SF3: TRE - MBL 2:1 - Nadšeně bojující Třebíč vyhrála a snižuje stav série

T ř e b í č - Semifinálová série dospěla k dílu číslo tři. Tento díl začala aktivněji domácí Horácká Slavia Třebíč, když několik jejich šancí volalo po brance. Ujala se až ta na konci 17. minuty, když se na brankovišti prosadil Ostřížek. Druhá část přinesla častá vyloučení, čímž se BK Mladá Boleslav dostala více do hry, ale střely Výborného ani Vrbaty nebyly úspěšné. Domácí diváci si však na konci této třetiny mohli zakřičet gól, ten byl ovšem docílen až po uplynutí času vymezeného pro druhou dvacetiminutovku. Ve třetí třetině šli Třebíčští do dvoubrankového vedení, když v oslabení ujeli Fořt s Kautem a druhý jmenovaný trefil odkrytou branku. Hosté následně v nabídnuté přesilové hře snížili, víc už ale nedokázali, před koncem byl navíc vyloučen kapitán Výborný trestem na 5 minut + do konce utkání. Mladoboleslavští se na odpor již nezmohli a domácí si tak po zásluze připisují první vítězství.

, úterý 12.3.2013
2:11:0, 0:0, 1:1
MBL MBL
Branky a nahrávky: 17. Ostřížek (Vondráček, Čejka), 42. Kaut (Fořt, Dietz) – 46. Vrbata (Nouza, Pabiška). Rozhodčí: Horák, Wagner - Komárek, Frodl. Vyloučení: 12:8, navíc Výborný (MBL) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3150. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Dietz, Bilčík, Čejka, Sláma - Dočekal, Dolníček, Káňa - Vondráček, Ostřížek, Křivohlávek - Čuřík, Nahodil, Fořt - Přibyl, Kadela, Kaut - Čech.
BK Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kolafa, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Kafka, Výborný D., Pabiška - Nouza, Vrbata, Ondřej - Jiránek, Havlíček, Pitule.

Samotný úvod utkání poznamenala zakázaná uvolnění hostů, ale i nepřesnosti na obou stranách. Dočekalovo nahození Will rychle rozehrál, Pabiškova nabídka Výbornému před branku Třebíče nebyla přesná. Čiliak si lehce poradil se střelou Chaloupky. Hostující obrana se musela bránit souhře Fořta s Nahodilem. Třebíčského brankáře prověřil od pravého mantinelu pro změnu Kafka, Žabkovo nahození ze středního pásma pak schoval Čiliak do lapačky. Zákrok betonem si připsal Will po Nahodilově střele. Tvrdě vypálil Dietz, Will si však s jeho ránou nadvakrát poradil. Hostující branku těsně minul kotouč z hole Vondráčka. Kolafovu ránu Čiliak vyrazil.

V čase 16:49 se poprvé radovali domácí. Vondráček předal kotouč na Davida Ostřížka, který na brankovišti nedal Willovi sebemenší šanci – 1:0. Kolafovo nahození usměrnil nebezpečně mezi tři tyče Nouza, Čiliak si však poradil ramenem. Po vyloučení Jiránka se naskytla Horácké Slavii výhoda o jednoho hráče v poli, s nabídnutou přesilovou hrou však naložili domácí prachbídně, a tak skončila první dvacetiminutovka jednobrankovým vedením Třebíče.

Na začátku druhého dějství prověřili Willa Kadela a Čejka. Na Čiliaka vystřelil Jiránek. Pak přišla série vyloučení na obou stranách, hosté si zahráli i v pěti proti třem, ovšem ani tato výhoda jim nepřinesla kýžený efekt. Ještě v oslabení vyslal na Willa dělovku Fořt. Po vyloučení Dočekala ohrozil Čiliaka Výborný. Pohlednou akci předvedl v útočném pásmu Ostřížek, Will měl však připravené chrániče. Při dalším oslabení domácích se snažil překonat třebíčského brankáře po příhře Tomana opět Výborný.

Will měl notné problémy po střele Vondráčka. Tvrdě vypálil na mladoboleslavského brankáře i Káňa. Mezi Willovými betony skončil kotouč po střele Nahodila z první, jenž předtím pěkně zakombinoval s Fořtem. V závěru třetiny byl vyloučen Jindra a hosté se museli i nadále bránit. Dvě střely Dočekala dokázal Will pokrýt. Brankáře hostí domácí i překonali, kotouč skončil za brankovou čarou ale až po zaznění sirény.

Domácí měli v úvodu třetí periody dohrávat přesilovou hru, jenže byl vyloučen Káňa. Přesto se navýšilo vedení Třebíče. Fořt se probil přímočarou akcí z vlastní obranné třetiny až před Willa a vyslal na něj tvrdou střelu, vyražený kotouč dokázal dorazit do odryté klece Tomáš Kaut. Třebíčští se v oslabení dobře bránili, pak hráli dokonce i ve třech, branku vstřelila Mladá Boleslav až v čase 45:14, když už se hrála klasická přesilová hra. Od modré vystřelil do horní poloviny branky David Vrbata – 2:1.

Čiliak si pak lehce poradil s nahozením Demela, Dočekalovu střelu schoval Will do lapačky. Na hostujícího brankáře zle dotírali i Dočekal s Káňou, Čiliak vyrazil Demelovu střelu do rohu. Hosté si zkomplikovali snahu za vyrovnáním po vražení na hrazení, jehož se dopustil Výborný a za což si vykoledoval pětiminutový trest s trestem do konce utkání. I nadále se především vylučovalo, na trestnou lavici zamířili Káňa, Dočekal i Žabka. V náruči domácího brankáře skončilo nahození Vrbaty. Překonat domácího brankáře se pokusil ještě Toman střelou přes obránce. Tentýž hráč byl vyloučen ještě za krosček, brankový stav se už ale nezměnil.

Tiskovka po SF3 Třebíč - Ml. Boelslav 2:1

Tomáš Fořt po SF3 Třebíč - Ml. Boelslav 2:1

Tomáš Kaut po SF3 Třebíč - Ml. Boelslav 2:1

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Neskutečné nasazení, obětavost, bojovnost a vůle po vítězství hnaná diváky nás dotlačila k vítězství proti favoritovi. Prostě takhle se hraje. Takhle, pokud ti kluci budou pracovat, tak nemohu říct jediné špatné slovo.

Jan Vidner – BK Mladá Boleslav: Zápas se musel líbit divákům. Hokej se bohužel hraje na góly a my jsme jich dneska dali méně než soupeř, proto je výsledek takový, jaký je. I když to byl paradox, z naší strany nejlepší zápas, který jsme s Třebíčí odehráli spolu se základní částí.