě ubránili.

Zcela jistě si fanoušci přáli po bezbrankové druhé třetině vidět nějakou další branku. A kdo jiný se o to měl postarat, než Ondřej Šulc rychlou střelou do horní poloviny branky. Brankář Ostravy byl bezmocný. Poruba mohla korigovat ve 45. minutě. Do samostatného úniku se dostal Újezdský, ale na domácího gólmana Máje vyzrát nedokázal. V 53. minutě se aktivní Šulc řítil do úniku tváří v tvář brankáři, ale nesupěl. Viděli jsme bojovné utkání. O konečném výsledku nejspíše rozhodla koncovka. Třebíč dokázala vstřelit tři branky. Hosté si po celý zápas nedokázali vytvořit příliš mnoho brankových šancí, a když už se nějaká naskytla, tak hráčům Poruby selhala mířidla. Nutno říci, že Horácká Slavia sehrála velice kvalitní utkání s dobrým soupeřem a zaslouženě zvítězila.

M. Bahník po utkání SDO Třebíč - Poruba 3:0

R. Vondráček po utkání SDO Třebíč - Poruba 3:0

Milan Máj po utkání SDO Třebíč - Poruba 3:0

Ondřej Šulc po utkání SDO Třebíč - Poruba 3:0